Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DOAMNE DOAMNE..sa ai grija de caest mic ingeras sa fie bine..Doamne Tu le-ai dat parintilor ei aceasta minune ..sa dea Dumnezeu sa se termine cu bine..nici nu stiu ce sa spun..ma doare sufletul cand ma gandesc prin ce trec parintii ei acum...Dumnezeu sa va aiba in paza, multa sanatate si numai bine..SA AUZIM VESTI BUNE!!!! ...noi toate ne rugam la Tine Bunule sa ai grija de acest ingeras !!!!
kai ..MULTA PUTERE mami!!!..ai luptat pana acum..capul sus pt sufletelul tau care are nevoie de tine...MULTA BAFTA DIN SUFLET!!!!!

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Chris, nu poate fi adevarat! Poate exista totusi sperante! Ma pentru micutza Sosonica, sa poata sa mearga la Cluj si sa se insanatoseasca, sa vina apoi acasa alaturi de mami si tati! Imi aduc aminte ce fericita si mandra era Kay in iarna de hainutele pe care le adusese bunica Sosonicai, si cata fericire era in fiecare mesaj al ei

Anca de Manu
din burtica
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Mi-e tare greu sa scriu..... Dumnezeu sa o ajute pe micuta Sonia si sa le dea parintilor putere....
Trebuie sa fie bine.....

cristina cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Kay suntem alaturi de voi, speram ca Sososnica sa se faca bine si sa va umple sufletele de bucurie. Ne rugam sa va dea DD numai bine

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu26 spune:

Doamne ai grija de micuta!!!

Ma gandesc ce-i in sufletul lui Kay si imi dau lacrimile. Imi dau seama cum as fi eu in locul ei

Lulu si Alessia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Kay, Dumnezeu sa-ti dea putere sa lupti alaturi de puiutul tau.Ma rog ca totul sa fie bine pentru micuta.

Fetelor, apropos de Iosup, cumnata mea, care trebuie sa nasca la inceputul lui august a fost acum vreo 3 sapt - o luna la el si i-a spus ca fetita are lichid la inima, dar ca nu va avea probleme, e posibil sa se retraga cat inca e in burtica.Dupa eco facuta la Iosup, a mers la ginecologul ei care a citit ecogtafia si i-a spus speriat ca, copilul e posibil sa aiba malformatii.Cum si-a dat seama doar citid ecografia?In eco scrie ca, cordonul ombilical are o artera si o vena, in mod normal trebuie sa aibe 2 artere si o vena.Iosup nu a pomenit nimic de acest lucreu si era la a II a ecografie facuta la el.Speram din tot sufletul sa fie doar acel lichid si asa cum a spus Iosup sa sa rezolve cat inca e in burtica.
Eu aveam o parere buna despre el, pentru ca dupa ce am pierdut sarcina am fost la cabinet la Tutunaru si am dat peste Iosup, care spunandu-i ca, cumnata mea este pacienta lui si povestindu-i problema mea, a spus ca vrea sa-mi faca eco sa vada si el cum stau.Mi-a confirmat faptul ca sarcina nu mai e,s-a purtat f frumos si la sfarsit nu a vrut sa primeasca banii pentru eco.Mi-a spus doar sa ne vedem sanatosi la urmatoarea sarcina.
Nu stiu ce sa cred, daca in cazul lui Kay a fost o greseala sau doar a vrut sa o protejeze.
Ma mai gandesc daca la urmatoarea sarcina voi merge la el, daca da, voi merge in paralel si la un alt ecografist.

Va pup si Doamne ajuta ca totul sa fie bine pentru Sosonica !

Ramo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

pentru Sonia si familia ei sa treaca cu bine aceasta mare cumpana.Voi spune o rugaciune pentru ea impreuna cu copilasii mei.

Una dintre cumnatele mele are o fetita nascuta cu un defect grav tot la inimioara si la eco morfologic aici in Suedia nu s-a vazut nimic.Mai mult, a nascut vaginal dupa un travaliu de 4 ore si copilul a primit 10 Apgar.In primele luni de viata a suferit 2 operatii si mereu i s-au dat sanse minime.Dumnezeu a vrut sa ne arate puterea Lui si a ajutat-o sa traiasca.
Sper din tot sufletul sa se intimple la fel cu micuta lui Kay.

(Din nefericire a mai fost pe forum o situatie tragica cu defecte la niste organe interne ale bebelusului care nu s-au observat la morfologica si tot intr-o tara foarte dezoltata.)

Mariana
mami de Monica, Matei, Markus si Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Of, Doamne! Ne rugam pentru micuta Sonia sa treaca cu bine de aceasta incercare.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

toate fetele din Cluj de pe forum se vor ruga pentru Sonia.sper ca orasul noastru ii va purta noroc.

Chris te rog mult sa-mi spui daca pot s-o ajut cu ceva, orice, pe kay!!

Doamne ajut-o pe micutza sa lupte!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moberi spune:

Cuvintele sunt de prisos si totusi imi adaug si eu rugaciunea mea .Sa dea D-zeu sa supravietuiasca.Nu-mi vine sa cred ce drama le-a fost sortit sa traiasca unor oameni care nu o meritau.De fapt o astfel de incercare nu merita nimeni sa treaca prin ea.

D-zeu sa ii aiba in paza!

Mergi la inceput