Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Am cautat mai adanc pe net si am gasit asta:
Fundatia Crestina George Becali str. Blanari nr 21-23, sector 3, Bucuresti, cod postal 030061 Tel: 021. 314.93.61; 021.314.93.60

Daca kay spune ca nu se poate apela la ei, poate ii foloseste altcuiva.
Desi poate acel contract nu are chiar astfel de efecte, ce sa zic, poate ca ar fi bine ca tatal sa discute respectivul contract cu un avocat si acela sa spuna pana unde se intind efectele acestuia.
Offf, multa sanatate Sosonicii!

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

ce bune vesti Kay!!!

sotului meu a virat azi 300 roni, si vestea buna e ca am feed back de la prieteni ca vor dona dupa ce au vazut si au fost miscati de povestea SOniei.
va rog numai sa-mi confirmati cand intra banii(de la Mihai Gavris)

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Kay ce vesti minunate! Dumnezeu e mare! Eu cred ca la ea problema cea mare in perioada asta a fost infectia. Din cauza ei avea desaturarile alea mari.

Eu sunt dezamagita ca inca nu mi-au raspuns nimic de la spital (adica in afara de emailul unde se cereau informatii suplimentare). Nu inteleg ce dureaza atat sa faca o estimare, in Germania a mers asa rapid.

Dandusa interesant articolul despre acordarea ajutorului de la stat. Mie imi pare ca Sonia s-ar califica fara probleme dar o sa dureze ceva cu aprobari si toate cele.

Bunica Cristiana bun venit pe forum. Sanatate multa Soniei dragi!

Doina draga aveti o papusa de baiat. E tare dragalas. Sa creasca mare si sa se faca bine complet.

Doamne ajuta!


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Am tot fost plecata azi, acu am bagat si contul BCR.
Kay o sa facem un site structurat pe mai multe pagini pentru Sonia, eu sper in seara asta, avem insa nevoie de texte si tot ce vrei tu sa se afle, poze mai multe, acte etc. Paginuta deja e prea aglomerata, asa ca o sa organizam mai bine informatiile. Sper sa ne lase Ana timp, acum doarme si suntem mai liberi.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

as vrea sa depun bani sa ajunga la sonia. cum fac asta din sua? am citit pe site-ul soniei de cont in usd, dar e doar adresa de email a oanei..... spuneti-mi, va rog, vreau sa ajut din tot sufletul!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

www.flickr.com/photos/monet19/sets/72157600991007990/show/" target="_blank">Iulie 2007

www.flickr.com/photos/monet19/sets/72157600914620815/show/" target="_blank">Maya de Yulie

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Monet poti folosi moneybookers, e un sistem de plata online, gen paypal. Acea adresa de email e contul Oanei pe moneybookers. Pentru a transfera bani prin moneybookers, deschide un cont nou la www.moneybookers.com si apoi poti alimenta acel cont folosind cartea de credit sau prin virament bancar - detalii gasesti dupa ce accesezi contul tau.
Dupa ce ai bani in cont, apesi pe butonul "send money", completezi cu adresa oanei de email: oana.geambasu1@gmail.com, suma pe care vrei s-o donezi si cam atat.
Eu am mai explicat, dar probabil nu ai avut timp sa citesti din urma. O sa pun si pe pagina explicatia.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Am venit de la fetele noastre ,sint fericita ca le-am gasit bine...,doamne ce usurare...,pot pleca linistita in concediu...,le-am spus sa fie cuminti ca le voi aduce ceva frumos...
Sonia...,doamneeeeeeee ,o maninci nu alta...,a stat mai mult timp cu ochisorii deschisi...,semn ca vroia sa vorbeasca cu mine...,eu m-am apropiat de ea...,am pupat un piciorul dragut...si as fi luat-o la smotocit putin...,da' m-am abtinut...,ca-mi venea s-o maninc cu totul...,doamne cit este de scumpa....Mi-a promis ca va fi cumintica si o va asculta pe mami ei...,draga de ea...,abia astept sa revin acasa...,sa pot sa le revad...,o-r sa-mi lipseasca enorm...,parca le-as sti de-o viata...,asa simt...Iar,Oana,este minunata...,unde credeti ca am gasit-o?...,ala io',ala io'...,da...,pe forum...,offf,dependenta asta...s-a bucurat enorm de vizita noastra...,am uitat sa va zic...,am fost cu o mamica e de fulgulet,Ruxandra,care si ea va pleca in concediu...,deci nu vom mai putea sa le vizitam curind...,Oana ar fi vrut sa mai stam...si noi la fel...,dar nu mai puteam...,se facuse tirziu...si trebuia sa ne intoarcem...,dupa mine...,as fi dormit acolo...,da' m-a luat Ruxandra...
Fetelor...,daca aveti timp...,mai duceti-va si voi pe la Oana...,tare bine ii face sa vada lume in jur...,sunati-o inainte si intrebati-o cum ar fi mai bine...,sa nu deranjati...,daca nu va vrea vizite va va spune ,cu siguranata...,este o draguta...,mor de ea...,simte si ea nevoia sa-i aratam cit de mult o iubim... si daca ea este fericita si Sonia ,o va simti pe mamica ei...si atunci si Sonia va fi fericita...Luati niste sacosele si umpletile cu ducliuri,ca-i plac la nebunie ,mai puneti si niste incurajari...,vorbe calde...,o gluma mica,puuupici si muuult optimism...,are nevoie de noi...

Apropos de discutiile noastre cu persoane gen "Columbenii"...,Oana nu vrea sa se faca publica problema asta...,nici in presa scrisa,nici in media...,motivul vi l-a spus chiar ea...,daca putem lua legatura cu cineva ...si daca cineva doreste sa o ajute pe Sonia...,sa o faca pur si simplu...,daca se poate...,daca nu...,totul devine foarte complicat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by radcarmen

Am vazut ca dandusa cauta sa scrie fundatiei Gigi Becali. Eu am gasit un link unde se pot lasa mesaje. Daca doresti poti sa scrii la: http://www.georgebecali.vdtx.com/guest.html.




...le-am scris un mesaj aici...,acum doua zile...,am vazut ca a mai scris o mamica ,Mirela acolo...,sper din suflet sa le citeasca cineva...

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numai_eu spune:

Ma bucura vestile bune despre Sonia. Am fost colega de odisee cu Kay si am urmarit povestea lor inca de la inceput. In ultimele zile am intrat doar sa vad ce vesti mai sunt despre ele. Vreau sa ajut si eu cu o suma de bani, spuneati ceva de strans bani si prin plicuri. Astept mai multe detalii despre aceasta posibilitate. M-ar ajuta pentru ca nu prea pot pleca de acasa, nu am cu cine sa las piticul. Asa as chema pe cineva de la o firma de curierat sa-l ia direct de la mine.
Imi pare rau ca nu sunt din Bucuresti sa merg si eu sa o vizitez.
Ma gandesc tot timpul la ele si cand ma rog pentru piticul meu ma rog si pentru micuta Sosonica.
Multa sanatate Sonia si multa putere mamicii tale. Sper ca de acum inainte sa primim numai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Am virat si eu azi 100 ron in contul de BCR; am facut transfer de acasa prin raiffeisen online, deci vor intra cam in 2 zile;

Nu stiu cum altfel sa ajut...

Kay, nu te-am uitat, mai vino te rog la mamici de mai-iunie sa ne mai scrii; ne lipsesti.



www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput