Aradence minunate! (74)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi, aia cu codite? E tare draguta!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) www.flickr.com/photos/7200415@N07/" target="_blank">poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Deci am fost de dimineata la Timisoara. M-am dat cu Daria si cu Matia prin Mall. A fost super. Racoare, vitrine frumoase, inghetata miammiam.N-am cumparat decat jucarii pentru copii si o gramada de nimicuri ( prinzatori de par , agrafe, bratari). Bebicului i-am luat o jucarie mortala, dar nu prea a apucat sa puna mana pe ea ca se distrau fratii mai mari cu ea. Las ca se plictisesc ei si ramane numa a lui.
Am ajuns acasa numa bine sa-l luam pe Alex de la gradi, am hranit copii si-am plecat la Cristina ( Cristinacsa). S-au fugarit copii print toata casa de vai si amar. Si zbierau de-ti spargea timpanele.Am luat de la Cristina patut pliant pentru bebic sa aiba unde dormi la Minis.
De acolo am mers la prietena mea la Zimand. Ne-am plimbat pe camp, am admirat apusul si cam de-un ceas am ajuns acasa.

Vad ca voi iar v-ati intalnit. Foarte bine, sa va fie de bine si de sanatate plimbarea.
Carmen m-am prins ca e de bine, dar nu ma mai lauda atat ca mi se urca la cap. Nu-s cu nimic mai grozava decat voi. Si eu am fost la primul copil si mi s-a parut cumplit de greu, ma uitam la altele cu 2 copii si ma gandeam ca-s kamikaze. Sunt si alte fete de foarte admirat pe aici Ioana si Diana cu gombotii lor care sunt mici amandoi si cred ca e foarte greu cand nu prea te poti intelege cu nici unul.

Imi pare rau de vestile triste, de parintii si soacrele bolnave. Tocmai astfel de vesti ar trebui sa ne faca sa traim frumos la maxima intensitate, ca si cum fiecare zi ar fi ultima.

Nici eu n-am inteles ce-i cu magazinul, dar poate-s eu prea obosita.

Maria Rubi ma bucur ca ti-a revenit pofta de scris.

Nico pe unde umbla?

Ma duc sa ma spal ca nici macar eu nu ma mai suport.

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Carmen, Alina ati ghicit aia cu codite e gagica lui actuala. inaite a fost fetita cu care a dansat la serbarea de 8 martie. Imi place ca are gusturi fiu-meu de mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am uitat , maine plecam la Minis asa ca va doresc de pe acum sfarsit de saptamana placut.

Gabi am vazut pozele de la serbare. Ce serios era Tudor. Si-a luatin serios rolul. Iar Ioana o scumpa.

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Miha ai si tu dreptate dar cand ma gandesc ca dimineata tre' sa pregatesti 2 copii sa mearga la gradi si scoala,cu mofturile si pretentiile aferente,dupa ce noaptea nu ai dormit din cauza celuilalt.... si zilnic asa.Ce sa mai zic de serbari,balet,pian,vizite la prietene si mai stiu eu pe unde, ca acasa nu poti sta .Diana si Ioana sunt si ele in top dar pe II

mami Carmen si Melania Ioana(14.01.2005)


POZE

ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Yeeeeeeeeeeeeeeees sunt buna !am nimerit-o.Na pt asta ma duc pe bune la culcare.
noapte buna


mami Carmen si Melania Ioana(14.01.2005)


POZE

ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Miha, are dreptate Carmen. Eu n-as rezista!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) www.flickr.com/photos/7200415@N07/" target="_blank">poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

'neata ,
mey ce vreme ,poate se razbuna totusi.
Am uitat sa va spun ca am fost la Teba ieri si sunt foarte multe lucruri.I-am luat lui Mel costum de baie intreg si 2 halate de baie cu 4Ron/buc,maieuri foarte dragute cu model pt fetite.Erau rochite de vara pt toate varstele,multa marfa intr-un cuvant.

cine-mi da niste linkuri cu jucarii?!


mami Carmen si Melania Ioana(14.01.2005)


POZE

ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Buna dimineata,

Ce fain ploua si ce fain e aerul .... stau cu geamul deschis sa mai intre si in casa aer rece.

Carmen, nu stiu linkuri anume de jucarii. Eu cand caut ceva caut cu google.

Na fetele, ati invadat magazinul?

Pentru ca nu intelegeati ce e cu magazinul sa va explic. Scriam zilele trecute de o prezentare Amway, da eu intelesesem gresit. De fapt au venit 2 tipe si nu au facut o prezentare de produse ci ne-au oferit posibilitatea de a ne deschide magazin on-line cu produse Amway si nu numai de unde sa ne putem cumpara personal produse cu 30% reducere fata de cum se vand ele cica ... In fine, atat a tot insistat tipa ca cu 30% reducere de ne-a zapacit. Si cica se poate ajunge pana la 50% reducere, dar indiferent de asta mie mi se par tot scumpe. Eu am deschis "magazinul", dar de aici incolo nu ma pasioneaza, dar eram datoare catre una din ele si am facut asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Buna dimineata! Maaama, ca nu mai terminam de citit!

Gabi, frumosi copii la serbare, m-au emotionat! Are ciupercute, aaaa pardon gagicute faine Tudor acolo, are de unde alege... Iar Ioana, o frumoasa!

Mi-a spus Carmen ca v-ati intalnit ieri, fain, ati si discutat de pruncii mei insomniaci (Maria, am inteles aluzia, tocmai ce adormeau pruncii mei la ora aia...)

Alina, naspa faza cu soacra...

Miha, imi predai stafeta... Noi mergem azi la Timisoara.

Saptamana asta mi-am pus la incercare marele talent de frizerita (bine ascuns ) si am tuns-o pe Timi. Eu zic ca a iesit bine... Trebuie sa-i fac si poze sa-mi vedeti baietelul cel mic.

Ildi, si noi am fost duminica dar cu o saptamana mai putin. Am vazut si noi locul de joaca dar pana la urma ne-am asezat intr-un luminis. Aveau pruncii loc de alergat. La prunci le-a placut (la astia mai maricei), Timi era la program de marait si nu puteam sa ma duc la mai mult de 1 m de ea (asa face de cand cu raceala, e ingroooooozitor de mamoasa) si nu prea s-a distrat ea, iar mie sincer nu mi-a prea placut pe acolo. Poate cand mai creste Timi si mai imi da o pauza si mie o sa pot savura iesirile astea...

Pupici la toata lumea!




Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput