Inseminare (13)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

da, eva, eu sunt inca acasa si ma uit la televizor ingrozita de aceasta stire. se spune ca pt 36 ore nu e nicio problema. dar dupa? sunt socata si parca mi-a stricat toata vacanta...
eu cred ca opresc proiectul bebe pt o perioada. e ingrozitor ce se intampla.
ralu, nu vreau sa ma contrazic cu tine, dar probabil acume f/ cald si ramane la temp. corpului si fara tinut la piept.
andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu78 spune:

Da, ai dreptate Andreea, cred ca recomandarea cu tinutul la piept se refera la situatiile cand temperatura este scazuta si exista riscul de racire brusca. Eu cred ca urmarile accidentului de la Cernobal se resimt si acum; nu credeti ca mult prea multe cupluri au probleme de infertilitate!? Cauzele trebuiesc cautate si acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

NU va mai panicati asa!
Numai de asta nu aveati nevoie ma fetelor! Daca trebuie sa se intample ceva se va intampla. Daca va panicati nu va faceti decat rau.
Hai cu optimismul ala ca sa atragem energiile pozitive!
Eu sunt z4 dupa inseminare si mai am muuuuult de asteptat. Dar spre deosebire de luna trecuta sunt mull mai calma. Sper sa ma tina.
Iar fac pe doctorul si pun seara cate un ovul cu progesteron... "pentru sustinere". Nu fac rau nu?
Va pupic pe toate!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

crisis81 nu stiu ce sa zic nu ma pricep

azi la mine e z28 - rusii nu mi-au venit, simtome nu prea imi par de CM dar totusi parca imi simt ovarele si o senzatie asa de... nicinu stiu mai ales ca numai la asta ma gandesc, nicinu am mai indraznit sa intru pe forum in ultimele 2 zile ca deja sunt pRANOIA-NU SUNT-SI DACA TOTUSI SUNT- nici nu indraznesc sa ma gandesc
dimineata la 6 am facut testul clear blue si nimic nici 2 linii dar nici un , ninic, perfect alb, cred ca nu l-am facut bine o sa mai cumpar unul azi si il repet maine dim
si cat am asteptat si inca sunt pe jar sunt nu sunt, nu stiu...
pupici si mai vedem
parca in dreapta ma time mai mult nici nu mai stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu78 spune:

Neata fetelor! Am auzit ca IA este dureroasa; este adevarat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

Buna, fetelor.

se pare ca am scapat de pericol, norul toxic se indreapta spre Polonia si Ungaria. Dumnezeu tine cu Romania!!!

crisis 81: f.bine ca iei progesteron, poti sa iei chiar 2 seara, nu e nici o probl., iti face chiar bine.

montytaiana: cred ca nu ai tinut destule secunde testul in urina (parca vreo 15 sec. trebuie la Clear Blue). eu zic sa-ti faci un test de sange, e mai sigur si aproape la acelasi pret cu Clear Blue si asta nu da rateuri.

ralu78: eu nu am facut inca, dar cand am fost la cabinetul dr. am vorbit cu niste femei care tocmai facusera si au zis ca nu au simtit nimic la intepatura, doar un mic disconfort cand le-a introdus valvele.

eu sunt z27, e a 2-a zi de cand nu mai iau progesteron si ar fi trebuit sa-mi vina C.M. vad ca intarzie iarasi si temperatura a mai crescut cu o unitate. o fi de la canicula? oricum, test nu fac decat daca nu-mi vine pana la sf. saptamanii.

pupici.

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Ralu si Eva- nu este vorba de nici o INTEPATURA. ce-i cu termenul asta?! pur si simplu se introduce, cu un cateter, in cavitatea uterina (dincolo de col, deci mai aproape de zona de interes ) sperma tratata. pentru noi, aspirantele, nu asta e problema, ci mai degraba sansele de reusita, cam mici, se pare. oricum, trebuie incercat! bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

luci.eilm: multumim pt. precizare. asa este cand nu ai facut si nu stii exact despre ce este vorba. o sa stam cat mai linistite atunci!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

buna fetelor,
am si eu o intrebare: in ce zi trebuie facut testul de sange, eu miine sunt in ziua 29-a. daca fac testul de sange este cumva prea devreme sau sa mai astept?
voi cum ati proceda in locul meu?
sper sa va indeplineasca visul cat mai repede cu putinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

montytaiana este ok sa faci testul maine. Singurul lucru care il poate afecta este dc ai facut pregnyl in ultimele 10 zile.
Multa bafta!


Cristina

Mergi la inceput