"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

nziua
bombi, La multi Ani, sa fii fericita si sa capeti tot ce-ti doresti tu! fu extraordinara salata de vinete, mai adaugai io berea la rece

Si io mai am 3 zile jumate si decolez:))
rayu, iti iei mobilu din suedia cu tine?

Lilutz, vazui si io aci stirea cu Christine Butin, nu ma mira deloc, aia e o ultra-religioasa (catolica) pe jumate nebuna (ma rog, asta e pleonasm:) mai ca era sa ma crucesc io insami cand vazui ca o puse Sarko ministru, io o stiam de ciuca ironiilor ziaristilor! era de asteptat sa faca asa gafe (desi aia o facu inainte de a fi ministru, da' stai ca mai urmeaza si altele, ziaristii adora sa o provoace)

Hai ca mai viu io, az trebe sa alerg dupe cadouri, uff, asta e cea mai mare corvoada ca nu stiu niciodata ce sa iau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bonsoir!!
Iete ca azi facuram grill, primul de vreo doo saptamini incaoce, fiindca, incredibil, da' se opri ploaia (nu stiu insa pentru cit timp ) Si tot acu' se termina, in namol si bere, festivalul de Roschilde, cu faimasa cursa a naturistilor...asta ca tot e un subiect pe la generale in care e-ntrebata lumea de ce prefera naturistii? Iaca (asteptati putin dupa ce deschideti linku' sa apara dovada si dup-aia apasati pe nęste!!)...Si fiindca tot veni vorba de namol, ieri vazuram si noi unul mai soft. Furam invitati la o petrecere a cumnatului care, dupa vreo 10 ani de lupte, se pricopsi cu centura neagra la twaikondo. Fura doi proaspat inngeriti care, in mijlocul strazii, in costumele lor albe, fura mizgaliti din cap pina-n picioare cu spuma de ras si apoi stropiti bine cu sampanie...cica asa-i traditia la centura neagra, chit ca te costa o avere tat costumu' ala :-))
doru, iti trimit io nr. de Romania ale lui mama rayu si dacu, numa' lasa-ma sa gasesc agenda de anul trecut!!
Io mai am doo spatamini pina la prima baie de soare!!!


pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

bombi, La Multi Ani fericiti si cu ce-ti doresti tu!

Io n-am plecat in concediu bre doruletz, doar m-am inecat in munca... Da' am intrat putin sa va urez toate cele, intilniri placute si udate din belsug, vacante reusite tuturor si sa ne auzim/vedem cu bine in august.

Acu' chiar c-am plecat in vacanta . See ya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Kalispera va spun de pe meleaguri satmarene, ajunseram aseara tarziu acasa....moama ce biiiineeee fu! Doar cu caldura din Atena ce ne-am mai luptat, "noroc" cu umbrele de pe Acropole si cu apa de la gheata...si cu sfaturile taticuluidetoma ca ne-am dat cu crema de soare si nu ne-am prajit inainte de vreme(a se citi plaja ). Pe Kassandra fu excelent, plaja, soare, mare, caldura greceasca si la propriu si la figurat, conditii excelente. Ne-am cam indragostit de tara antica si ne-am promis ca vom mai merge.

bombi, sa traiesti un capitol frumos, iti doresc la cat mai multe capitole la fel de fericite! Sa bem deci!

tatic, ne petrecuram ziua de sambata in IKEA, deci e de inteles ca n-am avut cum te suna...Ovi ne-a "abandonat" pe taramuri suedeze si ne-am simtit tare bine, copiii mai mult decat mine...prietenii stiu de ce!

rayu si doruletz, va doresc petrecere faina-faina in Ro.

lil' unde plecati? Barcelona cumva? Ori in alte zone insorite?

Va pup deocamdata, revin cand ma satur de somn, ca azi dimineata a sunat iar ceasul la ora matinala, deh, slujba sa traiasca!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

pegasis, drum bun si distractie placuta! sa aveti soare si mare calda si sarailii gustoase!

mihaela, bine ai venit! ma bucur ca avuserati vacanta frumoasa, sa pui si poze cand te mai dezmeticesti sa vedem si noi soarele macar pe ecran! (aci sunt tot 15C...)

iileana, acu intelesei de ce nu vrusesi sa pui articolele alea la "incalzirea globala", prea multa lume nacajita p'acolo maica

bre, io nu mai pot sa scap de dora din casa, fratilor, m-a capiat.Piticania se uita la acelasi DVD de dimineata pana seara (ma rog, atunci cand e cu noi ca fransoaz nu i-l pune, stau mai mult la joaca afara). Il invataram pe dinafara, io deja fac alergie cand aud 'chui la carte, chui la carte" ("sunt harta, sunt harta" ). De ieri i-l puseram in olandeza ziseram ca asa mai schimbam si noi sunetu si poate s-o satura si ea cand o auzi asa limba imposibila. As, de unde, putin ii pasa, puteam sa-l punem si in chinezeste tot nu-si ia ochii de la dora si de maimutoiul ei Vad ca abia in seara asta incepu sa dea semne de plictiseala da' asta abia dupe ce il vazu de 2 ori. Cum o scot fratilor pe dora afara din casa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

quote:

Cum o scot fratilor pe dora afara din casa?



cu timpul. rabdare ca ii trece si faza cu dora. si tudor a avut diverse faze (dintre care cea mai a fost faza "capra cu trei iezi"). acum e la etapa "thomas".

bombi, la multi ani si de la mine!!!

ne-am adunat si noi incet pe la case si incercam sa ne facem ordine in lista de prioritati care devine din ce in ce mai lunga .

la mare a fost asaaaa, de vis... tudor a fost super nervos in primele doua zile dar pe urma s-a distrat de minune. apa nu i-a prea placut, in schimb s-a jucat in nisip si a alergat non-stop. n-am avut treaba cu el.
am inceput sa masor etapele de dezvoltare ale lui tudor prin prisma concediilor de la mare si am ajuns la concluzia ca am un baietel mare si foarte cuminte.
am fost putin si pe la munte, intr-o zona de vis (la colibita) si pot spune ca am avut un concediu aproare perfect.

cu sabina nu ne-am intalnit pentru ca anul asta nu ne-am aventurat in afara statiunii. am fost de cateva ori pana in constanta si-atat.

fug la munca, dar mai vin eu.

ahhh, era sa uit de poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

mihaela, mara, bun revenit!! Bine ca ati avut parte de vacante frumoase, de care sa va amintiti cu placere! :-) Am vazut pozele cu Tudorelu' frumuselu...si chiar ca-i baiat mare Mi-a placut poza din telegondola, cum privea el ingrijorat-concentrat-curios la ce era sub el :-)
Miha, asteptam vederi si de la tine!! Cit despre plecat, plec numai io tura asta, o saptamina la Lisabona via Bruxelles, Paris...asa ca intre doo avioane trag nadejde sa ma vad si cu doru, cind s-o-ntoarce ea din Romania...
Inchei cu urarea spor la munca (alora proaspat sositit din vacanta ) si petrecere frumoasa alora de acu' se duc!!

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

O scurta trecere ca sa va arat Atena siHalkidiki-Polichrono sau cum ne-am petrecut noi concediul .

lil', acum inteleg, e concediul acela de stai cu bagajele pregatite...deja stiti ca va fi Lisabona? Drum bun si distractie faina! Barcelona e undeva mai la toamna parca, daca memoria ma mai ajuta....

pupi!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by mihaela_s

O scurta trecere ca sa va arat Atena siHalkidiki-Polichrono sau cum ne-am petrecut noi concediul .



Foooarte fain Aglomeratie mare pe Acropole, nu??? :-)) Poza aia la vreme de seara e bestiala!! Iar poze cu fetele la pla-ja ai, ca le-am vazut doar prin apa ??

quote:

lil', acum inteleg, e concediul acela de stai cu bagajele pregatite...deja stiti ca va fi Lisabona? Drum bun si distractie faina! Barcelona e undeva mai la toamna parca, daca memoria ma mai ajuta....



da...stim ca-i Lisabona. Ne-am hotarit, fiindca era riscul sa raminem cu bagajele facute...in ultimele zile nu mai aparea nici un last minute. Iar Barcelona e in august!!



pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

mara, admirai si io marea neagra si pe tudorelu cuminte. merci de incurajari, nici io nu cred ca o pot izgoni de una singura pe dora, cre' ca trebe sa astept sa plece singura! Asa cevaaaa

mihaela, frumoase locuri vizitarati! si cerul bleu si soarele ala stralucitor imi facura si mie o poftaaaa de vara....
Acilea toamna continua (unde e reincalzirea aia planetara fratilor, nu mai vine odata), ia-uitea acilea www.meteofrance.com/FR/mameteo/prevPays.jsp?LIEUID=FRANCE" target="_blank">harta de iulie

Lilutza pana la urma e Lisabona? vaz ca vara asta faceti turu latino (lipsea italia si aveai panoul complet). Te astept la paris poate il convingem si pe xeno sa bem un panaché sau sa gustam vreo castana glasata pe la vreo terasa

altfel, c in orice seara de iarna, io ma distram cu stirile internationale, cica australian fu refuzat la scoala pe motiv ca-l cheama Iad (Hell) si ca numele nu e compatbil cu orele de rugaciune.

Mai citii ca politia nemteasca dete buzna peste un amarat alertati de faptul ca vecinii nu-l mai vazusera si ca din apartament iesea o duhoare de cadavru... Insa omu era se pare bine merci doar uitase sa se spele pe picioare

Si mai vazui ca un japonez lasa teancuri de bani prin WC-urile publice insotite de cate un indemn gen "foloseste-i pentru dezvoltarea personala". Norocosii insa se grabesc sa-i duca la politie cu bilet cu tot .

lume nacajita maica peste tot...

gata, mai am doar o zi jumate de muncit



Mergi la inceput