Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

danangie,, esti o printesa!!

adalia 19+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

danutza - bafta si sa auzim numai de bine !!!!! Ai grija de tine . Ai sa vezi ca vei trece cu bine si de experienta asta (ca multe altele prin care ai trecut) ... si o sa fii curand o gravidutza fericita !!!!! Ti-o doresc din tot sufletul !!!!

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetelor multumesc de urari!! sper sa mai intru pana plec, daca cumva nu mai ajung sa intru, va pup pe toate si o sa imi lipsiti!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 20+ Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Dana, , draguto, mult succes luni la laparoscopie, sa dea D-zeu sa vina repede bebe. O sa-ti tinem pumnii. Sper sa te doara cit mai putin posibil, o vreme n-ai sa poti dormi pe burtica, dar nu e operatie grea, eu la 3 ore dupa operatie m-am dus singura la toaleta spre disperarea tuturor, caci m-am ridicat din pat fara ajutorul si stirea nimanui. Eu am dat peste o nebuna, era cu mine in salon si ma facea sa rid, eu aveam tubuletele alea de la drenaj in burta si ea ma facea sa rid tare si ma durea...Poate dai si tu peste o asa figura , dar sa stii ca nu-ti dauneaza...
Sa ai incredere si sa fii curajoasa, nu e mare lucru de operatie, ma refer la dificultate, dar e mare lucru ca rezultat... la mine s-a vazut dupa 4 luni...
O sa ma gindesc la tine, draga mea.



bebe si burtik

Jasmin17+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

BB, pleci in seara asta? Cum a fost la eco? Daca pleci inainte de a putea raspunde, iti urez drum bun, sa stai linistita cu avionul ca e ok, sa te odihnesti dar sa te si distrezi!!!

Pussi, ce fac puiutii?



bebe si burtik

Jasmin17+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

jasmin, nu plec in seara asta ci luni dimineata!! la eco a fost super fain, emotionant, isi merita banii! bebelina chiar ne-a zambit
in legatura cu avionul, mi-a zis si dr la care am facut 4D, sa merg linistita, ca nu are ce sa se intample, iar marea ii face bine la bebe!!
tu ce mai faci?

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 20+ Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

multam fetele de incurajari...
ma mai ia disperarea, asa cateodata...si nu ma mai opreste nici popa din plans..ufff...
azi ma simt mai bine si tre sa fiu vesela pt bebelasu meu.
va pup.
bafta la examene mamicii care e in sesiune..sorry..nu stiu exact care. suntem colege de suferinta..;)

20+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

BB, ah, ma speriasem, credeam ca pleci fara sa-mi iau la revedere si sa-ti urez cele placute! Ma bucur ca bebelina e bine, ti-a confirmat ca e fetita? Eu incerc sa-mi revin dupa calatoria traumatizanta cu Blue Air-ul, dar nu-i asa usor, mai ales pe caldura asta. De unde vin eu nu e asa cald, e suportabil, a plouat aproape in fiecare zi, nu tare, doar cit sa racoreasca pamintul. Iar aici am intrat de ieri intr-un cuptor al infernului. Azi mi s-a facut rau de 2 ori. Nu-mi vine sa ies din casa, dar ma obliga serviciul. Acasa am noroc ca am aer conditionat, altfel n-as putea respira (stau la ultimul etaj, adica 8, toata caldura care bate pe acoperis vine la mine). Oricum stiam de la voi cam ce ma asteapta.

Victo, succes la examene, si eu mai am citeva, mai dau si in toamna, ca pe caldura asta nu ma simt in stare sa le termin pe toate...

bebe si burtik

Jasmin17+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

jasmin, da s-a confirmat ac e fetita 100%. tu mergi la eco morfofetala?/ ce s-a intamplat cu blue air-ul??
victo succes la examene!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 20+ Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

BB, ma bucur ca ai aflat sigur ca e fetita, asa te simti mai linistita, cred. Pai ce sa se intimple cu Blue Air? Sunt locurile cam incomode, au avut intirziere de 2 ore si ceva, e multa lume cu copii mici, un copil a urlat toata noaptea, fara nici un minut de pauza...Am zis ca data viitoare dau cu 100 euro mai mult si merg civilizat, nu ca biletul la Blue Air ar fi fost ieftin: 270 euro sia asta ca am putut plati in euro, daca plateam in lei mi-ar fi calculat euro la 40.000 lei (ai inteles bine). Nu-ti dau mincare in avion, trebuie sa platesti daca vrei ceva: am dat 160.000 (iar ai inteles bine) pe un sandvici nu prea bun. Asa ca, daca mergi cu ei, ia-ti mincare la tine.


Fetelor, mi-am luat din Segovia un atlas ilustrat de Sarcina si Puericultura, foarte bun, foarte frumos, cu poze, ieftin (15 euro). Eu vrusesem sa-mi iau asa ceva de la noi, dar costa 1 milion. E un ghid ce contine date si articole si sfaturi incepind de la conceptie pina cind copilul face 6 ani. Binenteles, e in spaniola, dar oricum eu vorbesc limba aproape la fel de bine ca romana, iar pt cuvintele mai grele si mai rare am multe dictionare... dar sunt incintata de acest atlas mai mult decit de alte lucruri pe care mi le-am luat si care erau mai scumpe.





bebe si burtik

Jasmin17+Daniel

Mergi la inceput