Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

CE SCRIE KAY:

"am revenit. cu si mai putine sperante. e sfasietor sa vad cum o doare orice atingere. si cand ii schimb pampersul o doare. si daca ar plange, ar fi mai usor de suportat decat strigatul asta mut. e ca si cand ar plange, dar nu are glas pt ca are tubul care ii ventileaza plamanii si nu mai are glas. am iesit 30 min sa mananc si cand m-am intors respira extrem de prost, cu valori ale monitorului foarte proaste si am incercat sa-i schimb pampersul... inutil sa va zic ca m-a apucat plansul(pt prima data) cand am vazut cum deschide gurita a plans cand i-am atins piciorusul pe care au incercat sa-i puna cateterul... ma doare sufletul si simt ca impietresc... e ceva ciudat in mine... pana acum n-am plans, pt cva aveam o infima speranta... acum nu mai am nimic. absolut nimic. sta pe masa radianta, iar cu fire iesind din ea, cu un tub in gat, cu un ac in subclaviculara, cu sonda pe nas pana in stomac, n-a mai mancat de ieri de la 9 dimineata, misca buzitele ca atunci cand cerea laptic, ii e foame... imi vine sa plang cat n-am lans in 4 saptamani de cand stiu ca e bolnava... pana acum am crezut in sansa noastra, am crezut in minuni... acum mi-au spus ca poate sa moara oricand, sa ma astept la asta. eu am intrebat, nu vreau sa ma ia prin surprindere. are o infectie la stomac... nu stiu de la ce... ii sterilizam absolut orice. daca puteam, si aerul l-as fi sterilizat. a scazut in greutate, are 2330... sunt atat de incoerenta, iertati-ma. am ajuns la un grad de disperare atat de mare incat sunt geloasa cand vad un copil putin mai bine aici in spital, revoltata cand vad bebelusi de care parintii n-au grija si carora le dau apa de la fantana sau lapte de vaca si se imbolnavesc ...

nu mai plecam la cluj maine. nu mai virati bani. daca a dat cineva, ii voi returna de indata ce ajung acasa.

mi-e dor de ochii ei mari si veseli, de plansul ei asa frumos, de gangureli, de degetelul mare pe care si-l sugea de 1 saptamana, sa ma tina de deget cand mananca...

e foarte, foarte dureros sa astepti sa-ti moara copilul."


SI DE LA CHRIS27:
Mesaj nou de la Kay;"au reventilat-o.Nu mai respira singura.ne-au spus sa ne asteptam la ce e mai rau.Sunt ravasita si goala in suflet.".Cuvintele lui kay...grele ganduri!......Va rog mutati mesajele ei si la Rugati-va pt Sonia.Eu...am aprins o lumanare...Mai departe...nu stiu...mi-e teama sa ma gandesc....

...


Mih, gravi roz, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Mesaje de la Chris...

Mesaj de la KAY;SONIA NU MAI RESPIRA SINGURA...Am incercat sa o sun si nu raspunde,,,Incerc mai tarziu...

Mesaj nou de la Kay;"au reventilat-o.Nu mai respira singura.ne-au spus sa ne asteptam la ce e mai rau.Sunt ravasita si goala in suflet.".Cuvintele lui kay...grele ganduri!......Va rog mutati mesajele ei si la Rugati-va pt Sonia.Eu...am aprins o lumanare...Mai departe...nu stiu...mi-e teama sa ma gandesc....

DOAMNE, TE ROG, FA O MINUNE PENTRU ELE!!!
Nu ma pot opri din plans...

Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Sa aprindem o lumanare si sa ne rugam pentru micuta Sonia...

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

albume foto
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=75985946" target="_blank">slide David 1-2 luni
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=76372227" target="_blank">slide David 3 luni
am 4 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

M-a umflat plansul...ma rog din tot sufletul meu pacatos pentru copilasul asta si pentru parinti...ce o fi in sufletul tau de mama, Kay...Dumnezeu sa-ti ocroteasca prunca, sa faca o minune pentru ea!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Deci nu ma pot abtine si plang de suparare si disperare ... Kay, ne rugam pt o minune, pt micuta Sonia !


Sunt foarte, foarte trista, astept macar o veste buna !


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

pt micuta SONIA.kay, nu dispera ,DUMNEZEU poate sa faca minuni.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Doamne, te rog ajuta aceasta micuta sa se faca bine

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

Doamne ajuta copilul asta, ajut-o pe SONIA! Doamne te rog din suflet asculta-ne rugile tuturor si primeste-le!
Nici nu mai am cuvinte dupa mesajul de la Kay, pling si in interior si in exterior si e o durere care nu credeam sa o simt pt. cineva care nu e din familia mea. Sunt si eu alaturi de tine kay si ma rog sa ai putere...altceva nu pot face...si e atat de trist



adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Nu mai stiu nimic de Kay...Ieri seara am primit un ultim mesaj de la ea...imi spunea ca nu poate vorbi de durere...Nu mai stiu ce sa cred;am mai sunat-o de cel putin 10 ori.Nu mai raspunde nici la telefon ,nici la mesaje(nici scrise,nici vocale)mi-e teama sa n-o supar,fiind prea insistenta ,asa ca o sa astept un semn de la ea.Mi-e draga tare Sonia!Nu stiu de ce,ma gandesc foarte mult la acest copilas ce nu a avut timp nici sa greseasca in fata lui D-zeu...M-am atasat de ea inca mult inainte de a-i vedea pozele,inca de cand era la mami in burtica.Acum o iubesc si mai mult...si as vrea sa pot crede in ceva bun...dar mi-am pierdut credinta!Si acum il consider pe D-zeu nedrept.Tocmai eu,care am deschis acest subiect!Nu stiu ce sa zic:Doamne iarta-ma,ca nu mai cred in tine?!Nu stiu ce sa cred...nu stiu cum sa-i interpretez tacerea...ca nu mai mi s-a intamplat pana acum sa nu dea nici un semn.Cred ca stiti sa cititi dincolo de cuvinte...si stiti de ce ma tem...Am in minte zeci de scenarii urate...si mi-e ciuda ca orasele sunt asa departe...altfel,as fi facut tot posibilul sa fiu acolo...unde poate as fi putut sa-i fiu alaturi.nu sunt nici puternica,nici sadica...dar inteleg pe deplin suferinta lor...Era sa-mi pierd fetita nascuta perfect sanatoasa,la 12 ore de la nastere...si au fost zile intregi in care nu mi se spunea daca va trai.Si totusi moartea a trecut pe langa noi...si azi e bine...Acelasi lucru i-l doresc Soniei!Sa aiba putere....multa de tot!

Album foto | Slideshow
excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Doamne Chris si eu ma gandesc toata ziua la acest copil si mi-e foarte teama de aceasta tacere, deschid subiectul cu inima stransa, desi pina acum il deschideam cu speranta.

haideti sa nu ne pierdem credinta in minuni totusi!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput