FIV in Ungaria 18

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:



hai sa va povestim ce am mai facut, joi am cunoscut-o pe Printesa Daria cu ochi albastriiiiiiii(fiica Tiei) si pe Tia desigur, o minune de fata!

Adaca in weekend am fost la Secu .. era prea cald sa stam in TM, poate daca era Tia in Ro ne vedeam toate trei.. cu tot cu baietii si fetele Tu ai aflat ce cuc sau pupaza ai in burtica??

legaturoooooooo concediu placut in continuare!

camisv nicio veste?

Magduta te pupacim.. daca nu tinem minte te mai intrebam

Mirelus imi explici te rog si unde este TESCO.. mi-au zis ca-i spre drumul spre Budapesta.. dar mai bine imi explici si tu!

Dupa cum i-am scris si Adelei am fost la munte, racoare, papa bun si mult oxigen! belelasele au fost foarte active si BB Ana are o noua jucarie... ombilicul meu Si in masina sunt asa cuminti..nu misca niciuna! Burta mea de 3 in 1 e imensa, nu ma mai pot apleca...o sa va pun, sper sapt. asta niste poze!

pupici la toate!



PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Buna dimineata fetelor !
Pussi cu mult aplacere te ajut de nu il inteb pe sotu el stie mai bine.Uite seara am sa vb cu el (lucrez de dupamasa) si am sa iti scriu pe unde ii drumul spre Tesco in oras, intradevar e in drumul spre Budapesta si tot acolo e metro si cora. De nu iti scri eMireal inintea mea.
Mirela mai sunt vreao doau saptamini si poate ne vedem? Depinde daca nu sta mai mult de data de 20 in concediu. pt toata familia. Ti-am scris pm.
Va pup pe toate si pt cei care sun tin focuri

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

pusilino, deja ai ajuns la jumatatea sarcinii???? Oooo ce a trecut timpul

Pupici la printese

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

fetelor!

tocmai am aflat ca sotul meu are azoospermie si dupa ce m-am documentat am realizat ca singurele sanse sunt ICSI sau FIV.
m-am uitat la tot ce ati scris si am descoperit ca in ungaria rata de reusita este mult mai mare si m-ar tenta sa incerc

ma puteti lamuri si pe mine cum se procedeaza, cum se ia legatura cu ei, etc?

va multumesc din suflet

aspiranta din 2006

http://tt.lilypie.com/OSx6p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Dma2007 bien ai venit la si sa ia succes sa devi cit mai curind posibil mamica.
Majoritatea fetelor de pe DC mergem la Szeged, uite un nr de telefon de la receptie unde poti sa iti faci programare : 003662423623.
Sunt doi dr unul este dr Zadori, care stie si engelza, si dr Krizsan cu care doar in ungureste poti sa vb.Din cite am auzit acu dr Zadori este in concediu si din cite stiu (sunt pacienta lui dr Krizsan) va merge si eu inconcediu si se va intoarce abia duap 20 august.
In afara de asta ai nevoie sa faci o serie de dozari hormonale in z2 sau z3 a ciclului, care it vor trebui al prima consultatie apoi pt fiv iti mai trebuiesc si analize uzuale. dAr toate astea le vei gasi pe prima pagina.
Sper ca am fost detul de explicita , de nu clelalte fete sa ma corecteze.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenusareasa spune:

Bine-ai venit printre noi,dma!si succes in ceea ce ti-ai propus!

Depinde unde vrei sa faci tratamentul,institutul Kaali are clinici la Budapesta,Debrecen si Szeged.E adevarat ca cele mai multe povesti de-aici sunt de la Szeged.
Daca arunci un ochi pe prima pagina ai sa vezi adresa de mail de la szeged sau numerele de telefon.Daca stiti limba puteti sa sunati si sa cereti o programare pt o consultatie,daca nu scrieti pe mail,in engleza, dr Zadori.Dansul e in concediu pina pe 7 august,dar isi citeste mailurile.Eu ajung la el in 10 august,daca doresti iti pot face programare.Mai este si dna dr Krisan care vorbeste doar ungureste ,se poate merge si la dansa cu translator.Ca si translator poti vorbi aici pe forum cu nmirela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

fetelor merci de raspunsuri
o sa ma mai documentez , astept sa vad ce-i zice urologul sotului si apoi daca ma hotarasc o sa va mai cer sfatul

aspiranta din 2006

http://tt.lilypie.com/OSx6p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Mi-Ka

pusilino, deja ai ajuns la jumatatea sarcinii???? Oooo ce a trecut timpul

Pupici la printese

_
Printesa noastra,Alexia



am trecut de jumate mai am 16 sapt. si 3 zile pana in 22.11.2007 cand o sa facem 37 de sapt. si n-o sa mai fim premature



PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

dma, succes si sa nu stai prea mult aici, sa pleci repede la gravidute!
fetelor, mai stiti ceva de mariaaa si camisv? daca intra pe forum, eu le salut si le transmit mult noroc in tot ce fac.
magduta10, pussi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Am intrat sa va salut pe toate! In fiecare zi citesc ce scrieti, dar n-am mai scris, neavand noutati.

Camisv asteptam vesti de la tine! Sper sa fie cele mai bune!
Dma2007 din pacate si la Szeged rata de reusita e aceeasi ca peste tot, nu cum ai spus tu ca sunt mult mai multe sanse. Insa avantajul aici e felul cum esti tratata si preturile sunt mai mici decat la clinicile particulare din tara si chiar si decat la Giulesti (pt FIV simplu fara ICSI)
Liana concediu placut in continuare!
Pussi ce trece timpul.. acus' vine noiembrie si o sa-ti tii bebelinele in brate!
Cenusareasa ce faci te-ai hotarat pentru un nou FIV?

Eu dupa cum v-am spus nu am noutati, astept mijlocul lunii august sa incep AC si sa refac hormonalele.
De fapt as avea ceva noutati, am acasa doi pui mici, o catelusa si o pisicuta, am pus si poze cu ele, sunt niste dulci.

Va pup pe toate cu drag!

Ioana
poze szeged
poze cu animalutele mele

Mergi la inceput