Scoala 170 G. Bogza / 171 P. Ispirescu- pod Grant?

Scoala 170 G. Bogza / 171 P. Ispirescu- pod Grant? | Autor: Caprioara

Link direct la acest mesaj

Buna la toata lumea,

!!! Am editat pentru a largi sfera de cautare cu scolile din zona

Are cineva copilul la scoala nr.170 "Geo Bogza" (Bucuresti, Sector 1), cea de la piciorul podului Grant venind dinspre Turda spre Crangasi?
Noi intram in clasa I in septembrie 2008 si inecrc sa aflu detalii despre scolile din zona, care ar fi:
- nr. 170 "Geo Bogza", langa piciorul Podului Grant
- nr. 171 "Petre Ispirescu", langa Biserica Sf. Maria
- nr. 3 "Nicolae Titulescu", la 200 m de Primaria Sector 1
- nr. 17 "Pia Bratianu",in zona Piata 1 Mai
pentru ca am auzit ca trebuie sa vorbesti la scoala cu un an inainte, ceea ce inseamna toamna asta.
Scoala 170 este cel mai aproape de noi, dar nu stiu nimic despre ea, nu cunosc pe nimeni care sa aiba copilul acolo.
As vrea sa stiu si care sunt invatatoarele/invatatorii de la aceste scoli care iau clasa intai in septembrie 2008 si cum sunt acestia, ce rezultate au avut, daca parintii au fost multumiti, pentru ca am inteles ca la inscriere pot opta pentru un anume invatator. Eu cred in ideea ca omul sfinteste locul, adica un invatator bun face diferenta chiar daca scoala nu are cine stie ce dotari.
Asa ca o parere despre scoli si despre cadrele didactice ar fi de mare ajutor, pentru a ne decide unde sa mergem.

Multumesc anticipat pentru informatii.

pup you,

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Buna,
suntem deci oarecum si vecine ? eu am inscris-o pe Maria vis-a-vis, la 171 adica langa parc, ptr ca n-am auzit lucruri bune despre 170 si la 17, undeva mai departe intre vile in spate la 1 MAI...nu stiu exact unde o s-o las...in functie de clasa la care intra...si apropo, la toamna..asa ca daca vrei impresii, o sa-ti pot da detalii abia mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenav7 spune:

La 170, anul acesta, la clasa I, este o invatatoare deosebita, un cadru didactic de exceptie; e vb de Sorina Broscaru.La anul, adica in 2008, te poti interesa de Daniela Gradinariu (nu sunt foarte sigura ca ia clasa I, dar merita incercat)! Sper sa-ti fie de folos informatiile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Roxanal, da , se pare ca suntem vecine. Noi stam chiar langa scoala 170, ne desparte o strada de ea. Te astept cu impresii dupa ce incepeti. Nu stiam de scoala 17, bine ca mi-ai spus. Dupa ce trec cateva luni de scoala si vedeti cum este o sa te rog sa spionezi un pic si sa afli cate ceva despre invatatoarele care iau clasa I in toamna lui 2008, poate ne lipim si noi de una.

Lenav7,multumesc de informatii. Tu ai copilul acolo, sau ai alta sursa de informatii? Poti sa-mi spui mai multe despre Doamna Daniela Gradinariu? Pe mine ma intereseaza o invatatoare care ia clasa I in toamna lui 2008.

Inca o data multumesc, fetele .

Mai astept informatii si de la alte mamici sau alti tatici.


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Noi stam in Crangasi, chiar la coborarea podului..inca nu m-am hotarat la ce scoala o dau si nu stiu cum sa fac......evident, sunt lucruri pro si contra la fiecare dintre scoli...nu are nimeni copilul la 17? sau la 171? sau la 170?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristikate spune:

Buna,

Caut cateva pareri , sfaturi si orice m-ar putea interesa in legatura cu:
Scoala Nr. 170 'Geo Bogza'
Scoala Nr. 171 'Petre Ispirescu'

Am fetita la pregatitoare pentru scoala din toamna lui 2009.
Multumesc

Sarbatori fericite si mosi craciuni adevarati cat mai generosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Dupa atata timp de la deschiderea subiectului, mai are cineva informatii proaspete de la aceste scoli? Daca da, va rog sa la impartasiti aici
Locuiesc in zona, inca nu intram la scoala, dar vom urma cat de curand...

Multumesc

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana4gea spune:

Ma intereseaza si pe mine scoala geo bogza, in perspectiva arondarii baietelului meu; va rog daca stiti detalii, aveti informatii despre scoala, astept cu nerabdare impresii...bune, rele, orice...

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Noi ne-am orientat catre scoala 17, dar, fiindca stam in Crangasi si sunt mai aproape 170 si 171, m-ar interesa mult sa aflu despre aceste scoli si despre invatatoarele care ar prelua clasa 0 in toamna.

Mergi la inceput