Mamici de ianuarie - februarie 2008 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

quote:
Originally posted by virgo

Eu am patit la fel , tot in saptamana 9 . S-a oprit de la sine si nu s-a mai repetat de atunci . Se pare ca "deranjasem" colul cu o seara inainte


Merci mult pt raspuns, sper sa se opreasca si la mine si sa fie totul bine, desi noi nu mai facem de vreo 3 sapt...

Gya 9+

http://lilypie.com/pic/070701/sh8J.jpg

http://bd.lilypie.com/JnFup3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Fetelor, ce ma bucur ca ati deschis subiectul " somnik si lene".
Mi'era si rusine sa va intreb daca e normal. Pe langa somnolenta si oboseala....am devenit lenesa cum nu am fost eu nicio data.
Mi'e lene sa mai aspir, sa mai sterg praful. Noroc ca mi'e foame des...ca nici nu as mai gati probabil.
Oare e de la sarcina....sau sunt "vinovati" cei din jur, care ne protejaza excesiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Buna dimineata zuze!

Nu am apucat sa citesc decat putin din urma. L-am adus pe Luca acasa si trebuie sa avem program foarte activ, nu de stat la calculator...

Am o problema. De ieri dimineata ma doare capul ingrozitor. Este o durere de frunte care se extinde putin catre tample. Am incercat orice. Am mancat, am dormit, mi-am pus comprese reci...nimic. Durerea a mai cedat putin in dimineata asta dar tot mai este. Ma intreb....oare pot lua vreun medicament? Si de la ce ma doare capul???

Alina 16+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Neata fete,

Shose si eu patesc la fel si somn si oboseala si leneeeee, in fiecare zi imi zic lasa ca maine fac aia, lasa ca maine si s-au strans nenica...o doamna imi spunea ieri ca toata sarcina a avut somnolenta asta si a dormit la greu eu speram ca doar primul trimestru de la utrogestan, asta e, nu-i problema, bebeii sa creasca

Alina eu am frecvent dureri de cap, ieri mi-au trecut de la sine, o sg data am luat un eferalgan ca nu mai rezistam de durere, atat mi-a zis dr ca am voie doar eferalgan (probabil ca doar paracetamol)

Vad ca vorbiti de , noi avem interdictie deocamdata, probabil tot trimestrul I din cate am inteles, imi vine sa rad acum cand ma gandesc ca am o prietena si ma 'plangeam' la ea in perioada ovulatiei ca iar trebuie sa facem totul la comanda fix in zilele si orele.... ca sa iasa bb si ea gravida fiind si referindu-se la ea fiind in interdictie imi spunea 'nu te mai plange ca o sa vina o vreme cand o sa ti se para o dulce amintire ' Daa o dulce amintire mi se pare acum si de abia astept sa treaca interdictia sa si eu un pic

Va pup si va doresc o zi frumoasa

Alexia si minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinaL spune:

Alina, pe mine m-a durut capul groaznic la prima sarcina vreo doua saptamani. Eram in luna de miere in Spania si nu am avut pe cine sa intreb, asa ca am rabdat, dar acum dr. mi-a spus ca pot sa iau linistita Paracetamol si chiar algocalmin. Paracetamol a spus nu mai mult de 4 pe zi. Eu am luat unul singur.
Poti sa incerci si cu o ceasca de cafea cu mai mult zahar, la mine si asta functioneaza. Pupici si sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinaL spune:

Fetelor, cine imi poate spune si mie unde sa fac o eco 4D? Undeva unde sa nu fie f. aglomerat, sa ma pot programa saptamana viitoare? Si aveti idee cam cat costa? Multumesc.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

Daca tot ati vb de ma gandeam sa va intreb ca eu sunt tare nelamurita. Voi cele care aveti interdictie, v-a explicat cumva dr mai exact ce nu aveti voie? Nu radeti dar eu nu sunt lamurita si deja ne urcam pe pereti amandoi, mai ales ca inainte eram obisnuiti sa tot facem macar la doua zile... Si nelamurirea mea e ca defapt nu avem voie contact, adica penetrare, ma scuzati, dar suntem intre noi, sau nici sa ne jucam nu e permis? Face rau daca deranjam pe acolo sau orgasmul in sine?
Va rog care aveti idee.....SI nu radeti, da? Ca suntem si noi oameni chiar daca in nici un caz nu am face rau la BB. Macar inreb si eu sa stim...

Gya 9+

http://lilypie.com/pic/070701/sh8J.jpg

http://bd.lilypie.com/JnFup3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

buna gravidutzelor!!

am revenit si eu in peisaj. am fost in vacanta si acolo m-au luat si pe mine greturile. salivam si tb sa scuip peste tot .
de cand m-am intors ac mi-e mult mai bine, mai am asa dar mult mai usoare. ma multumesc ca totusi nu sunt violente si nu vars. nici la prima sarcina n-am varsat deloc insa am avut doar fix in luna a 3-a. acum vad ca m-au luat din a 2-a. insa am zile si zile, nu mereu le am. si mai am ore fixe, dc e o zi cu greturi ma iau pe la 12 si ma lasa pe 17, dim si seara n-am nimik!
in rest slabiciune si ceva somnolenta.

va pup si sarcini usoare!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Sweetgya problema cea mai mare e penetrarea dar daca ai probleme mari si orgasmul e problema pentru ca determina contractii ale uterului. Insa daca aveti interdictie macar evitati penetrarea

Shobo, bine ai revenit, imi pare rau ca ti-a fost rau in concediu...

Si eu ma simt fara chef de treaba si mereu adormita, as zacea cat e ziulica de lunga... Dar bineinteles ca mi se cauta si in coarne

Pupici,
Angelique 15+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

dragi zuze, intru si eu in vorba...
daca medicul nu mi-a pomenit, pana acum, la cele doua "intrevederi", nimic de vreo interdictie la cxapitolul , pot sa concluzionez ca imi pot vedea de treaba in continuare?
nu m-a avertizat deloc in sensul asta si pana acum nu am avut vreo problema gen sangerari sau dureri in timpul sau dupa.
imi explicati un pic, va rog din inima?
pup.
cat despre lene, cred ca o sa dau print la mesajele voastre ca sa vada si "dansul" ca exista o explicatie pentru faptul ca sunt mai lenesa decat de obicei. sincer, nu credeam ca sa ceva e posibil.
va imbratisez de la munca, bleah! si cu chef de vorba in duminica asta placuta!

irina 12+

Mergi la inceput