FIV 123

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

MULTUMESC MONICA PT RASPUNS,AR FI BINE DACA M-AR COSTA SI PE MINE TRATAMENTUL DOAR 6-700 EURO,SA NU FIE MAI MULT,TOTUSI MI-SE PAR ASA MULTE FIOLE DE FACUT,AI SUPORTAT USOR TRATAMENTUL,SAU AI AVUT DURERI,SAU ALTE STARI,?EU AM 28 ANI,SI SPER SA FIE BUNE ANALIZELE SA POT INCEPE SI EU MAI REPEDE TRATAM,EU NU AM DECAT UN OVAR,SI MA GANDESC CA POATE STIMULAREA E MAI USOARA,DAR CINE STIE?TU AI COPIL,FACUT PRIN FIV?ESTE DUREROASA PUNCTIA DE OVAR?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

FETELOR
vin cu o veste buna , datorita Marrinei pe care o pup si careia ii mai MULTUMESC inca odata si pe aceasta cale
FAC INSEMINARE.
Am stabilit astazi impreuna cu dr. ca pe trtam.pe care il fac se poate face inseminare , asadar vineri , sambata si duminica imi continui tratam.pe care l-am avut si luni merg la ecograf.
DOAMNE AJUTA
DOAMNE AJUTA fetelor aflate in focuri
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

KORA multumesc pt urare sper sa fie bine
DANYALO imi pare tare rau pt ce se intimpla,sigur dupa acest necaz va veni si o bucurie,incearca sa stai linistita cu toate ca sunt constienta ca va fi greu
ANDRAO surprinzatoare povestea ta,poate ar fi bine sa te indrepti spre alte locuri pt FIV.
LUCK foarte bine faci,sa dea DD sa fie cu ochisori.
toate fetele fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

In sfarsit reusesc si eu sa mai intru pe forum.
Vreau sa o felicit pe Madalina 28, sa ai o sarcina usoara Mada si un bebe sanatos.
Dany, imi pare rau pentru cumnatul tau si pentru voi toti, sper sa aveti o bucurie mare pe 21. Si eu tot in ziua 10 am facut bhcg-ul. Bafta multa!
Andrada vin si eu, zici ca vinerea viitoare? Am sa te sun sa-mi zici exact unde. Bafta marti la histero, sa-mi povestesti cum e.
Fetelor, in sfarsit mi-a venit al 2-lea CM de dupa FIV, la 50 de zile de la primul (daca pe ala pot sa-l numesc CM) si am facut hormonalele (z3) la Medlife. Analizele nu sunt prea bune: FSH 11,61 mUI/ml (val ref. 3,35-21,63 pt faza foliculara), LH 7,12 mUI/ml (val. ref 2,39-6,60), estradiol 46 pg/ml (val. ref 21-251). E foarte ciudata val de referinta pt FSH, ce-i aia max 21,63 ca eu n-am mai auzit. Am vb si cu Oana, valorile de referinta pe care le avea ea de la Medlife (anul trecut) erau altele. Si-a facut careva dintre voi recent la Medlife hormonalele de z. 3? Ce valori de referinta aveti pe buletin? O sa le repet luna viitoare la Medicover, poate.
In orice caz, dr mi-a zis ca indiferent de val. de ref. valoarea FSH-ului e oricum mare. Mi-a propus un FIV pe CM natural. In ideea ca decat tot nu obtin mai mult de 2 foliculi pe stimulare mai bine pe natural. A mai facut cineva? As mai incerca totusi un FIV pe stimulare si daca n-o fi sa fie mai vedem.
Am facut si o monitorizare (prima din viata mea). In z. 9 aveam un folicul de 12,6 mm si un endometru de 8,5mm. In z. 11, surpriza!, deja se sparsese iar corpul luteal era de 8mm si endometrul de 7mm. Am fugit acasa, l-am chemat si pe sot sa incercam sa fructificam momentul (muream de ras, mi-am adus aminte de tine Oana, cand iti chemai sotul de la serviciu). Vreau sa fac si eu o histero dar dr. mi-a zis ca ar fi bine sa o fac cat mai aproape de FIV, asta ar insemna pe la sf lui iulie; si dr. mea s-ar putea sa fie plecata cateva zile (vor fi mai multi dr din Giulesti plecati, se pare ca e o conferinta). In caz ca ea nu va fi in spital mi-a propus-o pe dr. Codreanu pt histero. Stiti ceva de dr. asta?
Va pup pe toate, sa aveti un week-end placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Mirela multumesc mult.Dr.Codreanu este un medic foarte bun si dr.Marinescu lucreaza si colaboreaza cu ea.
Danyalo imi pare tare rau pt ceea ce ti s-a intamplat,dar poate Doamne-Doamne va da un ingeras tinem pumnii si ai grija nu sta prea mult in soare

Madalina 5+
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

MIRELA eu am facut histeroscopia cu dr Codreanu in colaborare cu dr Marinescu si am fost foarte multumita,este o dr foarte buna si capabila.Totul va fi bine ai sa vezi,bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Feteleor ,va deranjez si eu cu o intrebare, banii pt fiv la giulesti se dau in euro sau contravaloarea euro in lei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Lorelai :1100 de euro contravaloarea lor in lei-poti achita si cu cardul;iar 300 de euro in euro-ii vei lasa la asistente,daca nu se va ajunge la ET ti se vor inapoia.Multa bafta!

Madalina 5+
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Mada, Aurel, merci. Nu stiam mai nimic de dr. Codreanu si ma intrebam daca e experimentata sa vada ce trebuie la histero. Marinescu n-o sa fie de fata presupun pt ca nu sunt pacienta lui, sunt pacienta dr. Dracea. O sa vad oricum la momentul respectiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adina1967 spune:

luck- mult noroc si sa dea Domnul sa vii cu un test pozitiv! Pe cind insamintarea?
Aurel-cris, ladyxe, bebi-f, danyalo- hai ca nu mai aveti mult de asteptat fetelor. va tin pumnii sa veniti cu vestea cea mare.

5+
http://bd.lilypie.com/Uc5Op3.png

Mergi la inceput