Cadou copil 6 ani

Cadou copil 6 ani | Autor: catutza

Link direct la acest mesaj

Buna!

Sambata mergem la ziua unui nepotel care face 6 ani, dar nu stiu ce sa-i luam.
Aveti vre-o idee? Cu ce se joaca copii la vrsta asta? Noi ne gandeam la o minge...rachete de tenis...altceva?

Hainutele ies din discutie pentru ca nu l-am mai vazut demult si nu stim cat e de inalt, deci raman jucariile.

Va multumesc anticipat

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Eu n-am baietel, am fetita, de 6 ani. Dar din ce am vazut la gradi la fetita mea, copiii se joaca invariabil doua jocuri Spioanele ( preferat de fete ) si Scooby Doo ( preferat de baieti ).
Deci o jucarie legata de Scooby Doo cred ca va avea un real succes.
S-ar putea totusi ca parintii sa nu fie foarte incantati ( depinde ce parere au de Scooby Doo ).
Alternativa ar fi jocurile. In Cora, Carrefour, Auchan sunt zeci de jocuri tocmai bune pentru copiii de 6 ani. Sunt puzzeluri, jocuri de memorie, jocuri creative, etc.


Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"This is your time. This is your dance.
Live every moment. Leave nothing to chance.
Swim in the sea. Drink of the deep.
Embrace the mystery of all you can be."


PERLELE RUTICAI
RUTY SI THEA AU PAGINUTA
POZE
www.sanatatealoevera.ro " target="_blank">Vrei sa fii liber ?

www.triburile.ro/35735.html" target="_blank"> JUCATI TRIBURILE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Alexxia , am sa merg in cora sau auchan sa vad ce gasesc, multumesc de raspuns ...macar acum stiu dupa ce sa ma uit

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Fiul meu are 6 ani si ii place ff mult sa construiasca.Din piese de lego face cetate, castel, bloc, etc.
Ii place mult sa-i citesc zilnic din cartea "vreau sa stiu" de la ed Teora. A primit aceasta carte cadou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Am fost astazi in auchan si am luat un joc , o cutie, care are in interior mai multe jocuri :nu te supara frate, monopoly si nu mai stiu ce.

Multumesc pentru raspunsuri tuturor

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns may spune:

desi raspunsul meu e tardiv si pe tine, Catutza, nu te mai ajuta, ca ai cumparat ceva deja, eu vreau sa raspund ca poate mai citesc si alte fete interesate de subiect: pe linga Scooby, acum sunt f. la moda printre baieti niste roboti car apar si prin desenele animate si care se transforma in niste masini sau chestii de-astea (transformeri: Optimus, Rodimus si altii de genu' asta ) ; se gasesc prin toate magazinele de jucarii sau pe la tarabe prin Oraselul Copiilor, in fine peste tot pe unde sunt jucarele pt copii ;

dinozaurii sunt iar ceva f. atractiv pt. copii (si mai mici si mai mari)

Mergi la inceput