Sportul pentru copii - ce fel si la ce varsta?

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui albinutza

anemona, ai putea sa-mi spui te rog, cum se ajunge la Bery Fitness , sa zicem de la Unirea?
ma refer cu ce mijloace de transport in comun.

multumesc.

albinutza

Metrou -statia Iancului,tramvai 55 ,104 dar trebuie sa mai mergi o statie fie pe jos ,fie cu 34.Este in apropiere de Cimitirul Armenesc,adica daca ajungi in Piata Iancului-Avrig-Aleea Magur Vulturului mai ai putin.Sau se mai poate din Pantelimon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

loryi1974, multumesc frumos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

buna , din nou.
astazi am fost si am platit inscrierea la cursurile de initiere inot, pt cei doi copii ai mei, la Stadionul National Lia Manoliu.
A costat 150lei de copil, 1 ora pe zi , timp de 10 zile lucratoare.
Incepem de luni 29.06 si sper sa fie bine si sa nu se sperie cel mic de apa.
intamplarea a facut ca am cunoscut o bunicuta a unui baietel acolo si ne-a recomandat o doamna antrenoare asa ca am facut inscrierea pe lista acelei doamne antrenoare .

din pacate pt noi stam f departe de orice club/baza sportiv/a si pana am ajuns ni s-a parut f lung drumul lundu-l pe 104 de la Unirea care este extrem de aglomerat cu toate ca erau orele 11.00
dar ce nu face o mamica pt copilasii ei...

vacanta placuta tuturor copilasilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Citat:
citat din mesajul lui anemona

Noi mergem la inot la Bery Fitness care este tot in sectorul 2. La antrenorul Cezar Badita de fapt, care isi tine lectiile de inot acolo. Super antrenor, il recomand din toata inima. Toti copiii ies fericiti de la ora.




poti sa-mi spui de la ce varsta ii primeste? si se face abonament sau se plateste fiecare sedinta? si cam cat costa?
multumesc mult



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

Citat:
citat din mesajul lui anemona

Noi mergem la inot la Bery Fitness care este tot in sectorul 2. La antrenorul Cezar Badita de fapt, care isi tine lectiile de inot acolo. Super antrenor, il recomand din toata inima. Toti copiii ies fericiti de la ora.




poti sa-mi spui de la ce varsta ii primeste? si se face abonament sau se plateste fiecare sedinta? si cam cat costa?
multumesc mult



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.



Abonamentul de 8 sedinte costa 350 ron si trebuie facut in decurs de 30 de zile. Exista si abonament de 12 sedinte, nu stiu cat costa. Tot in 30 de zile. Nu se prea plateste per sedinta, din cate stiu, desi nu exclud ca s-ar putea.
Varsta de la care sunt primiti copiii este de 3-4 ani, dar depinde de copil, adica poate avea 3 ani si sa-l primeasca pentru ca poate lucra cu el si poate avea 4 ani si sa nu se adapteze. Oricum, dupa prima sedinta iti spune daca se poate lucra cu copilul sau mai trebuie asteptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:

Inotul mi se pare o idee buna, cam pe la 5 anisori, dar depinde si de copil, daca ii place si se simte bine sau cum ii este firea: sunt copii care au energie cat pt 10 si altii mai moderati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mera19732002 spune:

Eu l-a dat la inot la 5 ani dar am nimerit un profesor fara har si n-a mers pentru ca s-a speriat ingrozitor, dar am reusit cu dansul sportiv pe care il face de la 5 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lala

roli, cum este cursul? la ce gradinita este pustiul tau?


Ii place mult la inot deocamdata. Pana la urma nu s-a mai facut la scoala de pe Titulescu, ci la Blue Ciel in Floreasca. El merge la Casuta Piticilor, in zona 1 Mai-Muzeul Taranului.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Apropo de inot - si eu credeam ca e ok de la 5 ani.
Aici, in Franta, se pare ca inotul incepe la 6 luni iar daca nu stii si nu bagi copilul la varsta asta trebuie sa ai noroc sa reusesti sa il inscrii la 5 ani, ca sunt inscrisi din oficiu cei din anul precedent.

Eu m-am trezit abia acum sa dau copilul la inot (5.5 ani), si imi spunea o prietena ca al ei la 4 ani - era in grupa celor de 3 ani, care se descurcau excelent! Cred ca va fi destul de frustrant ptr al meu sa se vada pus in gramada de "pitici"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giulia termina acum al doilea curs de inot, la aproape 5 ani.
Sunt si copii mai mici si copii mai mari.
La noi problema este apa, sa nu fie rece, ca nu intra nici picata cu ceara In apa de 30 g se simte bine si merge cu mare drag, la bazinul olimpic cu apa de 18 grade nu merge.
A mai facut si 2 luni un fel de gimnastica, cu elemnte de balet, i-a placut si asta foarte mult.
Sigur va incerca tenisul si sport de autoaparare.
Sa vedem daca-i va placea ceva mult mult de tot Daca nu, raman artele plastice

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput