"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

tocmai l-am vazut la Jay Leno pe Ethan Bortnick care dupa spusele lui a inceput cu baby einstein, asa ca doruletz n-o da afara pe Dora ca io cred ca in curand gepetutza va stiga "we did it" sau "wij deed het" asta-i pe olandeza :-) in loc de "Evrika" cand va rezolva vreuna din problemele omenirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by doruletz
Lilutza pana la urma e Lisabona? vaz ca vara asta faceti turu latino (lipsea italia si aveai panoul complet). Te astept la paris poate il convingem si pe xeno sa bem un panaché sau sa gustam vreo castana glasata pe la vreo terasa



Hai sa zic repede ce si cum, pina nu pleci (io azi avui o zi de aia de meetinguri voiase ). Pe 28 iulie ajung din nou in Bruxelles de la Lisabona, asa ca pe 30 ne-am putea vedea (din pacate e luni si stiu ca mai pe seara....da' promit ca vin daca sinteti disponibili, fiindca pe 31 seara am avion-napoi acasa!!)
doru, daca nu ne auzim miine, drum bun, vacanta placuta si te sun pe 28

Si pe-aci azi fura 14 (pais'pe) grade...asa ca de miine ma duc la solar, sa nu ma ard care-cumva prin tarile calde...asa ceva.

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

dorulets, drum bun si distractie placuta in Romanika!
Cu Dora e trecator sa stii, dar vor veni altele si altele...eu am trecut de 2 ori prin asta, e tipic varstei de 2-6 ani...apoi incep mobilele, mp3-urile si ce mai urmeaza nu stiu....

lil', unde ai vazut tu copii bronzati pe burti? Si ce e aia sa stai la soare? Nici eu nu mai stiu, ca nu pot sta linistita, intinsa pe prosop, trebuie sa am mereu ochii pe nazbatioase...si burta mea e alba .

mara, am vazut vacanta ta, mi-a placut! pupam Majestatea, ce-a mai crescut...

Veni vara scandinva si la noi, ca sa ne faca pofta , ieri au fost 15 grade si azi 20...cu ploi si vant. Eu azi avui treaba cu autoritatile romane, adica politia pasapoarte, au astia un stil......noa dar rezolvai pana la urma, asta-i important! Tre' sa-i fac Dianei pasaport individual, merge in Ungaria intr-o tabara castigata la un concurs de desene si daca-i pe gratis....





Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

n-am stiu unde sa postez urmatoarele,si imi cer scuze ca ma introduc asa pe nepregatite:
dar daca nu spun cuiva simt ca iexplodez: vremea in irlanda e jaaaaalnica!!!! de cel putin 4 saptamini ploua de 8 ori pe zi,da ploua nu se joaca,adica toarna,asta de cind a inceput si vacanta alor mici,nu pot iesi din casa decit ca sa ma duc la lucru si acolo privesc cu ochi tristi si goi geamurile spalate de ploaie...si cind ajung acasa si micuta ar vrea sa iasa putin sa se dea cu bicicleta...surprize surprize....ploaie iarasi...si ma ia asa cu o depresie si un declin de-mi vine sa dau spaga mii de euro la orice medic de familie corupt sa-mi dea concediu de boala vreo citehva saptamini sa o pot taia in tari insorite...da a naibii de societate capitalista,ca nu gasishi nici un doctor dispus spre asa ceva ....sau poate am fost ultima la rind si toti ai banoshi au facut norma de concedii de boala pe vara asta...asa incit nu imi ramine decit sa sufar in tacere (ma rog,tacere la lucru si zbierete in cadrul familiei)...
scuze inca o data de inoportunitate da simt nevoia sa tzip din toti rarunchii....vreaaaaaaaaaaau soooooareeeee!!!!

emerald isle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

speed, cre' ca stii ca soare nu-ti putem oferi, da' ceva ca sa te-ncalzim...cu draga inima (btw, am cunoscut doo suedeze irlandeze la ziua lu' mama rayu...pfffui; pai alea au bagat sub masa toti scandinavii ...nu glumesc....si-au mai si plecat pe picioarele lor de la chef :-)) Anyway...pe-aci azi n-a plooat (asa mult), insa miine parca vad ca la loc comanda, taman cind soacra-mea organizeaza o iesire de familie la gradina zoologica...sa vedeti voi daca nu invidiem iar gorilele, ca stau la adapost
mihaela, vacanta placuta Dianei!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

lilanda,merci de gindurile bune si nu,vremea nu s-a imbunatatit...dar in schimb a fost inundata clinica in care lucrez asa incit azi am scapat mai repede...am fugit toti ca sobolanii de pe nava in curs de scufundare...sper ca situatia sa nu se remedieze pina luni...
cit despre irlandeze,asa e ,sunt rezistente la lichide,fie externe sub forma de ploaie fie interne sub forma de guinness...da daca mai tine vremea asta nasoala citiva ani (in ciuda incalzirii globale) probabil am sa ma abonez si eu la pubul din coltz... aici bautura face parte din cultura-la modul cel mai serios-si e foarte normal,ca femeie,sa tragi o bauta zdravana mai ales la sfirsit de saptamina.cam toate evenimentele importante din viata unui om se sarbatoresc in pub-zile de nastere,cununii,botezuri,comuniuni,etc etc.chiar si mesele de prinz se iau in pub.si ce e tare distractiv e ca atunci cind ceri indicatii ca sa ajungi la o anumita adresa nimeni nu stie sa-ti spuna nume de strazi sau obiective importante ci toate punctele de reper sunt puburi: o iei drept inainte ,apoi la doyle's pub o faci la stinga,treci pe linga dripping well pub si apoi la o'leary's pub faci dreapta si ai ajuns...ca urmare cunosc puburile din dublin mai bine ca numarul casei mele...

emerald isle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

salutare salutare:)

am venit si eu de la mare acu 2 zile, nitelus brionzata, ca deh, in 3 sapt e imposibil sa nu te p[rinda soarele oricat te-ai ascunde, dart cam dezamagita de apa, cam rece si datatoare de contractii.Numa vreo 5 zile a fost buna de mine

Sofia insa s-a distrat de minune.
bb gheo e la locul lui bine merci, f f activ ,desi mititel, adica nu-s eu aia sa facabebei mari, insa e sanatos.
M-am intalnit azi cu doruleatza care ne-a cadorisit toata familia: pe mine si pe sotz cu asa zisa caritica a lui Alain(domne, e ditai cartoiu, gros, si f documentat, si arata si superfain coperta!!!), pe sofia cu un [arfumel Lepetit Prince, carte de colorat si carioci tot micul Print, a fost f f fericita sofia:), si pe bb gheo cu Sophie la Girafe, cica e o girafa jucarie care se foloseste de la nastere, de peste 40 de ani copiii francezi crescalaturi de ea, iar fimea a fost f f brava si nu a desfacut-o, ma si mira ce cuminte e cand e vb de bebelus, ca in rest...


Ah, Lilando, ti-a cumparat Doruleatza nustiucate carti:)))

va pupez si revin.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

asheaaa.

deci n-am reusit sa ma vad nici cu lirisa, nici cu arborela, nici cu sanziana.
In primele zile a fost ok, dupa care sofia a facut o febra ca in bebelusenie, a tinut-o 2 zile.dupa aia n-au mai fost probleme.
mai, da am prins o furtuna de nisip de-am zis ca murim acolo. in 10 minute s-aracut apa la 12 grade, si pt mine rece a ramas, chiar daca in ultimele 3 zile se scalda lumea mai curajoasa.
am aflat ca atunci cand bate vantul ziua dinstpre tarm, e pe nasoale.La fel si cand bate dinspre sud.Asta pe litoralul romanesc, desigur.

Dacamergeti in Vama, nu mancati la Mitocanu(Lyana).E sinistru.Astepti cam 45 de minute pt un pestisor amarat....si daca dai semne de foame ti se spune ca esti obisnuit cu McDonalds-ul.Le-am lasat 5 mii baccsis pe chestia asta, si doar asa, ca nu aveam sa le dam fix


Bombi, la multi ani, sa fii sanatoasa si fericita ina 131 de-acu inainte :)

Miha, conced in Grecia vreau si eu Toamna viitoare:).ca noi vara nu ne miscam din tara, poate doar undeva in Nord, haha:) Se vede clar cefrumos a fost si ce bine v-ati simtit.
Sper ca Diana se va simti super in tabara.

Speed, mama e la Bristol, unde=o ploua si e o toamna perpetua:).Deci stim despre ce vorbesti.

Daca tot am scris atata, sa va zic despre drumulde intoarcere.Traznete, fulgere, si baltoaca pe autostrada.A fost ca-m filmele de groaza.in fata vezi numa ceru cat e de mare, si pe el fulgere groase de tot.Spectacol maret, insa de urmarit doar de undeva din casa...

am 3 filme de scanat , insa am tot umblat dupa altele si n-am apucat sa merg la laborator.asa ca poze mai incolo.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by Sabina
Ah, Lilando, ti-a cumparat Doruleatza nustiucate carti:)))




Sabina, bun revenit...de-acu incepe numaratoarea inversa, nu??? Plecati la Busteni ori ramineti prin Bucuresti???
Pe-aci, incredibil, da' se oprira ploile si iesii si soarele, asa incit incursiunea noastra zoologica de ieri fu un nesperat succes :-)) Am pierdut 10 ore prin parcul zoologic, dintre care vreo 4, admirind rudele noastre, maimutele:-). Am vazut o scena de joaca intre doi frati goriloi, si un atac cimpanzeiesc (in clipul asta, care se sfirseste taman in punctul culminant, vedeti un cimpanzeu obraznic care, dupa ce si-a fortat partenera la o partida de sex fulgeratoare, s-a indreptat spre publicul fascinat si gura casa, a facut o ghiulea din pamint si dup-aia a aruncat-o spre tribuna ).
speed, vazui si io la Londra ce e ala spirit pub, da-mi imaginez ca in Irlanda e muuult, mult mai dezvoltat :-) N-au inca puburi pe sistemele de navigatie???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

quote:
Originally posted by lilanda
N-au inca puburi pe sistemele de navigatie???



shhhhhh,nu le da idei!!! ca uneori doar sistemele de navigatie te mai salveaza in hatisul de strazi fara nume,indicatoare puse cash,intersectii fara nici un fel de indicatoare, sau indicatoare ce-ti spun ca ai trecut deja de strada cutare...sau alta chestie e ca vrei sa mergi in orasul x, in drum spre orasul x pe drum drept sunt indicatoare din 10 in 10 m ca esti in directia orasului x,apoi ajungi la o intersectie de 5 drumuri si nu iti arata nici un indicator incotro e orasul x... dar daca te ratacesti,poti oricind opri la un pub unde te asteapta o friptura buna de vaca si un pint de guinness... si daca intrebi publicanii incotro e orasul x nu stiu nici ei sa-ti spuna in schimb iti dau indicatii amanuntite cum sa ajungi la urmatorul pub....

emerald isle

Mergi la inceput