Dermatita atopica (3)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusha28 spune:

Buna Vioser!
am vrut sa-ti scriu mesaaj dar nu ai activata optiunea... sigur m-ar interesa mai multe despre analize-ca de exemplu - ei spun ca pt cele 256 alimente sunt suficiente 2 eprubete mici de sange.... nu vreau sa-i mai iau mai mult ca am mai fost odata la cmu kids si i-a luat 4 eprubete mari si una mica de era sa o paruiesc pe aia.... as mai fi vrut analiza completa a scaunului - tot asa am inteles ca e foarte complexa iar pt interpretare ...le dau eu la tradus si gata ca si asa pt orice afectiune decat sa ajungi la medic mai bine te faci tu medic! traiasca netul!
eu suspectez mai multe intolerante ca alergii avem dar zic eu ca le tinem sub control...
daca zici ca analizele sunt facute ok atunci asta e ...si banuiam ca sunt in jur de 600-800 euro...nici pe afara nu sunt mai ieftine..iti multumesc inca o data si daca vrei trimite-mi tu pe pm nr telefon.
a si inca ceva..mie una john ionescu asta imi suna a mare sarlatan....nu stiu daca asa o fi dar.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui witeflower



Dr ne-a prescris Elocom pt fata, dar acest unguent s-a retras din farmacii, iar in lipsa lui ne-a zis sa dam cu Fluocinolon N. Dar am citit prospectul si e un unguent cu antibiotic. Ce treaba are cu dermatita?
In plus - ce facem cu restul corpului - la un bb asa de mic?


"Oamenii mari nu pricep niciodata singuri nimic. Si e obositor pentru copii sa le dea mereu lamuriri si explicatii"
(A. Saint-Exupery, "Micul print")


nu stiam ca s-a retras elocom-ul!!! cand asta ca am luat in vara cred? fluocinolon N nu se da pe fata in primul rand!!!! nu fa asa ceva

tudor al meu a fost tratat de dermatita atopica de pe la 5 luni pana pe la 2 ani...iar elocom-ul local si zyrtec-ul(care nu ne lipseste nici azi din casa) au fost doar "completare" la regumul alimentar sever de care a "beneficiat" flacaul. acum mai are uneori eruptii usoare pe care le tratam cu elocom si zyrtec picaturi, insa nu a ramas alergic la nimic. e doar putin mai sensibil la anumiti factori si nu doar alimentari. surioara lui nu a avut nimic pana pe la 4 ani cand s-a declansat si la ea prima eczema atopica iar un urma testelor a reiesit ca are o sensibilitate usoare la ...alune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusha28 spune:

fetelor va rog cititi si voi pe site-urile de afara care este treaba cu Elocom si Elidel....nu mai dati copiilor cu ele-sunt dovedite cancerigene in procent foarte mare-au fost acum cativa ani scoase de pe piata,reevaluate si repuse pe piata cu un prospect incadrat intr-un mare chenar negru in care te atentioneaza ca riscul de cancer de piele este foarte ridicat! La noi in tara bineinteles ca nu scrie nimic pe prospect !

A! si Protopic e in aceeasi oala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mnk_dv spune:

crisiacob..ms pt ca m-ai adaugat ca prietena, insa nu te pot contacta...ai setat sa nu primesti mesaje private...lasa-mi pe pm un id de mess...ca sa putem vbi...sa iti scriu ce problema am...ms frumos:)

stiu ca sunt off topic, dar imi cer scuze..poate vede:)va multumesc:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacipri spune:

Fetele stiti vreo informatie despre testul de alergii si intolerante care se foloseste acasa yorktest? O fi bun de ceva ca este destul de scump? As vrea sa-l iau pentru mine dar nu vreau sa arunc banii pe fereastra.Stiu doar ca se gasesc doar in Marea Britanie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153535
continuarea .

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput