Sportul pentru copii - ce fel si la ce varsta?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mussette spune:

buna fetelor!
Poate cineva sa-mi recomande un instructor de tenis pentru baietelul meu (are 6 ani)?

mussette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Dar gimnastica? de la ce varsta merge?

MADALINA si adoratii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

x

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianaa spune:

Da..daca locuiesti in bucuresti la clubul lui Mihai Petre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Am si eu o intrebare.
As vrea sa-mi duc baiatul la carate.....ceva care sa stie si el sa se apere.
Stiti un club sportiv pt. copii in Dr. Taberi? Multumesc mult pt. ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzza spune:

are cineva copilul inscris la clubul lui mihai petre sau la pas in doi? sau stie cineva de la ce varsta se primesc copii la aceste 2 cluburi? eu am o fetitsa de 3 ani care vrea neaparat sa danseze...si m-ar interesa unul din aceste 2 cluburi pt ca locuim in drumul taberei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Sal'tare

Eu am fata cea mare la clubul lui Mihai Petre. Nu stiu varsta minima...desi si pe cea mica vreau sa o dau la dansuri dar nici nu ma gandesc sa o dau pana la 5 ani. Au antrenamente de o ora si jumatate iar astia mici mici nici nu stiu care e stanga si dreapta, cel putin a mea nu cred ca ar suporta sa faca efort (caci se face efort ) atata vreme.

oricum pe cea mare am dat-o la 3 ani juma la balet si nu a fost chiar bine pentru ea. Dupa jumatate de an de chin am retras-o si am dat-o la dans sportiv la 8 ani direct...

Parerea mea este ca la 3 ani nu pot fi atenti si sa execute comenzi o ora juma...iar la club este grupa de incepatori unde pot fi copii de 6,7,sau chiar 10 ani. Nu se face incalzire sau exercitii pe varste...

Pentru cine vrea, luni cand merg la antrenament cu cea mare intreb si de varsta minima....

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mussette spune:

brianamica, pe mine m-ar interesa si locatia si pretul si un nr de telefon ceva

multumesc
mussette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mussette

brianamica, pe mine m-ar interesa si locatia si pretul si un nr de telefon ceva

multumesc
mussette

Mami de Pisoias Bogdan



Mussette, La scoala 150 de la eroilor (vis a vis de parc) se fac cursuri pentru incepatori de la 19.00 la 20.30 lunea si miecurea (stiu asta pt ca intermediarii ca fica-mea fac de la 20.30-22.00 ).

Antrenoare este Raluca Ivan, o foarte buna dansatoare dar foarte pretentioasa..... La incepatori cred ca este 80 ron pe luna (atentie este doar o banuiala din ce am mai auzit la parinti...).

Am vorbit si de varsta....Teoretic de la 4 ani insa ei prefera de la 5 ani. La pas in doi insa, sigur incep de la 4 ani.

Intrati pe site-ul Federatiei Sportive de Dans Sportiv si gasiti toate cluburile. Dati telefon pur si simplu si vedeti si in ce sali au antrenamente sa gasiti una pe langa casa macar in anul de incepatori ca dupa aia se mai strange cureaua....

Daca va mai pot ajuta cu ceva...spuneti !



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Eu sant foarte faorte dezamagita. Cristi al meu vroia neapart sa-l inscriu la karate (auzise si el de la baieteii mai mari din parc). L-am inscris si a fost un fiasco. Prima ora a mai "miscat" un pic in front, dar a doua data nu facea mai nimic.. nu executa nici o miscare corecta, antrenorul ii arata si tot degeaba. Se juca si nu era atent, facea pe clovnul, in fine, deranja ora. La sfarsitul orei antrenorul a zis ca este prea mic si nu se intelege cu el si sa revenim peste 1 an.
Imi venea sa plang, mai ales ca vazusem in grupa copiii mai mici ca el, care lucrau foarte serios si corect. Plus ca ii explicasem cu mult timp inainte ca trebuie sa il asculte pe instructor.

Ne-a sugerat sa-l inscriem la inot, ne-a dat si un nr. de telefon al unei tipe de la Lia Manoliu. Acum stau si ma gandesc, pe langa faptul ca ar trebui sa strabat tot Bucurestiul, fi-miu nu intra neam in apa daca nu poate pune picioarele jos... poti sa-i pui 10 colace... si iar ma enervez, pierd timp si bani
Ce sa fac ???

La gradi au dansuri optional o data pe saptamana dupa amiaza, dar nici nu vrea sa auda. Nu a fost niciodata dar este super inversunat.

Ma gandeam la fotbal, lui ii place sa alerge, dar la club in zona noastra s-au facut selectii pentru copiii nascuti in 2002, deci cu un an mai mari decat el.

Ingrid si Cristi 5 ani si 7 luni

Mergi la inceput