Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 104

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Oana fruntea sus! Ai trecut prin atatea singura, numai gandul ca Sonia e bine, ar trebui sa-ti mentina zambetul pe buze. Si ce daca mananci singura, te gandesti la noi si gata, nici macar sa nu sufli in supa ca suflam noi. Hai curaj si va pupam muuuuuuuuuuult!

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Am depus azi in contul de EURO BRD 250 EUR.
Sanatate multa Soniei!


Adina + Olivia 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliana76 spune:

buna as dori si eu sa o ajut pe Sonia
eu momentan sunt in germania, dar din pacate sunt in alt oras.
o cunostinta de a mea pleaca in München si as dori sa ii trimit Oanei niste bani (am vazut ca are nevoie cash).
am incercat sa sun pe mobilul din romania, dar intra casuta vocala.
daca vrea sa imi scrie un e-mail pe adresa : juliana.stoleriu@agrar.uni-giessen.de
sau imi trimita nr de telefon din germania sa o sun eu.
o pup pe Sonia si ma bucur ca o putem ajuta.D-zeu e mare si are sa ii dea putere sa treaca peste aceasta incercare.
Iuliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

offf, Oana! cu cata nerabdare asteptam vestile despre Sosonica! Ma bucur mult ca ii este mai bine, nu ma mira greseala de diagnostic (caci e posibila si la Darius)...Cat despre statul singura la masa, nici sa nu te mai gandesti! Am auzit ca nemtii aici cand vin la Mangalia la tratament, au pretentia sa stii germana, altfel nu te baga in seama. Dar ei nu se sinchisesc sa zica o boaba de engleza...asa ca simte-te bine ca tu esti sociabila si ele (celelalte mamici) nu, ca tu poti interactiona oricand cu ele in vreme ce ele au dificultati. Si cum au zis si fetele, sa stii ca ne sunteti in gand tot timpul, companioni tacuti la masa din spital. Incearca sa-ti imaginezi cum stam care pe unde apuca in fata PC-ului, sa citim vesti despre voi - asta ar trebui sa te bucure.

Fruntea sus, mai ai de stat acolo si Sosonicii ii esti indispensabila si cu zambetul pe buze!

Ajutati-l pe Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Oana imi pare sincer rau ca esti trista si te simti asa singura, dar cum au mai spus si celelalte fete noi te sustinem, daca te gandesti mai bine ele sunt mai singure ca tine ( tu ne ai pe noi....si suntem asa multeeee).

O pup dulce pe Sonia.

Mihaela Stefan Cristian 17.12.2006 si Adita 31.07.2000
poze noi
poze
varsta Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Oana draga mea, singuratatea e apasatoare, te inteleg, esti singura printre straini (fizic vorbind pentru ca, asa cum au spus fetele, noi ne gandim mereu la voi). Dar Sonia e bine, zambeste si bucura-te, nu lasa indiferenta unor oameni sa te apese atat de tare.

Doamne ajuta sa fie totul bine si sa reveniti cu bine acasa.

O intrebare: Sonia va avea voie sa pape de la san sau din sticluta? Sau va continua sa fie alimentata prin tubulet?

Pupic la amandoua

www.helpsonia.com/" target="_blank">Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

Stefanel viseaza la o viata normala



Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Ce vesti bune despre Sonia! Ma bucur mult mult! Soso, sa papi bine si sa te faci mare! Si sa-i aduci numai bucurii mamicii tale!

Kay, nu lasa gandurile negre sa-ti intunece bucuria. Sonia va fi bine! Nu ceda depresiilor, ai grija de tine, hraneste-te bine.
Imi pare rau ca te simti singura acolo. Aici nu esti, te asteptam cu vesti si ne bucuram de fiecare progres al Soniei. Suntem in continuare alaturi de voi!

cu drag,

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

kay, ce mult ma bucur de vestile bune, nu sinteti singure, sintem toate alaturi de voi!e greu intr-o tara straina, mai ales cind nu cunosti limba, dar te vei integra mai repede decit crezi!trebuie sa ai mare grija de tine, ca trebuie sa ramii sanatoasa!numa bine, pup inimioara Soniei

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Ce fericire sa aflam ca Sosinica noastra maninca mult mai bine...,este uimitor cit de bine ii este acolo...,au inceput si masaj si kineto...,superrr,bravo,Soso,sintem alaturi de tine si te sustinem cit putem de bine,fii puternica...
Oana,
imi pare rau ca te simti singurica...,imi pare rau ca mamicile de acolo nu prea comunica...,din ce stiu eu...,ei sint putin cam reci...,sper sa-ti faci totusi o prietena ca tare bine ti-ar prinde...,la cum esti tu de optimista...,ti-ar prinde bine,sa faci glumite si sa mai rida si cineva la ele...,stiu,te inteleg...,offf,daca aveai laptop,era muuult mai usor...,poate te ajuta cineva cu asta...,ai tai sau prieteni,ceva...
M-am intilnit cu Cristina 1974,mi-a dat ceva foarte frumos pentru Sosonica...,mi-a dat hainute tare dragute...si banuti,pe care am sa-i dau mamei tale.Azi am sunat-o dar nu am resuit sa dau de ea...,plus ca nu stiam cum sa ma mai impart...,am avut o mie de lucruri de facut...,pe zi...,asa ca miine o sun iar sa vedem cum reusesc sa-i dau cadourile pentru Sonia
Tot miine ,vreau sa pun si eu banuti in cont...,mai am o prietena care va merge cu mine...,vrea si ea sa puna banuti...In plus de asta...,am smuls o groaza de promisiuni doar...,sper sa se concretizeze...,sint oameni care si-ar permite...,dar putin cam sceptici...,nu stiu de ce...,in fine...,nu ma las...,am sa le mai trimit mail-uri si sper sa fie bine...
Azi a venit preotul acasa ,pentru sfestanie...,am vorbit cu el despre Sosonica...si mi-a promis ca va face tot ce poate sa o ajute...,trebuie doar sa-i dau CNP-ul Soniei si toate conturile ...,asa ca asta voi face...,dar in plus de asta am o mare rugaminte Fetelor...,mergeti la biserica de care apartineti si vorbiti cu preotul...,spuneti-le despre Sonia...si rugati-i sa o ajute...Lunar ei fac donatii,pentru diferite cazuri...si in functie de gravitatea cazului doneaza destul de mult...Preotul de la noi,este foarte de treaba si chiar el mi-a sugerat sa mai intreb si alti proti de la alte biserici...,sigur ne va ajuta...Aici la noi,este o persoana care lunar doaneaza 1000 euro...,cineva care nu vrea sa-si arate identitatea...,doar doneaza...,plus alti oameni cu suflet...,se string bani si ei ajuta pe cine are nevoie...,asa ca am mare incredere in voi ca veti pune o intrebare

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:



azi a depus sotul meu 50ron in contul brd (ron)
luna asta mai putin, luna viitoare mai punem.

oana, am nevoie de nr tau de germania! cand incepe cina da-mi un beep. te sun inapoi si te tin eu de vorba! pupici.

sti ce ma bucur? ca motivul tau de tristete este DOAR singuratatea. ce bine ca e doar atat. ca nu e suferinta, incertitudinea, neputinta, disperarea...

imi inchipui ca ti-e greu, gandeste-te mereu ca suntem alaturi de tine. si apoi... nu poti intra in vorba cu ele? nu vorbesc engleza??
"hallo, ich heisse oana, ich kann nicht deutsche sprechen. do you speak english??" (am facut germana in scoala dar nu s-a prins aproape nimic de mine!)



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput