Ingineri fosti, viitori....(11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


De data asta trebuie sa recunosc pana si eu ca este ingrozitor de cald.....cel putin in Bucuresti radiaza betoanele, caldura ne invaluie din toate partile...cand am iesit din birou, de la aer conditionat, m-a izbit un val de aer fierbinte, parca pusese cineva un foen imens pe mine. UFff....cea mai neplacuta faza a fost ca m-am urcat in masina care statuse toata ziua in soare si am constatat cu stupoare ca instalatia electrica s-a trezit tocmai acum sa dea rateuri...drept urmare nici semnalizare....dar nici climatizare!!!!!!!!! Bine ca n-am lesinat pe drum.....


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

buna dimineata

ce liniste e pe aici! o fi din cauza caldurii sau toata lumea e in concediu? de fapt sa nu uitam ca mai sunt si persoane care muncesc.

cine vine la o ? eu nu am chef sa fac nimic. si statul in pat e groaznic. maine asi avea ultimul examen asa ca daca ma lasa bb poate ma mobilizez putin. din pacate daca nu stau la birou mi se face somn cand ma apuc de invatat.

nico32+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nico, cand schimbi saptamana?

Eu de azi sper sa trec la program normal, am livrat aseara raportul. Si pe langa asta am avut discutia anuala cu seful si i-am spus ca din toamna nu cred ca mai pot face ore suplimentare si ca oricum mi s-a parut prea mult de munca anul acesta. Sper sa nu-mi atrag vreo stagnare de salariu , mai ales ca nu este rea vointa dar eu voi fi singura cu Ana si obligatoriu la 4 trebuie s-o iau de la gradinita.

Si numai bine ca m-a trezit Ana la 5 dimineata, a mancat prea mult si a avut 4 reprize de voma, dupa care am mai adormit vreo 2 ore ca eram obosite amandoua.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Ei, fetelor...eu sunt pe baricade....ba mai mult, pe metereze.
Ieri am avut o zi super nasoala....mi-a bagat seful pe gat inca un proiect, apoi am plecat la doctor si nu mi-a mers climatizarea la masina, am ajuns acolo ca iesita de sub dus, am venit acasa si am zgariat nitel (invizibil) masina in parcare.....singura parte buna a fost ca dr. mi-a dat vesti bune si ca sotul m-a asteptat cu masa pusa...super frumoasa surpriza......mai vreau .


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Dragele mele
va pupez si cum is peste cap cu toate...trec si eu cand pot pe la voi
Intrebare: cum intelegeti voi conceptul de "invoit"(de la serviciu, evident)
Astept pareri si promit sa mai vin

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Iepu, cred ca am ramas in urma cu cititul... poate mi-a scapat ceva...ce dr? Si ce vesti?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Totul despre alaptat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Gabi, am fost la ginecolog, la dr. Calciu de la Filantropia. Acum 3-4 luni am facut niste investigatii la Spit. Caritas si am primit multe vesti proaste...iar acum dupa 3 luni de tratament am decis sa merg la dr. Calciu sa imi ma lamureasca...si m-a linistit, mi-a zis ca lucrurile nu stau nici pe departe asa rau pe cat mi-au zis cei de la Caritas. Singura problema e ca intr-adevar s-ar putea sa am o trompa inflamata (am dureri...) dar ca nu are cum sa vada cat de afectata este si care este cauza decat prin investigatie invaziva (operatie) si ca nu are rost sa fac asa ceva decat daca vreau sa fac un copil si nu reusesc timp de 6 luni....altfel, deocamdata pot sta linistita.
Este un medic foarte bun...mi-a placut foarte mult din doua motive: 1) s-a interesat cu mare atentie despre toate problemele pe care le-am avut, tratamente etc...a pus intrebari, si-a notat.... si 2) a stat sa imi explice cu multa rabdare exact cum se pune diagnosticul pentru ce as putea avea eu, de ce simptomele sunt asa cum sunt, care sunt consecintele si posibilitatile de tratament.....si mi-a mai placut ca nu e genul de medic care iti da tone de medicamente chiar daca nu ai neaparat nevoie ca sa nu zici ca te-ai dus degeaba la el....e genul care iti da tratament daca e necesar si daca nu, nu iti da....mi-a zis ca m-am indopat degeaba cu tone de antibiotice pt. ca practic cei care mi-au dat astfel de tratamente nu aveau cum sa determine ce tip de antibiotic sa imi dea pt. ca nu a reiesit nici o infectie!!!!!!! Logic, nu???

Doamne, ce somn imi este!!!!!!!!!!!! ?? Va pup, o zi buna!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Anca, ma bucur pentru rezultatul bun si cel mai mult pentru ca ai gasit un doctor bun si atent. Ce zici ne luam de manuta si mergem la odisee impreuna sau ma lasi singurica?

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare

otilia sambata schimb saptamana, dar uneori mai fentez cu o zi.

aime la firma unde lucrez eu "invoit" insemna sa iti taie orele respective din concediu. si pt o ora trebuie sa faci cerere, dar daca stai peste program o ora nu se pune.

anca felicitari pt rezultatele bune si pt sotul atent.
al meu sot duminica cand a aflat ca trebuie sa pregateasca masa s-a revoltat ca in singura lui zi libera trebuie sa preia toate treburile mele. ne-am certat o tura (prima data in sarcina asta) si acum face saracul de toate. ia fost greu sa se obisnuiasca ca o sa stau doar in pat. imi e cam mila de el ca la cat munceste mai trebuie sa se ocupe si de casa, cumparaturi, iar noaptea daca nu pot sa dorm se trezeste sa vada ce s-a intamplat. cred ca abia asteapta sa nasc.

deci cine merge la odisee? eu mai am putin si trec la scutece.

o zi buna tuturor

nico32+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Aime, la noi invoit inseamna ca anunt ca lipsesc doua ore de la servici, se aproba si eventual stau in aceeasi zi pana mai tarziu cu 2 ore.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput