FIV 124

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

[quote]Originally posted by nusy

Zouzou: utrogestanul luat oral da ameteli, deci nu inseamna ca nu l-ai asimilat.Pur si simplu,el da ameteli.

...pai eu asta ziceam ca din moment ce imi da ameteli,inseamna ca l-am asimilat...sau nu???
Moni daca vorbesti cu medicul,te rog mult intreaba-l si asta:"daca dupa 600 mg utrogestan ,plus 100 mg injectabil pe zi,CM vine dupa 5 zile,asta inseamna lipsa de progesteron??sau e normal?nu de alta,dar aici nu-mi zice nimeni...mi-au zis doar ca,din moment ce am ametit luind oral,inseamna ca s-a asimilat...sincer nu mai stiu ce sa cred,de aia plss intreaba si tu...multumesc
Denisa73 super veste...parca vad ca faci gemeni...un fratior si o surioara pentru Cristian
Zoe ,tu nu ne mai zici nimic?
pup fetele ...o duminica cit mai frumoasa

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Meda, Simonette, ma bucur mult pentru voi. DD sa va ajute si sa va bucurati de bebelasi.
Ladyxe, multumesc pentru raspuns si pentru urari. Miine dimineata astept cu emotie sa vad minunile. De-acum incepe greul...
Valeria, nu-ti face probleme pentru punctie. Eu am avut ceva emotii dar s-a dovedit ca nu aveam de ce. Nu m-a durut nimic esential, doar capul din cauza anesteziei, dar nici nu am fost cuminte sa dorm dupa ce m-au dus in salon. In rest, o senzatie usoara de burtica umflata care a trecut a doua zi. Deci, nici o problema. Oricum, nu-ti face griji, ca nu se intimpla nimic spectaculos...o injectie si somn. Mai mult m-au durut injectiile cu decapeptyl decit punctia. Iti doresc bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Oana uite si hormonalele mele din mai,anul trecut:
FSH=8.40 mlU/ml

LH=3.44 mlU/ml

E2=105 pg/ml ...sint facute in z2 a CM


"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Andrao,Zoe,Alina_Alexandra,Luck,Ana_p,Denisa73,Felicia,Veret,Miha2004,Chiara,Valeria72


MRL,Andrao,Felicia,Zoe,Miha2004,Ana_p,Luck ce mai faceti?ca nu prea mai ziceti nimic...in ce faza sinteti?

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Draga mea , aici sunt dar nu am noutati. Iau cyclo-progynova timp de 3 luni si la inceputul lui septembrie merg sa imi masoare endometrul, daca a crescut si e ok o sa repet analizele hormonale si o incep urmatorul fiv, problema e ca inca nu stiu unde. Va citesc in fiecare zi si sunt alaturi de voi bucurandu-ma pt cele care au reusit si suferind alaturi de cele trebuie sa mai aiba rabdare. Va pe toate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

a... am uitat, am auzit ca in Ungaria, nu stiu exact la ce clinica acum 4 luni in 32 de fete au reusit 30 , sursa nu este sigura ca nu am vorbit eu personal cu respectiva graviduta ci o fata care a incercat cu mine la Timisoara si ma gandesc ca nu ar avea nici un interes sa minta, in plus as avrea sa cred ca se poate desi nu am mai auzit de un procent asa de bun. Voi ce ziceti, daca e adevarat asta inseamna ca in curand o sa fim toate garvidute fara sa ne mai chinuim cu atatea esecuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicia spune:

buna dragele mele,
vin si eu cu vesti proaspete. ieri am fost la Giuly si mr. Marinescu m-a trecut pe protocolul scurt, voi incepe tratamentul imediat ce-mi vine ciclul. probabil pentru ca ei or sa fie in concediu in august si sa am timp sa termin pana atunci.
Pentru fetele care vor sa mearga la Giulesti, prof. cere 2 luni cu AC Marvelon, eu eram deja la a treia luna de cand le incepusem si m-am dus si cu mare parte din analize facute, joi am avut intalnire la cabinet si m-a chemat sambata la spital si mi-a si dat tratamentul.
Eu acum sunt la al doilea FIV, la primul din 9 foliculi, nu am obtinut nici un ovocit.
va tin la curent cu situatia mea si vreau sa le felicit pe fetele care au reusit si sa le urez SARCINA USOARA SI BEBEI SANATOSI!



Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Denisa!, Felicitari...sarcina usaoara, fara probleme si sa ajungeti cu bine la termen!
Felicia, Doamne ajuta sa fie cu noroc!Sa vii cu vesti de bb la burtik cat mai rpd!



poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Feliciade ce zici ca sunt vesti proaste?
Ramonav23la clinica Med-new-life se fac cu ovule donate. Nu stiu cat costa, dar poate intreb eu si iti spun. VOr fi fericiti sa aiba pacienti pentru ele, fiindca chiar au....Nu cred ca fetele care fac cu donate se inghesuie sa scrie pe undeva, dar oricum sansele de reusita sunt aceleasi ca si la cel cu ale tale.
Unde este documentarul "The secret"?
Dorisde ce ai oprit tratamentul? Unde ai facut? Si eu sunt una din cazurile oprite din tratament fara nici o explicatie clara pana acum si mai rau fara nici o propunere de solutionare pt. viitor din partea celor care m-au oprit.
Alina-Alexandraimi pare bine pt. tine ca totul a decurs bine pana acum. Desi, cred ca esti pe drum deja la ora asta, cred ca te vizitez la clinica. Vin si eu la 12.
Pt. fetele care stiu, azi ma duc la re-re-rexaminare, ca sa vad de ce am picat examenul de 3 ori! Poate ma intorc si mai picata din cer! Macar o sa ii rog sa imi presteze o eco, ca CM nu mi-a venit si Z28 ar fi fost pe 21.06, iar mie chiar imi vine de obicei la 26 zile. Cred ca e din cauza foliculilor care mai erau pe acolo si au marit faza luteala ca doar nu oi fi ramas gravi tocmai cand ei ziceau ca am doar 1 folicul.
AvaloaneMenogoanele mele expira pe 10.2007 - 2 fiole si 10 fiole 06.2008 fabricate de Ferring Germania pe care scrie tot 75 UI FSH + 75 UI LH, scrie tot Menogon Menotrophin pe ele. Sa imi zici cand vrei sa ne intalnim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicia spune:

draga mea Kitta, am zis vesti proaspete, cum sa fie proaste? abia astept sa incep tratamentul.
a mai facut cineva tipul acesta de tratament, protocol scurt, din a doua zi de ciclu 1 diphereline iar din a treia zi 3 menogon? cam cate zile dureaza acest tratament?

Mergi la inceput