Ai nostri, ca brazii! ian-feb 05 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Salutare mamici!

N-am mai apucat nici sa citesc...am recuperat acum.
Sunt prinsa peste cap, trebuie sa-mi dau licenta...am stat noptile pana tarziu sa-mi termin lucrarea, maine ma duc sa ma inscriu la licenta...nu va spun cate acte iti trebuie, legalizari, o gramada de bani + taxa de licenta de 7,6 mil

Ieri a fost nunta surorii mele, a fost foarte frumos, ne-am simtit excelent, iar azi am dormit aproape tot timpul sa ne revenim. O sa incarc cateva poze sa ne vedeti!

Crinuta, ma bucur ca v-ati simtit bine la mare, v-am vazut si pozele!

Ana Maria, chiar ca ati avut ghinion...macar acum e bine puiu?

Monalac, succes cu bb2, asteptam vestea curand! In legatura cu chiloteii, si eu zic ca nu-i bine lasat fara...si eu il las pe Vlad in chilotei prin casa si sta si pe covor si pe gresie fara sa aiba nimic.

Am avut si noi o mica problema cu putica saptamana trecuta. Am incercat sa nu-i mai pun pampers la pranz o saptamana, timp in care a facut pe el in somn in fiecare zi. El dormea mereu 3 ore si statea cu chiloteii uzi pe el, cu pipi acolo si s-a infectat la putzica...noroc ca aveam cremele date de Stanciu de anul trecut si in cateva zile i-a trecut si am renuntat iar la ideea de a nu-i mai pune pampers. Nu e pregatit suficient, nu se poate abtine in somn, nu-si da seama inca si nu are rost sa-l chinui asa... Toate astea se intampla din cauza ca nu se decaloteaza decat f. putin, iar contactul prelungit cu urina duce la infectare...

V.Erica, sanatate la micuta, sa se faca bine! Vlad a tot lins inghetata si n-a patit nimic pana acum, Doamne ajuta!

Megg, felicitari pt. baietel! Sa creasca mare in burtica! Sarcina usoara in continuare! F, frumos numele, intr-adevar!

Liviana, ia mai povesteste cum e cu doi pitici? Cum va descurcati?

Fetelor, nu trebuie sa facem vaccinul de 2 ani jum? L-a facut cineva?



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Acum trebuie? Eu am uitat complet. Sa vorbesc cu dr. lui de familie, sa vina sa i-l faca.

Sa stii ca nici Rayan nu este pregatit inca sa doarma fara pampers ( chit ca mai are dupa amieze cand nu face pe el), asa ca, la noi e lege, cand doarme sau iesim pentru multe ore, ii punem pampers.
Ce creme ai de la Stanciu? E bine de stiut, mai ales ca nici Rayan nu e decalotat si mi-e cam frica.
Mai bine il decalotam la medic si scapam de o grija, pe cand asa stau cu frica mereu. Cred ca o sa imi iau inima in dinti si il duc la decalotare.

Nu stiu cum faci fata la toate, dar cert e ca te descurci.
Nu am inteles de ce iti trebuie atatea acte pentru licenta. La mine nu a fost asa de complicat, dar a fost in 2001. S-or fi schimbat de atunci lucrurile?

Nu ai poze de la nunta surorii tale?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, Stanciu mi-a dat Genticol pt. partea care se vede cand decalotezi, in interior, si Panderm pt. exterior, pe toata putzica. Mi-a explicat el atunci ca urina daca sta in contact cu pielea si intra pe acolo pe unde nu se decaloteaza se infecteaza. Lui Vlad i se inrosise si umflase putza, nu suporta sa-l ating, cand se incorda plangea...il dezinfectam cu Rivanol dupa ce facea pipi, il spalam mai intai, apoi il ungeam cu cremele astea 3 zile.
Si eu vreau sa-mi iau inima in dinti si sa-l duc sa-l decaloteze, ca vad ca singura nu se rezolva...
Noua Stanciu ni-l recomandase pe un chirurg de la Budimex, acelasi pe care ni-l recomandase si pediatra, cica unul f. bun, dr. Szekely. Am zis ca o sun sa vad cand e de garda si ma duc cu Vlad. O sa-i dea cu un anestezic local, ii desface pielicica si il curata, apoi in 3 zile il trece. O sa-i fie nasol cand face pipi ca o sa-l usture, dar trebuie sa-l duc, ca stau mereu cu grija.

