am divortat -cum le spun parintilor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Iti inteleg dilema...Dar vorba aia, trebuie sa o faci, mai curand mai devreme...de fapt, trebuie sa o faci imediat!
Si nu sunt de acord cu ardeiash. Nu inventa motive, fii sincera cu ei macar acum. Merita sa stie adevarul, chiar daca o sa le fie greu sa accepte.
Iar faza cu rusinea e problema lor. Nu ar trebui sa le fie rusine ca ai divortat, asta nu e un motiv de rusine. Iar daca o sa le fie, n-au decat! Sa le treaca. Ca doar o fata au (zic si eu) si trebuie sa fie alaturi de ea 'no matter what'. Apropo de asta, ca un exemplu, desi poate nu cel mai potrivit, maica-mea, Dumnezeu s-o ierte, imi lua apararea tot timpul in fata bunicii care ma tot batea la cap ca purtam pantaloni scurti cand aveam vreo 13 ani si zicea ca 'o sa ma bata Dumnezeu'. Mama ii zicea ca-s tanara si am picioare frumoase, desi apoi mie imi zicea ca poate sunt cam scurti pantalonii. Asa incat eu cred ca mama ta ar trebui sa fie alaturi de tine si sa te sustina, sa lase la o parte 'moda veche'.
Sunt convinsa ca o sa fie alaturi de tine, doar fa-ti putin curaj si spune-le adevarul, inclusiv de ce nu le-ai spus pana acum.

Bafta!
Irina 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

"alo, mama, am o veste! am divortat!...alo, mama, mama, nu te mai aud!!! alo, mama, alo...pierd semnalul, revin cu telefonul!" (in sinea ta:...revin peste vreo 2 luni:)))

Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_popa spune:

..da, eventual fasie si o punga langa receptor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

dar eu stiam ca pin'ce nu esti rezident tre sa divortezi in tara de rezidenta. Sau el era cetatean american? Oricum, deci ai drept de munca dar inca nu ai greencard?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Eu cred ca tie de fapt ti-e mai teama de grijile pe care si le-ar face pentru tine:) Spune-le si tu cu prima ocazie cand va vedeti fata in fata . Ai grija ca aceasta ocazie sa nu intarzie nepermis ca s-ar putea sa te "repatrieze" cu Surprize, surprize (caz in care tre sa ne anunti sa ne uitam si noi la tv )
SUCCESE!
nu poti intra in legalitate ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

daca el era cetatean si s-a insurat cu tine si ati divortat inainte de data limita de 3 sau 5 ani nu stiu, cred ca e greu sa intri altfel in legalitate decit maritindu-te cu alt cetatean.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Auch, la asta nu ma asteptam. Asta se trase de la vizita soacrei?

Eu te inteleg in mare parte, ca e tare greu sa spui ceva cand stii ca vor fi dezamagiti.

Pana una alta ce faci cu statutul tau legal? Asta mi se pare problema mai mare.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

soacra care nu dadea bani? dar asta era recent si divortul a fost in august anul trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Nu bre, soacra cu gatitul foarte "parfumat" si cu stersul de mincare direct pe prosoapele frumoase si curate (sper ca am retinut bine faza, daca nu imi cer scuze).

Michelle, chiar imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva (stiu cum e), dar poate ca e mai bine asa. Uite o floare si un pup sa te mai inseninezi un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

mai, michelle, imi pare tare rau. nu tiu cum e relatia ta cu ai tai, dar eu mamei i-as spune imediat. hai, curaj, pai daca nu lor, atunci cui? (noua?)pupici si succes

philip&andreea

Mergi la inceput