Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (61)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

salutare mamici si fulguleti !!

n-am mai dat pe aici ca sunt plina de treaba, tot nu ajung sa termin o data de aranjat in casa
sa va zic de noi: fetele mananca au doua mese diversificate - una de cereale si una de legume - nu le place ardeiul gras, in schimb ar manca orice e portocaliu (eu am mancat foarte mult morcov crud cat am fost insarcinata); nu le-am mai incurcat in ultimul timp:)));
au inceput sa se joace impreuna si sa vorbeasca intre ele; intr-o zi una a adormit in carucior in curte si cealalta in casa; cand s-au trezit si le-am dus pe amandoua la masa s-au intors una spre cealalta si vorbeau si radeau - cred ca-si povesteau cum a fost una fara cealalta; nu prea vor sa stea in fund, in schimb misuna prin casa mai peste tot cand 'le dam drumul'


Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

mamaana-bine ai revenit!pup fetele!

andaramona-bine ai venit !


Alina,suntem alaturi de tine ! Ne rugam pt sufletul lui ROBERT !



S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

...nu mai vreau ! ma scoala noaptea din ora in ora...suge 2-3 gaturi si adoarme..e super agitat..da din maini si din picioare si in somn !ce fac, eu cum il mai dezvatz de tz noaptea din ora in ora? suzeta o scuipa, in brate nu vrea adormit, daca ii bag tz adoarme dar se scoala iar intr-o ora...si de n+1 ori pe noapte ! primele 3 luni din viata lui au fost cele mai faine...se scula sa pape la 5 dimineata si ...gata !


dandusa, pe mine bazeaza-te ca vin cu voi wherever you go !

ma duc sa fac o cafea tare si grasa !




Alina,mami de Mihnea-Octavian
pozici Octavian;varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by Teutz

Dandusa, asta e proba, nene? Baga un filmulet, ceva, mai iecsplicit! Mai luam si noi niste lectii.

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)
Poze Alexia




na www.youtube.com/watch?v=XNX9hFTN_oc" target="_blank"> aici ,da sa stii ca-i de pe vremuri...,intre timp m-am mai perfectionat si eu...

Mindrete de Crinuta



...beeey, tu nu esti normala...mama, mi-am inceput bine ziua!


Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

neata!
ne iese al doiea dintetoata noaptea s-a sculat.la 6 ne-a trezit pe toti.acum doarme de o orasincer sparam sa faca o pauza intre ei.
mai suge vreun fulgulet in pozitia rama?eu il pun regulamentat-suge in timpul zilei numai culcat-el se intoarce pe burta,cu capul in jos si cu fundul in sus,un fel de pod pe jumatate,dar suge f incantat in aceasta pozitie.
bun venit fetelor noi!
dandusa nu pot veni.eu stau pe Baba Novac,e peste mana.nu ma simpt in stare sa schimb atatea mijloace de transport in comun.multumesc oricum de invitatie
reiau insa anuntul:Daca exista fete care se plimba in IOR,nu vreti sa ne vedem?
o rog si eu pe Loredanasa meraga sa caute ajutor de specialitate,nu este nici o rusine.eu am cunoscut o persoana care a facut depresie postnatala si care a urmat un tratament si lucrurile au revenit la normal.eu zic sa mergi neaparat,atat pt tine dar daca ai vreo urma de indoiala in suflet gandestete la fetita ta.ea are nevoie de o mama sanatoasa.
hai ca revin.ca acu s-a sculat in urlete





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

anateo, dani nu mai suge acum, dar a avut o perioada cand sugea numai pe burta.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Asiza,
pe bune ca nu am vazut nici o intrebare adresata mie. si scuze daca am sarit peste.
te rog mai pune-o odata (intrebarea) si iti raspund sigur.

La Alex se vede un dintisor , se vede bine bine si zgarie un colt asa ca iese. e stanga jos....

Am o intrebare: sunt putin ingrijorata ca fetita unei prietene are varicela si ne-am vazut in parc luni si joi i-au aparut bubele. are Alex cum sa faca? stiu ca perioada de incubatie e lunga dar scrie pe DC ca se transmite doar dupa ce apar bubele deci....mai ales ca alaptez si eu am avut varicela.

Fetele, de marti vin la TImisoara (daca nu face alex varicela of course). Vin la verisoara mea care are si ea un bebe de 2 luni si ne tot cheama pe acolo. dar ea acum si-a facut casa in Giroc dar sper sa ajungem si in oras macar un pic ca tare imi place Tm si poate punem de-o intalneala. daca vreti bineinteles.cat e de departe girocul asta?

Maine vin la Bucuresti dar scurt asa vin cu avionul si ma intorc seara. vin la un seminar. ca altfel nu ati scapa de intalneala bucurestencelor.

Ikea e departe de otopeni? ca am de pierdut vreo 3 ore si am chef de cheltuiala

va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

asiza frumos streaptease :))) eu credeam ca e pe bune, ca e vreun filmulet cu tine pana sa.l vad

am facut gammagrafia si tiroida mea e in parametrii normali, dar astept si analizele si ultima vizita la endocrinolog - deci sunt tocmai buna de facut al doilea ivan sau ivana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by roana

Asiza,
pe bune ca nu am vazut nici o intrebare adresata mie. si scuze daca am sarit peste.
te rog mai pune-o odata (intrebarea) si iti raspund sigur.

La Alex se vede un dintisor , se vede bine bine si zgarie un colt asa ca iese. e stanga jos....

Am o intrebare: sunt putin ingrijorata ca fetita unei prietene are varicela si ne-am vazut in parc luni si joi i-au aparut bubele. are Alex cum sa faca? stiu ca perioada de incubatie e lunga dar scrie pe DC ca se transmite doar dupa ce apar bubele deci....mai ales ca alaptez si eu am avut varicela.

Fetele, de marti vin la TImisoara (daca nu face alex varicela of course). Vin la verisoara mea care are si ea un bebe de 2 luni si ne tot cheama pe acolo. dar ea acum si-a facut casa in Giroc dar sper sa ajungem si in oras macar un pic ca tare imi place Tm si poate punem de-o intalneala. daca vreti bineinteles.cat e de departe girocul asta?

Maine vin la Bucuresti dar scurt asa vin cu avionul si ma intorc seara. vin la un seminar. ca altfel nu ati scapa de intalneala bucurestencelor.

Ikea e departe de otopeni? ca am de pierdut vreo 3 ore si am chef de cheltuiala

va pupicesc

Te asteptam! Girocul e ffff aproape, e ca o continuare a orasului. Trebuie sa ne vedem toate

FLORE ALESSIA LIANE 16-12-2006)
LUNA 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by Teutz

Dandusa, asta e proba, nene? Baga un filmulet, ceva, mai iecsplicit! Mai luam si noi niste lectii.

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)
Poze Alexia




na www.youtube.com/watch?v=XNX9hFTN_oc" target="_blank"> aici ,da sa stii ca-i de pe vremuri...,intre timp m-am mai perfectionat si eu...

Mindrete de Crinuta



FLORE ALESSIA LIANE 16-12-2006)
LUNA 7

Mergi la inceput