De licenta, nu stiu ce sa mai zic, vreau sa scap, ca nu mai pot...in 3 zile mi-am facut lucrarea, am stat pana la 3 noaptea, am avut zile libere de la servici, cu Vlad statea bona ziua si cu bunicii dupa masa. Daca eram singura cu el statea numai calare pe mine, sa ma joc cu el, nu ma puteam concentra. E tare greu dar trebuie sa termin si cu asta.
Ca sa ma inscriu trebuie sa duc copii legalizate dupa certificatul de casatorie, nastere, diploma bac, 4 poze tip buletin, nota lichidare de la facultate, cerere de inscriere, un referat facut de profa, chitanta cu taxa si 2 lucrari copertate...un balamuc total!

Poze am de la nunta, uite acum le incarc!


Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Gata!
Poze de la nunta



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Crinuta m-am exprimat gresit, am fost la spital la camera de garda ca sa-l consulte cineva ca sa stiu de la ce e febra care nu mai scadea. Nu am fost internati. Iar partea buna a fost ca s-a inamplat in ultima zi, asa ca vacanta nu a fost complet compromisa. Am stat la 2 Mai la o pensiune care are o curte foarte mare, cu locuri de joaca si unde era plin de copii bolnavi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Aha, am inteles acum. Poze nu pui?



Bubu, am vazut pozele. Mi-a placut cum ti-ai aranjat parul.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Doamnelor, mi-a blocat yahoo contul vechi asa ca va rog daca vreti sa ma repuneti pe lista voastra de ym cu id-ul andreea_demirgian .

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Pierdut mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

buna fetelor,

ne-am intors si noi din vacanta super lunga in BG. am fost la Russalka, o statiune cam izolata si pot spune pe scurt ca mi-a placut mai mult anul trecut in GR in insule. dar poate fi si o parere subiectiva deoarece am avut greturi pe acolo si o stare in general slabita, as fi dormit toata ziua... dupa 4 zile ce am ajuns m-au luat si m-au lasat bine chiar cum am ajuns ac.. la cateva ore. Este clar ceva psihic la mine deja, in sarcina cu Codrin am fost in State o luna si FIX acea luna mi-a fost rau... greturi si sila de orice mancare/miros.. . Bine ca nu au fost violente sa vars, nu, deloc, insa nici o stare buna pt vacanta! asta e, ii spuneam sotului, jur ca nu mai plec niciodata de acasa in trim I de sarcina si apoi realizam ca nu voi mai avea ocazia oricum pt ca nu ne-am propus mai mult de 2 copii ... dar mai stii... si cu viata asta...

va pup, mai citesc din urma si mai scriu. azi e si prima zi la birou si mi-e de munca ..

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 5 sapt (DPN 18 febr)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Bubu si crinuta, mi-au placut pozele.
Bubu, chiar spunea sotul meu ca el vrea Antalya cu avionul peste 2 ani (in 2009), adica cu cei 2 copii de 1,6 si 4,6 pe atunci.. deja ma ia cu friguri sa-mi sui ambii copii in avion dar cum i-am aratat si pozele tale deja e convins total. om vedea...

si noua Codrin ne-a urlat cam nasol in vacanta... dupa ce se trezea din somnul de pranz se punea domne pe un plans isteric!!! odata cred ca juma' de ora a plans in cont si nu puteam sa-l oprim... am iesit afara cu el ca nus tiam ce sa-i mai facem... si v-am zis, pe langa starile mele imi punea capac.. asta e... a facut figuri si la masa de pranz, a mancat doar fructe ff multe, lapte/cereale si prajituri .. cum am ajuns ac a reinceput sa pape ciorba sa preferata, azi mi-a zis bona ca a halit f mult ciorba. ce sa mai zic...


Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 8 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da Shobo, eu la anul vreau sa ajungem in Corfu. Am auzit ca e cel mai frumos acolo sau in Creta.

Nici eu n-as da Grecia pe Bulgaria, dar decat Romania, mai bine litoralul bulgaresc.



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput