ce sa fac?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by denizel

Teodora, te rog, nu face asta! Gandeste-te si la noi, astia ramasii .


se vede ca ai nevoie de o gura de oxigen. asta, daca vrei sa ajungi prima la mall.

Ajutati-o pe Diana
************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Miau-miau, grea intrebare. In primul rand, io sunt de acord cu Teodora: cine esti matale, sa vorbesti? vorba aia: nume n-ai, poza n-ai, adio identitate.

Dar ma rog, sa presupunem ca existi de-adevaratelea, io impartasesc opinia lui Denizel: maica, matele tale are o problema! Pai daca una face miau si una miorlau, e clar ca una are probleme de exprimare. Prin urmare, iti recomand un logoped bun, ca s-o aduca pe miorlau pe drumul cel drept. Daca nu reuseste, e clar ca asa s-a nascut, e diferita, deci trebuie tratata cu toleranta si respectul pe care-l merita orice reprezentant al neamului pisicesc, indiferent de orientare. Mai mult, chiar iti recomand sa aprofundezi problema si sa o teoretizezi. Avand in vedere faptul ca unul dintre pilonii principali ai discursului european din ultima decada l-a constituit sintagma "identitate-diferenta", cred ca, avand ca punct de plecare atenta observare a comportamentului pisicilor, ai putea elabora un studiu care sa rupa gura targului si sa devina reprezentativ in literatura de specialitate.

Trecand de aceasta faza, sunt de aocrd si cu ce sfaturi ti-a dat Ileana. E musai ca pisicile sa fie introduse in lumea minunata DC si plimbate pe la toate sectiunile. Vor invata sa se aranjeze, sa-si faca toaleta, sa aleaga mijloacele contraceptive cele mai potrivite pentru ele, vor invata sa-si trateze starile conflictuale, sa fie ele insele intr-o lume a cainilor. Vor primi sfaturi cu privire la alegerea motanului potrivit, apoi despre cum sa aiba o casnicie perfecta, cum sa se comporte cu puiutii lor si cand sa inceapa diversificarea etc.

As mai scrie, dar nu mai am timp. In concluzie, dupa cum vezi, problema este extrem de spinoasa si complexa. Iti urez sa ai intelepciunea sa iei cele mai bune decizii pentru tine si pisici.

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Da, Conchita, am nevoie de oxigen! Si numai Teodora mi-l poate da.
Ooooof, , vad ca nu mai scrie.
Oricum, Teodora, oriunde te-ai afla, sa stii ca tot ce ai scris pana acum a ramas intiparit pentru totdeauna in sufletul meu .


Miau-miau, iarta-ma draga ca ti-am stricat topicul cu lamentatiile mele. Poate ai sa intelegi mai tarziu, dar eu iti doresc sa nu ai ocazia sa intelegi vreodata .


Sa mai treci pe-aici si sa ne zici cum ai rezolvat cu tolerarea si respectarea pisicii dezorientate.
Si nuuuu, nu duce pisicile la rubricile de diversificare .
Fiind ale tale, sunt si ele niste ascunse, nemultumite de ele insele si frustrate. De aceea, cand vor vedea pe-acolosha ca unii puiuti mananca inca de la 4 luni painica inmuiata in ciorba, ele or sa vrea sa fie mai cu motz, or sa dea ciorba puiutilor inca de la 3 luni, vor deschide topice special dedicate ciorbei la 3 luni, etc, etc .




-------------------------
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
-------------------------
Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

1.Cu tot respectul pentru problemele discutate aici, as vrea totusi sa va atrag atentia ca initiatoarea topicului nu a revenit cu detalii si impresii. Simt miros de troll ?????

2.Teodora, of, nu, te implor, nu pleca. E o tragedie, desigur, dar e si o inaltare, ramii cu noi, impreuna vom birui!

P.S. Miau-miau, sint, incontinuare, alaturi de tine.


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grenouille spune:

subscriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by iileana

1.Cu tot respectul pentru problemele discutate aici, as vrea totusi sa va atrag atentia ca initiatoarea topicului nu a revenit cu detalii si impresii. Simt miros de troll ?????




Bine le mai zici, mai Ileana .
Si uite ca ma faci sa ma destainuiesc...
Pai io, cand vin pe un subekt, vad repede nickurile care participa si ma duc apoi intins la arhiva.
Vreau io sa vaz cu ochii mei care-i treaba cu fiecare nick in parte, ca daca nu le urmaresti, nickurile astea si-o iau in cap, nene.
Si scormonind io prin arhiva, am vazut ca nu esti singura care o acuza pe miau-miau de trollism .
Miau-miau, io m-am lamurit de-acu' ce-i cu tine, draga, io nu obisnuiesc sa raspund trollilor, asa sa stii si, singuru' motiv care ma mai tine aproape de subiectul tau de troll este Teodoraaaaa .





-------------------------
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
-------------------------
Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Mai, de unde ati scos-o pe asta cu troll-ul?
Cum dati si voi de un subiect mai delicat prin natura lui, cu un continut bogat, doar ca lipseste cu desavarsire, gata, troll...Ntz, ntz...Fata e activa pe multe forumuri, o singura data vine si ea cu o problema reala si normala, de suflet... si voi, in loc s-o ajutati cu un sfat, atat a vrut de la voi, un sfat, voi...

Btw, Teodora, nu pleca, noi suntem de partea ta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

topika asta se transforma dintr-o parodioara intr-o porcarioara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Domnisoara Papadie, asa se mai poate intampla atunci cand tii la cineva...:-)

-------------------------
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
-------------------------
Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

eu inteleg ca e vorba de un menage a trois, zoofil: o matza, un asiatic cu gene europene, si un negru.

daca se inteleg bine si matza ii poate iubi pe amandoi la fel fara remuscari si de asemenea reprezentantii celor doo... ba nu, trei continente se iubesc intre iei, atunci e ok! Love is all around!


teodora, si mie imi plac posturile tale (implicit tu)muuult si de demuult. pls stay!

b

Mergi la inceput