"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (7)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

quote:
Originally posted by lilanda
Vaz ca musulmanii suedezi sint chiar civilizati!! Au solicitat www.dr.dk/Nyheder/Udland/2007/08/31/205851.htm?nyheder" target="_blank">consiliere imamilor daneji, fiindca nu stiu ce sa faca, sa nu iasa iar scandal

muahahaha, adica un fel de "luati-l de pe mine ca-l omor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

hai ca astia nu gasira inca steaguri suedeze ...da' se descurcara ei cumva


www.ladonia.net/new_herald/?cat=10" target="_blank">Astea-or fi caricaturile??? Cica au o istorie mai veche

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Dragi mamici!

As vrea sa va rog sa fiti alaturi de nepotelul meu Darius, atat cat puteti. Darius s-a nascut cu o malformatie la inima si operatie corectoare e destul de costisitoare (34 mii euro), motiv pentru care am deschis un subiect dedicat lui pe DC, mai ales ca un om cu suflet mare s-a oferit sa ii realizeze o www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">pagina personala.

Cu gandul la puiutii vostrii, acordati-i si lui Darius sansa la un viitor si o viata normala!
De ajutor ar fi si daca ati trimite link-ul site-ului sau la cat mai multi oameni care miscati de povestea sa, sa doreasca sa participe la schimbarea unei vieti.

Eu, Darius si mamica lui va multumim mult de tot!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Gata bagajele, aproape! Mai am jucariile fetelor care sunt tare greu de hotarat , in rest am ales si ras-ales, am facut strict bagajele care incap, am facut saci care vor merge in "roof bag" si acum suntem in stand by.
Am primit si hartia pentru Diana, de la tatal ei, sunt taaaare bucuroasa ca am rezolvat si problema asta.

lil, dorulets, vreau si eu blog-urile pliiiz...

Rayu, Adeluci, am sa va dau de veste cand ajungem, sa vedem de ce probleme ne lovim...
O sa avem timp sa vedem putin Stockholm-ul, primul ferry ajunge la ora 12, iar cel spre Visby pleaca la 21. Abia astept!

Va tzuk, un we faaaain de tot!!!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

bravo mihaela! calatorie frumoasa si usoara!

la noi ploua ca de obicei...dar ultimele 3 zile au fost destul de frumoase asa incit am luat niste pulpe de pui aromatizate pentru bbq cu scopul de a le face azi pe gratar,in gradina...caz tipic de ghinion.
apropo de subiectul de la "generale" cu alcoolul la copii...sa vedeti ce am patit...eram in lanzarote,ne-am dus intr-o seara la "texas ranch"...seara distractiva pentru adulti si copii,all inclusive...cind am ajuns ,ne-au pus la mese iar pe mese era o carafa zdravana de bere si o carafutza cu suc de coacaze in care pluteau bucatzele de diferite fructe...ne-am pus bere io si jumatatea mea,la fetita i-am turnat in pahar sucul de coacaze...am remarcat ca () comesenii se uita strimb la mine da nu i-am bagat in seama fiindca tocmai incepuse sa se cinte "cotton eye joe".micuta mea a luat o gura zdravana de suc si apoi s-a strimbat groaznic.m-am mirat fiindca ei ii place de obicei respectiva bautura asa ca am gustat si eu sa vad motivul nemultumirii.ei bine,da,asa dupa cum ati banuit ,era ...sangria!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

moamaaa ... vacante care mai de care - misto si destinatiile si pozele si cupiii si ploile si uraganele si insulele.

pe gaudi tre sa-l vaz de-aproape, ca tot asa, din poze pare cam bizar.
vreau sa mai vaz poze cu bebeul Sabinei, fundatia Marei si cu familia "dreamer" pe melaguri suedeze.

am dus si noi cupilu in vacanta si rezumatul e cam asa: ii place mai mult cu telescaunul decit cu telecabina, si-a imbogatit vocabularul cu expresia "pana mea", fatza mea e "ca lumina cind e stinsa" si vrea urgent sa fie plimbat cu elicopterul.

noi astia mari, dupa 3 sapt de concediu ne-am hotarit ca ne place mai mult in vacanta decit la serviciu, asa ca daca auziti de vreun job de testeri de vacante

am pus si citeva pozici ...

aaa ... unde-s blogurile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

he he he buli, ce figura e baietelul tau...si sa-i mai duci in concedii! cind ne-am intors din vacanta si am fost intimpinati (ca de obicei) de o ploaie rece si persistenta,fetita mea ne-a "asezat" la o tura de intrebari: tu mami te-ai nascut in Romania,nu? da. tu tati,te-ai nascut in Romania,nu? da. si p'orma ati venit in Irlanda? da. si aici m-am nascut eu.da.pai daca tot ati plecat din Romania de ce nu v-ati dus intr-o tara in care nu ploua si sa ma nasteti acolo? (primul impuls a fost sa-i explic despre salariul mediu pe economie,sistemul de taxe,protectie sociala,sistem sanitar si de invatamint dar fiindca asta ar fi durat vreo 2 ani de explicatii am biiguit doar...) pai in ziua cind am venit noi in Irlanda nu ploua....micuta s-a declarat multumita cu explicatia dar totusi i-a parut rau de ghinionul pe care l-am avut...

in alta ordine de idei am vazut aseara "valul pictat" dupa maugham, n-a fost rau da parca ma asteptam la ceva mai mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bonsoir :-)
bombi, ce baiat mare ai!!! Da' 3 spatamini prin concedii, bre? Nu ti-e cam jena??? :-) Te crezi in Franta?? (gasesti acolo, tot ce doresti!!)
speed, io una as alege Irlanda, chiar daca ploo, fie doar si pentru scoicile alea-n sos de usturoi. Tocmai mincai un platou de ele si ma declar satisfacuta!! (la Barcelona, am avut mari probleme la comenzile de scoici, ca io ceream mussels si ei imi aduceau clams, asta d evreo trei ori, pina m-am prins ca la ei era vice-versa!!! Si a propos de impozite, chiar 20% la voi colo-sa??

azi noapte o visai pe Sabina!! Cica venise mama ei in vizita cu mincare (si trei posete), fiindca Sabina era ocupata cu bb Gheo!!
bombi, acu' vaz pretu' din Germania si mi se pare, asta din DK, rezonabil. Doar 200% mai mare?? :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

lilanda,te taxeaza 20% la un venit de pina in 32000/an. dupa aia (da nu i-am zis inca micutei mele :)) jap! te taxeaza 42%!
in schimb ai dreptate cu scoicile in sos de usturoi,sunt de-li-cioa-se ! (sper ca am despartit bine in silabe:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by speed

lilanda,te taxeaza 20% la un venit de pina in 32000/an. dupa aia (da nu i-am zis inca micutei mele :)) jap! te taxeaza 42%!



Ahhh, pai tot e bine!! Aci, la venitu' minim (12-15.000 de euro pe an), jap, iti baga 37%....de restu' nici nu mai vorbesc

Mergi la inceput