Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Mesaj de la Chris27:

M-a sunat Kay.Este iarasi la spital cu Sonia,m-a rugat sa va anunt ca astazi micuta a avut o cadere(Kay mi-a spus ca a facut stop cardio-respirator),ca a fost nevoita sa-i faca masaj cardiac si au ajuns la spital cu saturatie 35.Acum Sonia e intubata si ventilata.Au incercat sa o duca maiiner la Targu-mures pt operatie ,dar doctorul le-a refuzat(Dr.Suciu)desi se vorbise deja cu pilotii pentru transportul Soniei...Micuta ARE MULTE ALTE PROBLEME,LEGATE DE SISTEMUL CIRCULATOR,nu are voie sa manance nimic si e in stare critica...Imi pare rau ca va dau astfel de vesti,m-am tot gandit cum sa va anunt...si nu am gasit cuvinte mai potrivite!Va rog mutati-mi aceste randuri si la Rugati-va pentru Sonia,are mare nevoie!...Nu pot comenta nimic,simt ca imi pierd toate sperantele...


Sonia, lupta pentru ca si mama ta este o luptatoare. Toata lumea te iubeste si te asteapta sa te intorci sanatoasa acasa!




Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Ce veste trista ...
nici nu stiu ce sa zic,chiar ma uitam la pozele Soniei si parea totul ok,pe drumul cel bun.E atat de draguta,mi-o imaginam pe Kay dandu-i de mancare,facandu-i baita,fericita ca o are langa ea si,mai ales,plina de speranta...
Mai sper ca Sonia va invinge greul si de data asta,cu ajutorul lui Dumnezeu e posibil orice.

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

albume foto
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=75985946" target="_blank">slide David 1-2 luni
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=76372227" target="_blank">slide David 3 luni

[/URL]" target="_blank">am 4 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Off, imi pare rau de vestile astea.. Si eu ma rog ca micuta Sonia sa se faca bine
Doamne ajuta!



Mami de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nicio veste, cum e micuta Sonia ???
Doamne, ma rog pt ea sa fie bine !
Kay ,


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

sosonica nu e bine. are o infectie pe care nu stiu de unde a capatat-o. acasa nu a facut febra, ii luam temperatura la fiecare masa... pana ieri a fost bine, suspect de bine, iar ieri a inceput sa planga, de foame, si pana i-am adus biberonul deja nu se mai oprea. incerca sa manance si nu putea sa se opreasca din plans. nu mai era un plans pe care sa-l stiu, gemea si parca se vaita, parca suferea. am sunat medicul si initial mi-au zis ca nu e nimic, ca sa o linistesc. am insistat si au zis sa venim intr-o ora. rezonabil, m-am gandit. cam juma de ora facem pana acolo, pana ne imbracam, mai incerc s-o linistesc, ajungem la fix. cand am ridicat-o din cosulet sa-i dau ceai a incetat sa mai respire. a facut stop cardiac. am pus-o pe canapea si cu degetele mari am resusciat-o pana a inceput sa respire si sa geama iar. am plecat imediat la spital si cand am ajuns avea saturstie 35, insuficinta cardiaca si respiratirie, era rau. 10 minute si murea, asa au spus. au intubat-o si ventilat-o, au sedat-o. era bine. azi-noapte a facut 37.9, nu i-au facut nimic. dimineata avea 39. perfalgan. la 11 avea 38.4, i-am pus comprese reci pe burta. i-a scazut. a avut scaun compus din mucus intestinal, a eliminat din peretii intestinului... acum, dimineata, indiferent unde o atingeam , sedata fiind stramba gurita a plans. au incercat de 5 ori sa-i prinda o vena, o singura data au reusit. are 3 vanatai cu sange inchegat pe cap, mainile ciuruite si pline de sange uscat, e legata de maini... azi-noapte s-a trezit, cu toate ca are perfuzzie continua de midazolam,calmant si si-a smuls o branula... cand m-am trezit era plin de sange in jurul ei. am simtit-o ca plange, cu toate ca nu poate pt ca are tubul de ventilare pus prin gurita. are buzele uscate... acum ii pune cateter revin

asta-i mesaj de la Kay, trimis azi-noapte

Ma rog foarte tare pentru fetita ta!!!

Mih, gravi roz, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Imi dau lacrimile, ma rog la Dumnezeu sa aiba grija de bebelina. Sper din suflet sa primim vesti bune

Nu putem face nimic ??? Kay nu are nevoie de ceva ???


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:


imi pare asa rau pentru fetita mica
Ma rog sa fie mamica puternica, si sa impartaseasca fetita, sunt sigura ca o sa-i faca bine, am auzit de minuni... va rog sa-i transmiteti asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

este groaznic...am citit mesajele lui kay de ieri; ne rugam sa se faca bine, sa se intample o minune;de ce nu mai merg la cluj?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb
Alessia 10-11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Trimis la: - 12/07/2007 : 19:58:42
--------------------------------------------------------------------------------

am revenit. cu si mai putine sperante. e sfasietor sa vad cum o doare orice atingere. si cand ii schimb pampersul o doare. si daca ar plange, ar fi mai usor de suportat decat strigatul asta mut. e ca si cand ar plange, dar nu are glas pt ca are tubul care ii ventileaza plamanii si nu mai are glas. am iesit 30 min sa mananc si cand m-am intors respira extrem de prost, cu valori ale monitorului foarte proaste si am incercat sa-i schimb pampersul... inutil sa va zic ca m-a apucat plansul(pt prima data) cand am vazut cum deschide gurita a plans cand i-am atins piciorusul pe care au incercat sa-i puna cateterul... ma doare sufletul si simt ca impietresc... e ceva ciudat in mine... pana acum n-am plans, pt cva aveam o infima speranta... acum nu mai am nimic. absolut nimic. sta pe masa radianta, iar cu fire iesind din ea, cu un tub in gat, cu un ac in subclaviculara, cu sonda pe nas pana in stomac, n-a mai mancat de ieri de la 9 dimineata, misca buzitele ca atunci cand cerea laptic, ii e foame... imi vine sa plang cat n-am lans in 4 saptamani de cand stiu ca e bolnava... pana acum am crezut in sansa noastra, am crezut in minuni... acum mi-au spus ca poate sa moara oricand, sa ma astept la asta. eu am intrebat, nu vreau sa ma ia prin surprindere. are o infectie la stomac... nu stiu de la ce... ii sterilizam absolut orice. daca puteam, si aerul l-as fi sterilizat. a scazut in greutate, are 2330... sunt atat de incoerenta, iertati-ma. am ajuns la un grad de disperare atat de mare incat sunt geloasa cand vad un copil putin mai bine aici in spital, revoltata cand vad bebelusi de care parintii n-au grija si carora le dau apa de la fantana sau lapte de vaca si se imbolnavesc ...

nu mai plecam la cluj maine. nu mai virati bani. daca a dat cineva, ii voi returna de indata ce ajung acasa.

mi-e dor de ochii ei mari si veseli, de plansul ei asa frumos, de gangureli, de degetelul mare pe care si-l sugea de 1 saptamana, sa ma tina de deget cand mananca...

e foarte, foarte dureros sa astepti sa-ti moara copilul.





Trimis la: - 12/07/2007 : 23:10:50
--------------------------------------------------------------------------------

Mesaj nou de la Kay;"au reventilat-o.Nu mai respira singura.ne-au spus sa ne asteptam la ce e mai rau.Sunt ravasita si goala in suflet.".


Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Haideti sa ne rugam pentru Sosonica in seara asta poate cineva mai face minuni.

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput