*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Eu material am luat din Siraj, sunt standuri cu materiale unde poti pune mana sa vezi exact calitatea....

Alyna se pare ca lui bb ii place in "garsoniera" de nu vrea sa iasa


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Alina, uitasi sa dau linku..scuze!
pana la urma mai e weekendul asta Baby expo?



Vine bebe
Burtik
Cristina 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Alina cred ca tre sa te apuci de mutat mobila. Cind am nascut eu pe vlad a venit o fata careia i se rupsese apa pentru ca mutase o masa.
Sau , mai placut si mai putin efort.
Abia astept sa nasti si sa vii cu informatii noi din spital.

Monica33+ (Andrei) si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Mexxa o fi confortabila "garsoniera" de nu se mai da plecat!
Nonna abia astept sa vad care e treaba cu spitalul, dar si mai mult sa ma vad acasa cu bebelul sanatos! mobila nu o mut, ca nu o am inca! Ne mai odihnim ca urmeaza un drum anevoios!
Baby expo nu o fi weekendul viitor?!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Eu chiar citisem undeva ca nu o sa mai fie nici un targ la Iasi,a fost anulat.Pacat ne mai uitam si noi mai cumparam cate ceva.Eu am descoperit un magazin pe langa fosta autogara Copilasul nostru sau ceva de genul asta.Au lucruri foarte dragutze si de caliatate dar cam scumpe ce e drept.Oricum eu prefer sa cumpar un carut si un patut asa cam de cele mai bune,cred ca astea sunt cele mai importante
Noapte buna va doresc

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Kriss,multumim de noul capitol! M-a impresionat k ai pus la zi si numarul de saptamani.
Imi face f mare placere sa va citesc ,intru zilnic ,nu prea am timp sa scriu si eu pt ca sunt in sesiune si sunt f solicitata.Alta data stateam si invatam si noaptea ,dar cum Amaliei nu ii place si loveste incontinuu cu piciorutele daca indraznesc sa o tin pana tarziu prefer sa trag tare ziua si noaptea somnic!
Nu pot sa va redau ce emotii am la examene!Parca as fi din nou in anul intai.Si colegii de grupa au observat..Iar de Amaluta nu mai zic ,da de nenumarate ori din picioruse in timpul examinarii..Mi se pare asa emotionanta legatura asta atat de stransa intre bb si mami inca din burtica.
Si eu zic ,din ce am mai citit pe net,k nu are rost sa ne mai facem sperante cu Baby expo.Ar fi scris si pe siteul lor daca s-ar fi organizat.Si eu il asteptam cu nerabdare.
Am scris un roman,dar mi s-a facut dor de voi si am avut multe de zis!


Cristina 20+ si Amalia Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna seara. (ma rog, cam nepotrivit, dar...)

Un nou capitol si deja pagina 2. Bravo noua!
Si eu caut material pentru cosuletul lui bb? Nu-mi trebuie decat cearsaf. Perna nu folosesc, iar plapuma...mai e pana la toamana-iarna. Vreo 2-3 luni bb al meu va dormi in cos de nuiele si imi trebuie material si ca sa-l infrumusetez cumva. Si mi s-a pus pata pe culoarea vernil Marea majoritate a hainutelor le-am luat pe vernil. Si alb. Un singur costumas e albastru si acum parca mi-e ciuda, ca erau la fel si vernil. Evident, materialul de lenjerie il vreau tot asa. Am fost prin Siraj si nu am gasit nimic frumos. Nu ma mai incumet ca am obosit ingrozitor. E cald, e aglomerat... Daca mai merge mama o rog pe ea sa caute. Bagajelul e aproape gata, trebuie doar sa-l pun in geanta. Asa ca...sunt mai linistita.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata!
Alina ,odihnestete acum pentru ca daca da DD sa fie totul bine( si asa va fi) vei trece prin cele mai frumoase si emotionante momente din viata ta. Eu cind l-am vazut prima data pe Vlad, am simtit ca plutesc, nu mai conta ca eram operata, ca eram f obosita, aveam cel mai frumos copil din lume, eram cea mai fericita persoana, m-am indragostit pe loc.
Si acum abia astept ,mai ales ca e al doilea si vreau sa vad cum va fi cind voi vedea alta fatuca mica mica de tot. Cel mai emotinant moment a fost cind l-a vazut tata prima data, nu a avut curaj decit sa-l mingiie cu un deget pe degetelele lui mici si avea noduri in git.
Cristina bafta in sesiune , bebelina ta da examene de pe acum,va fi o studenta eminenta.
Oana sa stii ca si mie tot pe vernil mi s-a pus pata.Insa mai am si haine portocalii, rosii,verzi. Si lenjeria lui bebe o voiam verdesi portocaliu dar mi-e ciuda ca nu gasesc material.Ma gindeam ca daca nu gasesc ce-mi place sa iau o lenjerie normala si s-o tai sa fac pt. bebe.
hai ca iar am scris mult.
V-am pupat si va doresc o zi buna.

Monica33+(andrei) si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by ggaby

pana la urma nu poate sa-mi spuna nimeni daca namolul si sulful pot face rau la bebe?!


buna dimineata la toate!
nustiu sa-ti zic exact dar iti pot spune ca :eu aici pe langa mine am baile de sulf si sunt destul de puternice;DR. meu mi-a chiar recomandar bai in piscina si nu mi-a interzis nici mare e si ea la fel de recomandata, dar tb sa ma feresc de soare, pe langa faptul ca-mi ies pete de la soare ii fac rau lui bb.si inrest e totul ok ci cat inot mai mult si fac bai, e mai bine pt. mine... de namol nustiu ce sa-ti zic,nu l-am intrebat dar nu cred ca are ce sa-i faca rau.. dar e mai bine sa intrebi un dr. distractie placuta!




INCET, INCET, REDEVIN FEMEIA PLINA DE VIATA!
E USOR SA CAZI.... DAR E ASA DE GREU SA TE RIDICI...
STEFANIA14+
foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinach spune:

Kriss79 o rugaminte mare la tine. Stiu ca esti pacienta dr-lui Mihaila. Se face greu programare la el? Mie ar tb sa-mi vina rusii duminica ( dupa semne cred ca-mi vine de azi )- dupa a 3-a inseminare (la alt doctor) si vreau sa-mi fac o programare la el. Daca sun luni la cabinet am sanse sa-l vad la sf. saptaminii viitoare sau macar la inceputul celeilalte? Si daca ma duc la el cu analizele facute pina acum, le ia in considerare sau imi zice sa fac altele? In cazul asta m-as duce singura in ziua 3 sa le am facute pina ma intilnesc cu el? Am scris acelasi mesaj si la "informatii utile Iasi", dar am vazut ca intri mai des aici si sper ca-l vezi mai repede.
Te rog din suflet poate imi dai un raspuns ca sa stiu incotro s-o apuc, ca sunt derutata total.
Multumesc anticipat.

Mergi la inceput