Aradence minunate! (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

No, stati ca io nu mai pricep nik. Deci dep de jucarii e pe o strada in Arad sau pe drumul catre dorobanti? Lamuriti-ma, ca vreau sa-i cumpar Iuliei de ziua ei o masinuta cu doua locuri, cu acumulator, dar n-am vazut pana acum decat cu roti de plastic care nu-mi plac deloc. Stiti careva unde as putea cauta?

Ma duc la culcare ca-s tare obo! Noapte buna!

poze


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Alina m, imi pare tare rau de soacra ta.

poze


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Carmen, vezi ca ai scris mai sus din dreapta lui Dragos in loc de Tudor.
Tu vorbesti de depozitul de jucarii acela spre Curtici?
Am fost si noi acolo de multe ori ca avem o prietena. De acolo se aprovizioneaza multe magazine mari si Selgros, Metro, Carrefour...



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) www.flickr.com/photos/7200415@N07/" target="_blank">poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Deci am ajuns Miha 2?! Nu se poate, nu am nici pe departe talentul ei, in toate, nu numai cu copii, dar adevarul este ca imi plac copii si mai ales de Mel cum sa nu-mi placa. Iti vine sa o manci. Si nu am vazut-o de mult, iar acum e o domnisoara in toata regula si vorbeste multe multe, dar mai pe inteles, fara sa am nevoie de traducator , desi parca as mai vrea sa o aud pocind cuvintele ca inainte.
Sa-i fie de bine Melaniei dupa ce a papat cerealele. Daca stiam puneam mai mult la mine .

Ildi, pacat ca nu ne vedem, dar ma gandesc ca va fi fain si la voi. Sunt curioasa ce reactie va avea David.

Gabi, superbe pozele. Si mi-a facut si mie cu ochiul tortul ala.

Vad ca lumea cam are vesti rele de peste tot. Nici la noi nu e lipsa de asa ceva. Matusii mele i s-au facut/refacut (nu stiu cum sa zic) niste nodului la sani. Inca nu o trimite la operatie, dar trebuie urmariti si in cazul in care cresc va fi nevoita sa se opereze din nou pentru ca riscul de cancer creste . Eu sper din tot sufletul ca ea sa fie ok, sa nu cumva sa faca iar ceva pe baza de stres.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ada, stiam ca erau la Coraura ma demult, dar nu le-am vazut, nu stiu cum arata. Nu stiu daca gasesti in Arad, poate la TM.
Dragos are si nu stiu daca s-a plimbat de 10 ori cu ea de la 2 ani de cand o are, sta in garaj, prefera bicicleta decat masinuta. E fain cu roti de cauciuc, poate o sa-i placa Adelinei.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) www.flickr.com/photos/7200415@N07/" target="_blank">poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Of Alina, imi pare rau si de soacra ta. E greu daca nu este vointa.

Ada, depozitul de care zicea Carmen este pe strada Oituz parca. Asta e strada paralela cu strada pe care e cofetaria Crisan. Se intra pe langa Spital si faci a 2-a strada la stanga. Aia e Oituz, dar unde exact e depozitul nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Flavia, nu cred ca se refera Carmen la depozitul de pe Oituz, uite ce scrie mai sus:
"Ada depozitul e chiar in zona libera,aproape ca ajungi la bariera.Unde face drumul o curba la dreapta,dupa ce intri la stanga de pe principala pe drumul catre Dorobanti,chiar acolo e.Sunt curioasa si eu ce mai e pe acolo."


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) www.flickr.com/photos/7200415@N07/" target="_blank">poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Alina pt faza cu Dragos.Imi pare rau de soacra ta, nu vreau sa te descurajez dar in situatia asta o poate duce mult si bine.
Offfffffff si eu sunt intr-o pasa proasta din acest punct de vedere.Avem in fam. un scandal(o vara de a lui Ovi) de proportii si noi tinerii nu stim cum sa-i facem pe parinti sa priceapa ca e viata noastra si pana cand suntem sanatosi nimic nu mai conteza.La scoala am primit cadou o icoana foarte frumoasa si incarcata de emotii cu ultimul clopotel si cu drumul la Szeged la control cu Ovi, m-am apucat pe un bocet de nu ma mai opream.
Ildi ai inteles bine,asta vroiam sa zic.Dar cu laptele nu am priceput eu .
Ada eu stiu de depozitul din Curtici.Masini de care intrebi tu nu am vazut asta iarna dar e posibil sa fie acum pt ca e sezonul.
Flavia ma bucur ca tu ai inteles aluziile cu privire la Miha,sper ca si ea .Oricum era de bine


mami Carmen si Melania Ioana(14.01.2005)


POZE

ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Salutare!

Dupa cum v-au spus Gabi si Carmen, au fost tare faine intalnirile de ieri si azi. Gabi, si eu m-am amuzat tare si m-am simtit bine cu voi, tre sa repetam figura (joia viitoare la machiaj ). Ada, te pupacim si pe tine ca ne place tare mult trupa ta . De Flavia nu mai spun nimic , stie ea, altfel nu o "onoram" cu prezenta.
Aaaaaaaaaa, era sa uit: Flavia, invada-ti-as magazinul ala, da n'am ce! Pai marele opening unde-i? Hai ca se apropie ziua de joi si n-am ce-i spune cucoanei, tre sa vin cu lectiile facute! Si cum tot ziceai de mine cu inghetata Adei, sa stii ca mi-au placut tare bomboanele alea cu iaurt , ai vazut ca ti le-am injumatatit . Da' las ca aduc eu joi ceva bun, nu stiu ce, vad eu pana atunci. Nu stiu ce am, numai la dulciuri imi sta capul

Parca mi-a mai venit cheful sa scriu dupa zilele de ieri si azi

In alta ordine de idei, noapte buna sa aveti voi si piticeii (care ar trebui sa doarma deja la ora asta)!


de Mara

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Alina, nu am fost foarte atenta cand am citit, ai dreptate. Eu nici nu stiam ca este asa ceva acolo. O sa ma uit dupa el cand mai mergem la Dorobanti.

Mergi la inceput