Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 100

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Pe ziua de azi niciun sms de la Oana?

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

chris, ce ma bucur de vestile bune,bravo Sonia, pofta mare

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

bravo sonia
cu lapticul pe care il papi tu o sa te faci mare si puternica,iar corpul tau va fi la fel de tare pe cat iti e vointa

Mihaela si pui mic Octavian Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=2c46885e2ba34b699c9eef&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">40 de saptamani pt o minune
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=35048c9ca106cb6d709106" target="_blank">Octavian (17iunie2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Ma bucur de vestile bune, se dea Dumnezeu sa fie numai asa !

Imi permit sa fac o sugestie tutror fetelor care trimit mailuri de informare cu cazul Soniei: personalizati mailul, nu-l trimiteti ca forward sau doar adresa site-ului ... Cred ca ar avea mai mult impact asa si mai mare credibilitate ... sunt multe mailuri de genul asta, si nu toate sunt de incredere ...

De asemenea, mi s-ar parea util (din aceleasi motive) sa trimitem mailuri in care sa descriem starea actuala a Soniei, ca oamenii care au donat sa vada ca banii lor au fost bine folositi, iar cei care n-au donat (din neincredere sau comoditate) sa vada ca mai e inca nevoie de ajutorul lor ...

Eu am trimis aceleiasi liste de persoane un astfel de mail, suna cam asa:

"In primul rand, parintii Soniei le multumesc celor care au donat pentru ea si au facut posibila operatia in Germania.
Operatia a decurs bine, Sonia a iesit de la terapie intensiva si se simte bine. Dupa o perioada de monitorizare si convalescenta va reveni in tara. Mai multe amanunte puteti gasi pe site-ul www.helpsonia.com , care poate fi citit acum si in engleza si franceza.
Povestea ei nu se termina insa aici, in jurul varstei de 9 luni va trebui sa suporte operatia corectoare definitiva, ceea ce implica alte costuri ...
Orice ajutor este binevenit in continuare; daca nu puteti dona bani, macar trimiteti mailul cunoscutilor, cu cat mai multe persoane cunosc cazul, cu atat cresc sansele ca banii sa fie adunati in timp util."

Sper sa nu se supere Oana ca am scris in numele ei, mi s-a parut ca personalizez putin mesajul si n-am vrut sa cer bani oamenilor fara sa le multumesc celor care au donat deja ...

Daca mai aveti si alte sugestii despre cum am putea face mesajele mai credibile si mai percutante ...

Boghi

poze Gongutza
si alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Ma bucur sa vad ca Soniuta frumusica e bine. Auzi la ea, papa si 35 ml de laptic.... E fetita mare, si tare, ce mai..... Of, imi rade inima in mine cand vad cat de bine ii merge.
Azi nu am avut timp sa intru deloc pe forum, am avut o zi tare aiurea, insa am incercat sa o sun pe Oana, nu pe mobil, si mi-a raspuns un nene. Eu cum nu le am nici de-o culoare cu germana, nu am prea inteles ce voia el de la mine, dar tot zicea ceva de numarul de camera Oanei, pe care n-am stiut sa i-l zic.
Poimaine ma vad cu Dandusa pe Heathrow..... Abia astept.Asa am sa ii dau si eu niste bani pentru inimioara puternica a Soniei.
Noapte buna !

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Nu mai stiti nimic de fetele noastre dragi?
sunt mereu cu gandul la ele si parca demult nu a mai scris Oana nimic.Of, sper sa fie totul bine.

Ma bucura mult noile vesti ca Sosonica papa mai bine si a plecat de la terapie intensiva.
trebuie sa fie bine pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Am trimis si eu niste banuti prin paypal.
Multa sanatate Sonia si toti ingerasii sa-ti fie alaturi si sa te intareasca pentru a trece cu bine peste toate hopurile, a creste mare si sanatoasa!

rocsana si bebe maria (3 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana58 spune:

Vesti de aseara: Sonia se recupereaza in continuare. Deja cantitatea de laptic a crescut la 40 ml si probabil, daca il tolereaza, va creste in continuare. A mai scapat de fire si este deja imbracata in costumas.... De abia astept sa o vad! Medicatia si tratamentul (inclusiv fizioterapie) continua. In aceasta etapa se impune mult mai mult prezenta mamei, inclusiv pentru intarirea comuniunii sufletesti...............

Oana este in continuare extaziata de sistemul medical german.

A racit un pic (oana), dar este in continuare pe baricade, chiar daca e cu masca de protectie.....

Poze a facut si astept sa le vedem...
Ea nu a avut timp sa mai treaca pe la net, cu toate ca isi doreste foarte mult, asa ca m-a rugat pe mine sa va dau vesti, sa va spun ca ii e tare dor de voi...

Cristiana

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana58 spune:

Va multumesc tuturor pentru implicare! Stiu ca toate aveti timpul limitat, dar gasiti totusi resurse pentru a o incuraja pe Oana si pe Sonia. Sunteti minunate!
Multumesc tuturor celor care au fost alaturi de ea atat financiar cat si sufleteste...

Bogdanai multumesc pentru sugestie. Este foarte buna ideea ta de a personaliza e-mailul si evident de a multumi celor care au facut donatii.Intr-adevar fara ajutorul lor nu ar fi fost posibil ca Sonia sa ajunga in aceasta etapa.

Mayaione multumesc inca odata pentru site. Te roaga Oana, cand ai timp, sa anexezi si niste poze de dupa operatie, din cele care sunt in albumul ei. Multumesc anticipat! Daca pot ajuta, te rog sa imi spui.

Cristiana

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Multumim pt vesti!Ce ma bucur,ce ma bucur!Doamne-ajuta in continuare!...Pupam fetita,mamica si bunicuta!...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput