Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Kay, nu am cuvinte...sunt alaturi de tine si de fetita ta dulce, Sonia, cu rugaciuni zilnice...

*********
Rugati-va pentru Diana si Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Kay,Dumnezeu e mare! Ne vom ruga pt Sosonica,papusa ta,sa se faca mare,sa ajunga un copil perfect din toate pct de vedere.Sf.Anton sa fie mijlocitorul ei catre Dumnezeu!



Gabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96)

11-12 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip

intalniri de bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Kay, ce ti-au spus la ecografie? E totul ok cu creierasul ei?
Ma rog si eu sa primesti vesti bune si sa devina cat mai curand transportabila...
Ai fost atat de puternica pana acum, ai curaj si ascult-o pe Doina, fa tot ce se poate sa o scoti din tara, cu siguranta are mai multe sanse in strainatate.

Va imbratisez cu mult drag pe amandoua,
Florina

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Kay, am aflat si eu prin intermediul lui dandusa despre Sonia. Ma rog la Dumnezeu sa fie bine si sa depasiti momentele astea. Am citit si ce a scris Doina si te rog asculta-i sfaturile, ea a trecut prin experienta asta.
Nu asculta ce zic medicii romani, cere si o a doua parere dar la medici din afara. Ai nostrii niciodata n-o sa recunoasca ca sunt depasiti de situatie.
Va imbratisam cu drag si astept sa ne zici conturile ca sa va ajutam cu cat putem. Nu te opri la partea materiala, sunt convinsa ca in tara asta sunt oameni cu suflet care o sa va ajute.
si sa auzim de bine

Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

CHRIS27, ieri m-am chinuit de vreo trei ori sa-ti scriu un mesaj, dar n-am reusit. In mare, suna asa:

Ma bucur mult ca ati inceput demersurile pentru inscrierea la Actiuni umanitare a cazului micutei Sonia, cum ma bucur pentru orice veste buna despre ea! Parerea mea dupa ceea ce am vazut la alte actiuni de acest gen este ca ar trebui sa se ocupe altcineva in afara de Oana de strangerea acestor bani. Ea este legata zi si noapte de Sonia, nu poate sa tot mearga la banca si sa anunte ce bani au intrat, iar cei care doneaza vor sa li se confirme acest lucru, e firesc. Pe de alta parte, ar fi bine sa va interesati si cum s-ar putea infiinta un cont cu pay-pal, nu stiu daca in Romania se accepta incasari pay-pal sau doar afara. Platile prin pay-pal sunt mai usor de facut, asa ca cei de afara le prefera, eventual una dintre fetele de peste hotare s-ar putea decide sa stranga banii de la donatorii de acolo.

Daca Marius va poate ajuta in problema ar fi minunat, stiu si eu ca a facut minuni pentru micuta Sara, desi parintii ei au interpretat initial cu totul altfel aceasta actiune, ducand la o situatie absolut penibila.

Din punct de vedere medical, sunt cu totul de acord cu DOINA CEL, si ca ar trebui grabit transferul Soniei, fiindca ma duce si pe mine gandul la o infectie luata din spital, si care va fi greu de combatut. Eu personal, imi pare rau, nu am pareri prea bune despre practica medicala de la noi. Faptul ca Oana sta nonstop cu micuta, o monitorizeaza ii urmareste aparatele denota si faptul ca nu exista asistente care sa faca asta, sau sunt depasite de numarul de pacienti, ceea ce este inadmisibil in astfel de cazuri. Binenteles ca un astfel de transfer nu poate fi facut fara implicarea si acordul parintilor.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia sa traiasca!
cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Fetelor, am incercat sa pun la semnatura linkul spre pagina Soniei, dar nu-mi iese. Puteti sa ma ajutati va rog? ce fac gresit?

Doamne ajuta! Sper sa avem vesti curand.

<a href="http://www.sonia.as.ro/" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia</a>

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:


Doamne ajuta-o pe Sonia. Ne rugam si noi pentru ea si pentru mami si tati.

Irinel, scoate din mesajul meu stelutele (*) si copiaza restul in Profilul tau Personal. Pupici.
[url=*"http://www.sonia.as.ro"*]S-o ajutam pe Sonia[*/url*]


...si totusi exista iubire...

TUDOR (29.09.2006)
Uite ce mari ne-am facut!
www.totsites.com/tot/tudor" target="_blank"> Avem si site

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Multumesc mult Lili!

Doamne ajuta!

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Dragi prietene ale Soniei si ale lui Kay,

Va rog mult, nu incercati sa faceti presiuni asupra lui Kay sa ia o decizie anume. In astfel de situatii, nu exista decizie corecta sau incorecta. Ei (parintii) au cele mai multe informatii, simt copilasul, si tot ei trebuie sa traiasca toata viata cu decizia pe care o vor lua in oricare sens.

Deci, aceasta trebuie sa le apartina si trebuie sa fie convinsi de ea.

Nu exista panacee universale. Ce a functionat intr-un caz poate la fel de bine sa functioneze sau nu in alt caz.

Sunt sigura ca parintii vor face ceea ce sunt convinsi ca e mai bine pentru micuta. Sunt sigura ca vor studia si analiza impreuna optiunile pe care le au si vor lua impreuna o decizie.

Haideti sa o sustinem pe Kay moral si asa cum vrea ea. Stie ca ii suntem alaturi si ca poate apela la oricare dintre noi oricand daca are nevoie.

Ii dorim cu totii sanatate Soniei, iar parintilor speranta si liniste sufleteasca,
Doina

http://andrei.point.ro
http://b2.lilypie.com/HLo3p1.png
"Happiness is a smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Doina ai f multa dreptate si intelepciune!
sa ne rugam alaturi de kay sa ia decizia corecta si s-o sprijinim moral

sanatate multa lui Andrei am urmarit cu sufletul la gura cazul vostru sunteti niste parinti extraordinari!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput