Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 58

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Mesaj primit de la Oana,ieri...M-am gindit sa stiti si voi,cit mai multe...,sa va feriti pe viitor de astfel de...doctori...Dupa parerea mea ar trebui sa plateasca enorm...,moral...,dar si material...

"E o fata internata aici,iar copilul ei are sindromul Edwards,malformatii la inima.A facut 2 morfo la Iosup si i-a zis ca e normal copilul,la 8 luni el nu are decit 2500g.Sa tot mergi la Iosup"



Apropos de pagina Soniei,Oana va roaga ceva...

"Stii ce as vrea sa modificati la pagina?Fontul mi se pare prea dur.Vreau sa fie o pagina optimista,iar fontul este prea serios...Eu scriu cu comic,dar poate acum nu este cazul...O sa mai intru si o sa ma mai uit.Pup"

Oana,
scumpa mea ,nu te ingrijora de costurile operatiei...,nu are rost...,se va rezolva cu siguranta...,sint convinsa de asta...,concentreaza-te asupra momentului actual...,veti merge in Germania...,unde veti fi ingrijite foarte bine...,nu are rost sa gindesti prea in anasamblu...,de aceea ne-am adunat aici...,sa facem tot ce putem,s-o ajutam pe Sosonica noastra scumpa...si cind s-o face mai mare...,sa vezi ce ne-om bate care sa-i manince bucutzele grasane...Sintem alaturi de tine...,orinude am fi...,capul sus...,asa-ti sta tie cel mai bine...,fii tare...,ai sa vezi ca D-zeu nu va lasa...Va pup tare pe amindoua...O pup si pe Georgi,scumpa ...,aveti grija de voi...
Irinel,
offf,nu-mi vine sa cred ca ai vorbit in Canada cu astfel de specimene...,credeam ca numai pe la noi sint...,offf.Puuupam tare ca faci tot posibilul sa o ajuti pe Sonia


Fetelor,va rog mult,ajutati-o pe Oana cu dosarul pentru fundatia Gigi Becali...,doar luati actele si le depuneti la ei la sediu...,haideti ca nu-i greu...,rugati pe altcineva sa o faca...,va rog din suflet...Ar fi pacat s aratam o asa ocazie...,macar sa incercam...,zauuu

Eu voi intra pe net...,dar putin mai rar...,sa dea D-zeu sa auzim numai vesti bune...,aveti grija de voi si de copilasi,va puuupam tare pe toate...

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Kay, iarta-ma dar n-am inteles: costurile reduse sunt de 91500USD??? Cum adica?

Fetele mele dragi, sa nu mi-o luati in nume de rau dar eu cred ca si doctorii sunt oameni si pot sa greseasca. Nu inseamna ca daca a gresit un doctor nu e bun sau nu ii pasa. Sonia noastra draga a suferit si sufera mult, dar Dumnezeu i-a dat viata si iata ca exista si speranta de vindecare. Intr-un fel poate Iosup i-a dat dreptul la viata. Iertati-ma, nu vreau sa starnesc polemici, am vazut ca ati mai discutat pro si contra. Si la fetita mea ar fi trebuit sa se vada la ecograf si n-au vazut, si nici cand s-a nascut n-au vazut, nici la controlul de 4 saptamani n-au vazut, la 5 saptamani eram in spital deja. Eu cred ca e o minune a lui Dumnezeu ca s-a putut sa traiasca cu atatea probleme singura in viata intra si extra-uterina. Sonia e atat de bolnavioara si totusi a trait fara medicatie pe tot parcursul sarcinii si a trecut printr-o nastere naturala care e atat de stresanta chiar si pentru un copil sanatos. De ce sa nu vedem asta ca pe o minune de la Dumnezeu, chiar daca are multa durere. Nimeni n-ar fi putut sa ii daruiasca Soniei alta viata decat cea pe care o are. e darul ei de la Dumnezeu.Inca o data, va rog sa ma iertati, chiar nu-mi place sa contrazic pe cineva si mi-e drag de fetele sufletiste de aici, eu asta simt. O sa incerc sa ma abtin de la alte comentarii in aceasta privinta, important e ca toate vrem sa o ajutam pe Sosonica noastra draga.

