Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (61)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roana spune:

OK flore, sper sa avem timp de plimbarit.

O sa iau numerele voastre de telefon din listuta si va sun daca pot sa ne vedem si unde.

Abea astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by roana


Ikea e departe de otopeni? ca am de pierdut vreo 3 ore si am chef de cheltuiala




nuuuuu,esti foarte aproape...,du-te negresit...,da' ia si ceva bani de cheltuiala...,ca sigur ai sa vrei sa cumperi cite ceva...,pe bune...
asta este chiar linga aeroportul baneasa...,deci...,o aruncatura de batz...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by dayanara


asiza frumos streaptease :))) eu credeam ca e pe bune, ca e vreun filmulet cu tine pana sa.l vad





pai io' prestez de-mi vine rau aici...si tu mi-o lauzi pe Asiza?!?...pai cum vine asta,domne'?Ia Asiza,sa te vad...,vin aici...,hai baga...,ca eu am obosit de ieri incoa'...si mai am si azi...,offf...,grea-i munca de nevasta ,uneori...,da' banoasa...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Buna ziua tuturor!

Ma bucur sa vad ca se inmultesc fulguletii! Bun venit Andaramona si Dayanara!

Mirona, papanasii se pot doar fierbe si cred ca merg si facuti numai cu galbenus de ou. Eu totusi o sa mai astept pana-i prepar lui Victoras. Sunt mai buni dulci :). Felicitari pentru olita!

Flore, la noi nu e nunta foarte mare, dar e prima oara cand suntem nasi. De-abia astept!

Dia_bi, din cate stiu (experienta cu fetele), rosu in gat insotit de febra trece numai cu antibiotic; deci nu prea ai incotro din pacate. Multa sanatate Biancai!

Dandusa, vreau si eu la intalnire, dar nu pot decat dupa serviciu (la 18 scap) :(.

Victoras e din ce in ce mai vesel. Are un singur dinte si tine sa-l testeze pe mami. Adica suge pana se satura si apoi crantz! Si e asa ascutit! Bine ca deocamdata s-a oprit la unul :). Daca imi scapa cate un "au", se hlizeste la mine. A invatat de la Maria sa necheze ca un cal (mai nou Maria e iapa :) si intampina pe oricine cu un nechezat). Rade chiar si la Ioana care-i cam geloasa si nu prea vrea sa imparta jucariile cu el. Ioana e fluturas :), asa ca de la ea nu a invatat nici un sunet nou. Serile avem concerte de la prichindei; n-avem timp de plictiseala :).


Numai bine,


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare,
Dandusa, merci ca te ocupi de organizare.... daca e sa vina lumea dupa 18.00 este mai bine luni, ca marti sint la CONCERT!!!
Vazut si admirat noi fulguieti... Ivan si Karinne (imi plac la nebunie ambele nume)
Anda, tu intrebai de tiroida? Memoria ; eu am avut hipertiroidie Basedow si m-am operat; acum sint pe hipo si medicamentatie, dar ma simt mult mai bine.... daca vrei mai multe amanunte, anunta-ma!!!
Fetelor din Bucuresti, poate raman in Bucuresti for ever.. azi am facut-o lata la job; aveam intalnire pe teren cu un domn excavatorist si cu utilajul aferent... ajung acolo, vad un excavator venind, il opresc si ii zic sa vina dupa jeepul nostru si il duc la situl arheologic unde aveam eu treaba (incerc sa pun azi poze cu un vas vechi de 2800 ani)... Toate bune si frumoase... dar NU ERA excavatorul care trebuie asa ca am declasant mare agitatie pe teren... mai tare ca in zona crepusculara
In fine, sper sa se amuze si sefii mei
Daca nu, revin acasa....
Fug la cantina si revin Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Yagmur iti doresc sa se intample ceea ce-ti doresti tu. Lasa sefii - tu ce doresti? Sa te intorci sau sa ramai in Buc for ever?
si nu te mai stresa - chiar e comica faza.

Dandusa eu pove, cum sa nu ... insa la vremea cand am pus-o eu pe Kara pe olita - mi-am luat-o in freza de la cateva dintre fete.
Asadar in fiecare dimineata o pun pe olita - imediat cum se trezeste - daca pierd startul ... face in pampers si asta e ... nu mai am de lucru.
Apoi mai avem un somn de pranz - dupa care o pun iar pe olita pentru pisi. Eventual seara inainte de exercitii si de baie - mai incercam - daca vrea ok - daca nu - la fel.
Pentru kk nu este nevoie sa o punem noi pe olita - ea incepe sa traga aere - sa se screama cu sonor si ne priveste intr-un fel anume - de obicei se intampla asta la masa - asa ca intrerupem activitatea de papa si o punem pe olita.
Dupa cum am mai spus - deja nu mai vrea sa faca in pampers - daca vede ca nu e pusa pe olita - amana si ea. Rar mai face kk in pampers. Mai aveam cate unul de schimbat in parc - dar sunt atat de rare fazele astea ... facem acasa inante de a pleca - si avem cam 1 -2 ... alta data si 3 pe zi.
Cam asta e istoria cu olita. Nu stam mai mult de 3 minute pe olita - in general daca nu-i trebuie sa faca ceva - se ridica in picioare.
Important - dupa fiecare executat la olita - facem BRAVO!

roana cand vii - sa nu ma uiti - da si mie un telefon si ne vedem sigur - poate in Botanic ca e mai racoros.

-ici la toate.
ma apuc acum sa-i scriu un sms la Roxana_c - ca de mult nu mai stim nimic de ea. Salutam din mers.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

am si eu 2 intrebari:
1. cum se numeste vaccinul contra rotavirus?
2. imi da si mie cineva retetele pt branza calcica facuta din lapte praf?


Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by Dia1609
2. imi da si mie cineva retetele pt branza calcica facuta din lapte praf?



la 1 nu stiu sa-ti raspund. Dar ce poate implica "rotavirus" - ca io habar n-am.

la 2. cum de te-ai hotarat la asa ceva? parca erai impotriva.

prepari laptele praf - de ex. 100 ml (90 apa plus 3 masuri) si il pui la fiert. Cand clocoteste ... pui o pastila de calciu lactic - eu o rup in bucati - sau o faramitez. Mesteci bine pana se separa branza de zer. - o scurgi in tifon ... si pofta buna pentru Onutza.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by Mirona

quote:
Originally posted by Dia1609
2. imi da si mie cineva retetele pt branza calcica facuta din lapte praf?



la 1 nu stiu sa-ti raspund. Dar ce poate implica "rotavirus" - ca io habar n-am.

la 2. cum de te-ai hotarat la asa ceva? parca erai impotriva.

prepari laptele praf - de ex. 100 ml (90 apa plus 3 masuri) si il pui la fiert. Cand clocoteste ... pui o pastila de calciu lactic - eu o rup in bucati - sau o faramitez. Mesteci bine pana se separa branza de zer. - o scurgi in tifon ... si pofta buna pentru Onutza.


Miro



1. uite aici ce inseamna rotavirus: http://www.rotavirusinfo.com/index.html?WT.srch=1&WT.mc_id=RV078

2. nu pt noi, pt ileana ... eu sunt tot impotriva... ii voi da asa ceva numai daca o sa refuze laptele sau n-o sa mai mananace destul lapte (sper sa nu se intample)

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Dia iar ma injuri??? uiti ca nu stiu engleza???
TRADU-MI SI MIE, PLIZZZZZZ.


Miro

Mergi la inceput