Inseminare (13)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Andriuschca, merci de intrebare.. despre mine, ce sa zic.. si eu am mai facut o IAS (nr. 2). Probabil, nereusita, ca nu-mi pun sperante. Mie Cezara mi-a zis sa mai slabesc pana data viitoare asa ca in pauza asta (concedii etc.) o sa incerc. Iar in toamna ma gandesc sa fac si un HSG (de care ma tem groaznic).. Pana una alta astept plecarea si relaxarea la Nisipurile de Aur (in august).. caci m-au cam obosit toate proceduriile astea.. Concediu placut!

Tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

Buna, fetelor.

pe toate si mi-a fost tare dor de voi!!!

andriushca: imi pare asa de rau pt. ce ti s-a intamplat!!! eu eram sigura ca ai reusit, eram f. incantata si optimista ca vom reusi cu toatele prin procedura asta. asta este situatia, trebuie sa fim mai realiste, sa ne detasam de aceasta problema si asa vom reusi. iti doresc sa te relaxezi la maxim in concediu, sa revii cu forte proaspete si pregatita pt. o noua batalie!!!

crisis 81: mult succes la aceasta inseminare, sa faci 2 sanatosi si mancaciosi!!!


danotino: of, ce trist este ce ai patit! lasa, ca trece durerea si o sa vina un alt bebe mai voinic care o sa te faca fericita!

eu sunt azi in z25, am luat ultimele pastile pt. reglarea C.M. si acum ar trebui sa-mi vina pana in z28. sper sa nu mai intarzie ca luna trecuta decat daca este un !! apropo, de ieri am niste scurgeri albe aproape ca la ovulatie, oare ce o mai fi si asta? voi ati avut asa ceva?

Pupicei.

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

eva-maria am avut si eu la fel luna trecuta dupa IAS, mai precis dupa pregnyl pe care l-am facut a doua zi. Mi-am pus si eu sperante in scurgerile alea da n-a fost sa fie. Nu vreau sa te descurajez, dar nici sa-ti dau sperante desarte. Iti doresc sa iti intarzie muuuuulte luni din cauzele dorite.
Eu luna trecuta topaiam de fericire cand imi spunea cineva "Aaaaa sigur e sarcina" si asa de rau am cazut cand am aflat contrariul ca era sa-mi rup gatul.
Asa ca FRUNTEA SUS si Fara sters!
Andreea concediu placut si sa va intoarceti 3 de acolo chiar daca nu asta e scopul.


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu78 spune:

Buna fetelor! Multumesc Cristina pt. ajutor, o sa intru mai des aici( nu stiam ca exista un subiect special IA). Eu merg pe 25 sa imi faca echo sa vedem cum stam cu foliculii. Spermograma sotului a iesit proasta( 10% mobilitate si 85% spermat. cu anormali); eu maine ma duc sa imi fac analizele hormonale si sa vedem ce o sa iasa. Oricum dr. Lutescu mi-a spus ca sanse pe cale naturala sunt cam mici chair dc. imi ies mie analizele bune; in rest totul e ok, uterul este bun, ovarele la fel, iar ciclul este neregulat dar imi vine cam in a 30-33 zi. Imi este teama insa de IA pt. ca am aflat ca sansele sunt mici. Sa speram ca ne va ajuta DD pe toate sa devenim cat mai curand gravidute! Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

ralu 78: bine ai venit!!! sa ai o sedere cat mai scurta aici si sa treci la gravidutze!!! eu stiu ca sansele la inseminare sunt mai mari decat la o stimulare simpla, asa ca o sa reusim. important este sa ne luptam si sa credem neincetat in sansa noastra.

eu astept sa-mi vina C.M. ca sa fac si eu prima inseminare care cred ca va fi cu noroc. fetele care au mai facut, as vrea sa stiu si eu cate zile de abstinenta a avut sotul vostru la recoltare? si dupa inseminare ati mai avut voie la sau e total interzis 2 saptamani dupa?

va pupic pe toate.

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

multumesc, fetelor. si eu sper sa am un concediu placut.
eva, . bafta la inseminare. abstinenta trb sa fie intre minim 2 si maxim 5 zile. sotul sa nu bea alcool si sa nu fumeze in saptamana dinaintea recoltarii. sa se spele inainte de recoltare doar cu apa usor calduta, fara sapun. puteti presta incepand de a 2-a zi, din 2 in 2 zile, sa se refaca gigeii. (sau cum vreti voi daca prestati de placere). nu aveti restrictii. vezi daca recolteaza acasa, sa ajungeti in maxim 30-40 minute, cu borcanelul (steril) tinut la piept, la temperatura corpului.
p.s. si eu am avut scrugerea alba cremoasa si mi-am facut sperante dar se vede ca nu are nicio importanta. important e testul pozitiv si sa nu mai vina nemernicii, nici macar pete.
ralu78, bine ai venit!
eu la noapte plec, asa ca bafta multa,pupici la toata lumea si sa ne vedem cu bine!

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu78 spune:

Buna fetelor! Azi mi-am facut analizele hormonale si joi am rezultatul. Oricum debea miercuri ma duc sa imi faca din nou echo, sa vedem cum sta treaba. D-na dr. pleaca la sf. lunii in concediu pt. o luna si nu stiu cum o sa facem, sa vad cum imi spune si dansa, parca as astepta sa imi fac IA dupa ce vine din concediu, oricum pana nu imi ies si mie analizele nu mai spun nimic. Eu, analiza sotului ( spermograma) dupa ce am recoltat-o( acasa) am dus-o tinand-o in mana( nu la piept) in borcanasul steril. M-a spus ca nu are nimic, e bine si asa, numai sa te incadrezi in cele 30 min. Pupici la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

andriushca, multumesc pt vorbele frumoase. la tine se
va prinde in concediu, ai sa vezi! fara stresul ovulatiei, monitorizarilor, nr de gigei, etc. sa va intoarceti trei din concediu. vacanta minunata!
eva, nu e vorba de durere, ca lucrurile se rezolva, stresul m-a dat peste cap si mersul pe la diversi doctori-nefrologi, endocrinologi, etc... iti tin pumnii sa fie cu ochisori! poate nu mai e nevoie de IA.
eu cred ca ar trebui sa plecam toate in concediu si sa ne intoarcem
gravi, iar apoi sa deschidem un subiect asa: "cum sa ramai gravi in concediu" si sa le dam sfaturi aspirantelor :))
o sa plec si eu dupa 6 august si sper sa va dau vesti bune atunci!
ralu, tinem pumnii sa iasa analizele bune! cine stie poate reusesti fara IA.
cris, capul sus cum ai zis si tu! o noua luna, o noua sansa.
va pup pe toate

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

buna fetelor,
IA nr2 -negativ :::-((((
Ma duc la al 3-lea dar fara multe sperante....
Speranta moare ultima!!!!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

fetelor, ati aflat ultima stire? am citit pe www.antena3.ro ca ieri seara a avut loc un accident chimic in vestul Ucrainei (a deraiat un tren ce transporta fosfor care e f.toxic) si accidentul e comparabil ca gravitate cu Cernobal. cica norul toxic e la 200 km de Romania. mie imi este deja groaza. oare mai putem merge la Marea Neagra anul asta? si oare pot fi afectate sarcinile actuale sau viitoare? eu am auzit cazuri de femei care au nascut copii cu malformatii cand a fost accidentul de la Cernobal. sunt socata, oare de ce se intampla astfel de lucruri in lume?

Mergi la inceput