Dandusa, Kay, scuze, dar n-am putut sa nu spun ce gandesc. Sa ne ajute bunul Dumnezeu sa strangem toti banii necesari repede si sa ii daruiasca o viata sanatoasa Soniei.

www.sonia.as.ro" target="_blank">Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

Stefanel viseaza la o viata normala



Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

irinel, si eu sunt de aceeasi parere ca si tine. Bine ca nu a vazut Iosup...si bine ca Sonia are dreptul la viata. Kay a castigat un copil pentru totdeauna.( indiferent de ce aduce viitorul). Daca Iosup ar fi vazut si Kay ar fi renuntat la sarcina ar fi trait toata viata cu durerea si regretul pacatului. Si, Irinel, chiar daca adevarul doare...trebuie marturisit...credinta ortodoxa si invataturile ei trebuie marturisite chiar daca nu toti au sufletul deschis sa o primeasca. Stiu povestea Mariei si imi tresare sufletul de bucurie la fiecare mesaj al tau, pentru ca se vede dincolo de cuvinte sufletul tau frumos!
kay, am contribuit si eu cu putin pentru ca Sonia sa fie sanatoasa si sa va bucurati impreuna, aici, pe pamant. Va doresc voua parintilor in primul rand, multa putere si incredere in puterea Bunului Dumnezeu!

Doamne ajuta!

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Doamne, ce vesti bune!!! Am plans de bucurie cand am citit!
Am pus si eu niste banuti in contul de la BCR azi. Sanatate multa, Sosonica scumpa! Kay, capul sus! Fii convinsa ca se vor strange toti banutii necesarii operatiilor!

Fetelor, faceti o treaba extraordinara! Aveti tot respectul meu!

Doina_cel, multa sanatate lui Andrei!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

SANTEM ALATURI DE TINE OANA SI DE SOSONICA!!!!!MA BUCUR SI-MI RADE INIMA DE BUCURIE CA S-A REZOLVAT;SI S-A REZOLVAT BINE;IN GERMANIA:

NU POT SCRIE CEEA CE SIMT;PT CA NU POT DESCRIE IN CUVINTE;MAI MULT DE ATAT NU VAD TASTELE;PT CA-MI CURG LACRIMI DIN OCHI:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

va rog mult de tot atasati si conturile in euro, usd si cel de la Reiffeisen, in ron. toate sunt bune ! va rog mult, mult de tot !!!

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Ma bucur din tot sufletul ca v-ati hotarat pentru Germania, si ca ati fost acceptate, Oana. Deci, cand voi primi eventualul raspuns de la cei din UK ,le voi spune ca deja s-a aranjat. E bine asa?
In alta ordine de idei,tot ce pot eu sa fac este sa iti urez numai bine tie, Oana, si multa sanatate Sosonicai, si sa astept sa ma vad cu Dandusa, ca numai asa pot sa-ti trimit si eu niste bani pentru cea mica. Eu nu am conturi in USD sau Euro, nici in lei,deci cumaltfel as putea sa iti trimit lire? Multumesc Dandusei ca a acceptat sa facem asa, sa-ti aduca ea ce am eu pentru voi.
Pupicei multi, multi si numai bine.
Daca mai pot face ceva, va rog dati-mi de stire.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

fetelor.....ma gandeam, pana se va deschide sub la umanitare (am inteles ca mai dureaza), haide-ti sa punem cate un link pe la mai toate subiectele active. ce ziceti? asa afla toata lumea de pe forum. parerea mea

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Teutz, Andrei iti multumeste pentru urari!

Oana Sosonicai si pentru ziua de azi!

http://andrei.point.ro
http://b2.lilypie.com/HLo3p1.png
"Happiness is a smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:


Laura,
In primul rand poti pune linkul in semnatura ta, si astfel orice raspuns la orice subiect activ de pe forum va contine povestea
Soniei.

Fetele noastre vor aparea la stirile de la ora 18 de azi? Sau azi doar se filmeaza?


quote:
Originally posted by Laura13

fetelor.....ma gandeam, pana se va deschide sub la umanitare (am inteles ca mai dureaza), haide-ti sa punem cate un link pe la mai toate subiectele active. ce ziceti? asa afla toata lumea de pe forum. parerea mea

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!




www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput