Ai nostri, ca brazii! ian-feb 05 (46)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, la par ne-a facut o stilista, a venit la sora mea, a aranjat-o intai pe ea, apoi pe mama si la urma pe mine. La mine a fost simplu, m-a intins cu peria, apoi cu placa si apoi mi l-a prins din laterale la spate si putin tapat pe interior.

Shobo, sa stii ca si eu m-as incumeta cu doi cu avionul. Mai ales cand te duci undeva unde ai totul asigurat, nu stai sa umbli cu copiii dupa tine sa gasesti restaurant si alte alea. Nu se merita sa mergi cu ei la mare si sa te apuci tu sa le gatesti...ce concediu mai e si asta...si mai ales cand cel mic are 1,5 ani e super, deja poti sa-i dai mancare de la restaurant. Eu m-am lecuit cat de cat de frica de avion, am zburat excelent si doar o ora jumatate, deci ajungi super repede...
Pune poze de la mare! si mie mi-e groaza de greturi, mai ales ca nu stiu cum e, la Vlad n-am avut nimic...Sarcina usoara de-acum in colo!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Sunt de acord cu Bubu. Eu nu sunt de acord cu mersul in concediu si gatitul.
Hai sa fim seriosi, de la 1 an si ceva mananca cam ce mancam noi, si se pot gasi diverse meniuri adecvate varstei lor.
Decat sa gatesc sau sa spal rufe in concediu, mai bine stau acasa.
De aia am si ales hotel in loc de vila, ca sa ma simt bine, nu sa fac treaba.
Nici anul trecut n-am gatit, sau n-am avut macar de gand sa gatesc.
Manca baiatul cu noi bine merci.

In ceea ce priveste avionul iar sunt de acord cu Bubu. E mult mai simplu, mai putin obositor cu avionul decat orice alt mijloc de transport.


Bubu, pe tine te-a "nimerit" stilista cel mai bine, dupa parerea mea.

Shobo, pune si tu ceva poze din concediu.

Unde mai excat ati fost anul trecut? Am uitat, sorry.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hi, hi...mersi!
Pe sora mea a facut-o cu ondulatorul numai bucle si apoi din parti la fel i le-a ridicat si i-a facut un mic coculet cu bucle si i-a prins ace de coc cu floricica din aia la mijloc ca sa poata sa-i prinda voalul. Avand parul negru nu prea se vede in poze asa bine, dar i-a iesit si ei f. frumos.

Si eu spun ca la hotel e mult mai bine, mai ales cand te gandesti la prosoape...anul trecut cand am fost la Eforie Nord la vila, m-am carat cu nu stiu cate prosoape...iar dimineata faceam la bucatarioara senvisuri, omleta sau ochiuri...acum nici macar unul n-am luat, aveam prosoapele din camera schimbate zilnic, iar pe cele de plaja ni le schimbam noi de cate ori vroiam pe zi, pe baza unui card. Plus avatajul mancarii, nu stateai ca la restaurant pana vine comanda, sa urle copilul de foame si sa se plictiseasca. Ne duceam, ne luam ce vroiam de mancare, daca nu ne placea o lasam pe masa si luam altceva.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Fetelor, nici acum nu mi-am recuperat vechea adresa,

Noul meu ID: miidestele

va pup pe toate

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

OK Kris, te adaug la lista mea.




Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Salutare fetelor,

Eu sunt prinsa cu pregatirile pt vacanta... Sambata plecam si inca nu mi-am gasit costum de baie . E de groaza ce-i in oras de aglomerat cu lucrarile astea ...

Ruxi e ok acum, merci Bubu de urare. Azi le-am luat un "antibiotic" pe baza de propolis, sa-l avem la noi, in caz de ceva (Doamne ajuta sa nu fie cazul!), pt. muscaturi de tantari, protectie solara..., mai tb sa ma dotez cu antitermice si gata cu trusa medicala. Tot aud despre copii venind de la mare cu viroze , si -dupa episodul cu piscina, mi-e cam teama...

Am vazut si eu pozele voastre, Bubule. Cam aceasi coafoara am avut-o si eu cand am nashit. Casa de piatra surorii tale!

Va pup,


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Erica, cum de n-ai gasit costum potrivit?
Incearca si la Carrefour. Eu de acolo mi-am luat, si am vazut diferite marimi.

Tot acolo am vazut si slipi pentru copii si costumase pentru fetite, cu toate ca atunci cand am umblat eu pentru Rayan, nu aveau.
Noroc ca am gasit la Obor.



Cum ramane cu masajul ala pe care mi l-ai promis? ;)

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Crinuta,
Ca sa-ti mai treaca supararea ca n-ai ajuns in Corfu, citeste aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=103409

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Hello, hello!

Bubu, felicitari pt terminarea lucrarii de diploma intr-un timp atat de scurt! Frumoase pozele de la nunta, dar si mai atragatoare ai fost tu! Foarte frumoasa si sexy rochita ta!
Shobo, imi pare rau sa aud ca nu v-ti distrat asa cum v-ati propus la mare, insa eu cred ca in 2009 va veti scoate parleala ca sa zic asa. Acum sa inteleg ca nu mai ai deloc greturi? Sa ne arati poze din BG please. Cum au fost dotarile din statiune pt copii? Parca ziceai ca e speciala pt familiile cu copii...

Erica, vacanta placuta! Unde mergeti?

Noi suntem bine, Bogdanel are colicei dar f putini, seara, si nu zilnic. Ii place sa stea mult la san, drept pt care atunci cand suntem in deplasare e nemultumit ca nu poate sta in voie la tzitzi.
Sambata Matei a dat scularea la ora 5 dimineata, asa ca sotul a hotarat sa ne facem rapid niste bagaje si ne-a dus apoi la Sinaia. A fost tare frumos desi n-am stat decat pana dupa pranz. B a dormit aproape non-stop, iar la ora 12 M a picat lat de oboseala, asa incat neputand parasi masina cu pitici adormiti, ne-am intors acasa. Tati ne-a promis ca ne va duce in vara asta si la mare pt cateva zile. Eu una abia astept!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Foarte bine Liviana. Mergeti in vacanta, chiar si pentru cateva zile.


pupici

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput