Durerea unei pierderi de sarcina (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

sunt in zona iote'o

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare, dragele mele!

Michelle, pe-aici sunt, iubita!
Cam shifonata si ametita, dar pe-aici!

Dupa sapatamana trecuta am mai facut o boacana.....ca deh...n-as fi fost eu, daca ramanea doar atat!
Am ridicat-o pe Dari in brate .....din lateral asa si mi-am bushit ceva pe la coloana cred...2 zile am mers tinanadu-ma de pereti!
Acum e mai bine, dar tot ma doare destul de tare.....asta cu nurofen la bord, cu supozitor de Indometacin si Ketonal gel e zona X!

Sper sa-mi treaca cat de repede ca o iau e pereti...si copilu' la fel, ca n-a vazut saraca joaca afara sau in parc zilele astea!

Mai am si o rabla de pc la dispozitie care-i mananca zilele si mi-e greu sa intru pe net ! Ser sa se rezolve ziele astea si sa intru mai des!

Cristinuko, pupicei si tie si burticii de baietzel! V-ati gandit cum o sa-l cheme?

Flavia, pupicei!
Incearca sa te mai odihnesti cat mai ai timp!

Pupicim toate fetele!
O sa intru cand o sa am conditii mai "umane" de tastat la amaratu' asta de pc......are taste care trebuie aasate cu ciocanul ca sa ia litera!

Irda
cu Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Liana, uite, mi-am luat si eu si ma alatur tie , sa vedem daca mai are curajul careva sa caute butoiul .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE !
Hai bebe, vino la mami !
Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Flavia draga, vezi am nimerit-o ca nu vei naste prematur ci la 41 de saptamani. Vei vedea ce copil sanatos si frumos vei avea, in ceea ce te priveste am un sentiment tare bun.
In ceea ce ma priveste pe mine nu am nici un sentiment, nici bun si nici rau. Dar imi amintesc ca atunci cand l-am nascut pe Paul si mi l-au pus in brate, s-a intamplat ceva destul de ciudat. Parea ca toata lumea s-a oprit din vorbit, era atata liniste in camera si parca o voce mi-a zis: "he will die at 16 and 1/2, but you will have the other and you will love them better", dupa ceea ce am auzit am inceput sa aud pe toata lumea vorbind si felicitandu-ma. Am crezut ca sunt prea obosita si halucinez, m-am uitat la Paul si m-a speriat faptul ca avea ochisorii ca copii cu sindromul down, dar mi-am zis:"si ce daca are ochisorii asa important este ca nu are acest sindrom"... M-am rugat mult sa nu imi i-a D-zeu copilul la 16 ani jumate. Cam asta a fost ceea ce mi s-a intamplat dupa nasterea lui Paul... ciudat... cred ca si azi ma deranjeaza faptul ca vocea a zis ca o sa ii iubesc pe ceilalti copii mai mult... ma simt ca o mama denaturata de fiecare data cand imi amintesc asta... dar hai sa vorbim si despre ceva mai vesel.
Michelle ai sa vezi ca bebelusul tau mult asteptat va veni curand si va fi tot ce ti-ai putut dori vreodata. Poate chiar mai mult. Ai grija de tine draguto.
Mcrissa iti tin si eu pumni si abea astept sa ne dai vestea cea mare. Mult noroc! Sa speram ca va veni luna asta minunea.
L5845 tare frumos gestul sotului tau. Speram ca foarte curand vei avea pe bebe mic in burtica.
Andreea16 sper din tot sufletul si eu sa veniti 3 din romania.
Sicuta13 bafta la examenele ramase. O sa vezi ce repede trece timpul. Parca ieri m-am inscris si eu la facultate aici si uite ca deja am terminat. O sa vezi ce repede o sa termini si tu. Mult succes in continuare!
Liana30 abea astept sa ne spui si tu ca ai un samburel in burtica. Sper ca se va veni minunea mica foarte curand.
[red]Mirela iti doresc si eu din tot sufletul un bebe cat mai curand. Ai grija de tine!
Vreau sa va multumesc din suflet pentru incurajari. M-au ajutat foarte mult.
Va pup dulce pe toate.


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

ingerasul meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

34+ Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Dragele mele, revin in discutiile voastre cu mare interes si dor...Va multumesc pentru grija voastra si pentru ,modul in care stiti sa fiti umarul pe care sa planga orice suflet amarat, dezorientat si care cauta o mica speranta...Da, prietenii sunt aceia care te ajuta sa te ridici si sa zbori chiar daca aripile iti sunt frante!!
Eu nu am noutati in materie de ce ne intereseaza pe noi cel mai mult.Din pacate nu se intampla nimic, dar ...astept!Luna trecuta am crezut ca se intampla, pt ca am vazut si a doua liniuta, dar...testul a fost o farsa!Nu inteleg de de a mai aparut daca finalul e tot negativ.Nu stiu, dar cred ca sufar de depresie ascunsa, ca tare gandesc rau in ce priveste vitorul meu de mamica. In plus, de durerile de jos (ovarele, cred) tot m-au parasit.Am avut foarte multa treaba la servici, acasa si nu am reusit sa ajung la medic.
Vreau sa citesc din urma mesajele voastre, ca am ramas in urma. Va pup!

Remaliss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Flavia draga n-ai nascut inca. Deci David se lasa asteptat, asa ca o mare vedeta, ce este. Eu stau pe baricade pentru ca nu vreau sa ratez momentul. Sper sa ai o nastere foarte, foarte usoara.

Cristina26 noi vom fi aici in 4 iulie, vom fi cu sufletul langa tine, asa ca nu vei trece singura peste aceasta zi grea pentru tine. Trebuie sa fii puternica pentru fetita ta pe care o vei tine in brate in curand.

Andreea16, spor la treaba. Sper ca peste 2 saptamani sa ne dai o veste cu 2 liniute.

Oana, asa e, frica o sa fie prezenta la noi in permanenta, dar trebuie sa gandim pozitiv si sa nu ne lasam doborate pentru ca nimic pe lumea asta nu se compara cu sentimentul pe care il traiesti cand iti tii copilul in brate.

Sicuta cred ca esti foarte pregatita. Termina cu examenele si treci la treaba. Cateva zile de relaxare iti vor prinde bine cu siguranta.

Lau felicitari sotului tau pentru noile sale preocupari. In doi lupta va fi mai usoara.

Michelle o sa ai un copilas frumos si sanatos, pentru ca tu esti o fata asa de buna nu se poate sa nu vada si Doamne-Doamne asta si o sa-ti implineasca visul, ai sa vezi. Eu ma rog pentru tine sa se implineasca luna asta.

Multi pupici pentru toate fetele
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Dragele mele, imi pare tare rau ca v-am tinut in tensiune si ca nici acum nu pot veni cu vesti bune....
Am avut niste zile tare grele... incertitudine, rugaciuni... scurgeri portocalii, maronii si acum (de vreo 2-3 ore)... sange cu cheaguri.
Nu inteleg de ce mi se intampla iar asta, mai ales dupa ce am vazut de cateva ori ca-i batea inimioara embrionului si am avut si tratament de sustinere.
Nu vreau sa va intristez prea tare, asa ca nu mai zic si altceva. Nu stiu ce/cum am sa fac maine.....
Sper sa mai am puterea sa va scriu maine... sau poate am sa iau o pauza...
Va pup si va rog sa aveti mare grija de voi si de cei dragi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

mav ai fost la dr.?? mai du-te la un control nu mai sta asa. hai ca te asteptam cu vesti bune de acolo.
liana ce facusi mama cred ca fetele astea au descoperit butoiul ia uite flavia se gandeste la prostii si il supara pe ala mic chiar acu cand tre sa vina, cristina la fel. hai ma fetelor fi-ti optimiste mai ales voi care mai aveti un pic si va vedeti visul cu ochii. pai ce faceti va inecati ca tiganu la mal? hai putin optimism ca va facem galerie .
michelle si tu ce ai patit iar ai picat in butoi pai cum o sa vina un bebe la noi daca suntem depresive? in ritmul asta vom avea toate numai bebei plangaciosi si pesimisti. hai reveniti-va ca ma apuca si pe mine plansu si vom face aici un cor de bocitoare.
eu am luat ieri rezultatele de la hematologie si am intrat bou si am iesit vaca .
mai rau m-am incurcat.
deci la mine APTT a iesit cam mare ceea ce inseamna exact opusul trombofiliei se pare ca sangele meu se coaguleaza mai greu decat ar trebui, desi nu am nici un simptom in acest sens, adica nu sangerari din nas, nu cm mai lung de 7 zile, nimic, nimic.
drept urmare dr mi-a zis ca nu stie ce sa imi spuna, pierderea sarcinii nu a fost din cauza asta, dar ar fi bine sa mai repet analiza la sf lui iulie sa vedem daca iese la fel sau e o eroare. iar eu luna asta am prestat si daca se prinde ceva nu stiu daca asta ar reprezenta o problema, ca vroia sa repet analiza la o perioada mai mare de la sarcina. asa ca acu nu stiu ce dreaq sa fac sunt in ceata total, de fiecare data cand fac analize plec cu mai multe intrebari decat raspunsuri, nici nu stiu unde sa gasesc un dr care sa imi dea si mie de cap, si uite asa ma apuca si pe mine plansu si nervii ca am dat o groaza de bani si sunt mai proasta ca la inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Mav imi pare rau ca esti nevoita sa treci prin asa emotii,te asteptam sa ne zici ce ai facut la doctor.

Mihaela 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Lau-Meli ma bucur ca si sotul tau ti s-a alaturat tie in aceasta "lupta"
Baby_r7 felicitari pentu sarbatorirea a cinci ani de casatorie, distracite placuta Sambata
Remaliss mult curaj ca vine si bebe
Mavma rog pentru tine sa fie bine, stai cat mai mult in pat si odihneste-te
Irinabobesi eu am ajuns la concluzia ca mai multe analize=mai multe intrebari si o gramada de bani cheltuiti dar facem toate astea in speranta ca acum nimic rau nu se mai poate intampla
Michelle D-zeu stie cat de mult ne dorim un copilas si cred ca se va indura si de noi. Daca treci prin ce am trecut noi normal ca iti este frica, nimic nu mai este la fel dar cred ca am suferit prea mult si vom primi si noi rasplata
Tuturor fetelor le multumesc pentru incurajari si am o rugaminte pentru Teo2rina sau Michelle sa imi trimita si mie graficul cu temperatura, incet ma pun pe treaba
Mi-am refacut programarea la genetician, pe Marti dupa masa.

Cris

Mergi la inceput