Herbalife- pareri sincere

Herbalife- pareri sincere | Autor: Andreea_k

Link direct la acest mesaj

De maine incep o dieta cu produse Herbalife si eram curioasa daca a mai tinut cineva dieta cu asa ceva si daca ati vazut vreun rezultat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Mie nu mi s-au potrivit, am dat si 3 milioane si ceva pe produse si le-am facut apoi cadou. Nu vreau sa te descurajez....

Uite aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86303&SearchTerms=herbalife

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=81442&SearchTerms=herbalife

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57344&SearchTerms=herbalife

si mai sunt multe daca dai o cautare pe forum...Mult succes si sa fie asa cum iti doresti tu!

Claudia, mamica de Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
Eforie Nord- 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Mie mi se pare bani aruncati pe geam.
E doar o parere de-a mea.
Eu am avut randament maxim (8 kg) in 21 de sedinte cu impachetari, vacuum si electrostimulare.
Bafta!

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Cand eram in Romania, am lucrat la o firma care printre altele, facea si import de Herbalife, patronul fiind si el distribuitor cu nu stiu ce grad mare.
Am participat la toate intalnirile posibile de la Inter... pe scurt pot sa iti spun ca Herbalife nu este numai un "tratament" este si un stil de viata.
Patronul era un tip care distribuia si consuma de ani de zile, la 40 de ani arata de 30, nevasta-sa la fel, arata f bine fizic, nu burta, nu riduri...foarte bine intretinuti amandoi si nu faceau sport deloc.
Eu cred ca cine isi permite, pentru ca produsele sunt destul de scumpe, merita sa incerce, dar nu neaparat dupa o luna sa astepti si minunile. Totul se vede in timp.

P.S. Cere sa vezi catalogul de cosmetice, sunt foarte bune.

Saphir, Amos si Ailish

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Da intradevar e un stil de viata.
EU am folosit aproape 3 luni de zile, dar in momentul in care m-am oprit am pus toate kg pierdut la loc. Eu sunt un caz fericit pentur ca ccc colegele mele care au dat jos foarte multe kg (peste 10 kg) s-au ingrasat cam 15.
Parerea mea e ca daca nu ai de gand sa-ti schimb stilul de viata n-are sens sa dai banii pe ele.

Cosmeticalele sunt super bune, dar si ffffffff scumpe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_k spune:

Am o colega care a zis ca a dat jos 10 kile in 5 luni ceea ce mi s-a parut OK.
Iar partea de dupa....normal ca daca revii la paine multa si dulciuri grupa mare , te faci la loc.
Am o prietena care a facut operatie de lipo si fiindca n-a tinut regim s-a facut la loc dar oribil , adica distorsionata.
In concluzie , daca nu te tii de treaba dupa , orice regim tii , tot de ingrasi.

Va multumesc de raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diablette spune:

Parerea mea coincide cu cea a lui Claudelu si Saphir. Produsele respective te stimuleaza/obliga - asta in cazul in care esti constiincioasa- in primul rand sa-ti schimbi stilul de viata: ai grija la ce mananci, faci mult sport, bei multe lichide ( si nu ne referim aici la cola ). Eu am inceput un astfel de program acum o luna si jumatate. Pana in acest moment am slabit 6 kg (nu intentionez sa slabesc mai mult de 4kg pe luna, desi am luat un program avansat), DAR cel mai important lucru, am scazut foarte mult in centimetri si mi-a disparut un procent foarte mare (peste 60%, aproximativ) din celulita). Si fac sport cel putin de 3 ori pe saptamana (de obicei de 5 ori!), cam cate o ora de antrenament cardio. Si trebuie sa precizez ca am mai avut abateri de la program, sunt de ciocolata si cand mi-e pofta (de obicei zilnic) mananc o patratica de ciocolata amaruie (85% cacao). Este si mult mai sanatoasa si cu mai putine calorii. Mi-e pofta de tort krantz, isi ia iubitul meu o portie, iau si eu o lingurita din portia lui (si atat!)etc. Am eliminat aproape complet prajelile din alimentatie (din cand in cand imi mai fac cate un ou, doua - in tigaie de teflon, fara pic de ulei). Ce e curios este ca nu mai mi-e pofta de cartofi prajiti, si obisnuiam sa manac aproape in fiecare zi ... ... cu branza rasa, usturoi, evetual un ou prajit... Mai am o luna jumatate din programul de slabire, si urmeaza cel de intretinere... Si sincer vorbind, si dpdv material e destul de avantajos, pentru ca cel putin in aceste 3 luni de program de slabire mananc o singura data pe zi, iar shake-urile le fac cu iaurt cu 0,1% grasime, care costa in jur de 0,8 RON/bucata. Asadar, pentru mine produsele sunt un ajutor psihic, de care aveam nevoie, pentru ca ma cunosc si stiu ca fara nu ar fi mers!! Spor la treaba fetelor care vor sa incerce si celor care arunca cu pietre, le spun doar sa vorbeasca numai in momentul in care au trecut ele insele printr-un astfel de program. Va spun cu mana pe inima ca si eu vorbeam "din dud" cand mai purtam discutii pe aceasta tema, cu interventii de genul: " da, si eu stiu o tipa care a tinut si dupa a pus dublu pe ea si e oribila!" De fapt, nu stiam pe nimeni, vorbeam ca sa ma aflu in treaba

Va pup,
Oana
happy birthday to meeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Mai Oana, eu n-am trecut prin asta ca n-am nevoie, dar cea mai buna prietena a mea a luat, a tinut regim, a slabit 11 kg si dupa ce a terminat cu Herbalife s-a ingrasat la loc 12 kg. Asta in conditiitle in care stiu ce maninca, e intr-un continuu regim si numarare de calorii si nu s-a aruncat in mincare dupa ce a terminat cu herbalife. Poate pentru unii or fi bune produsele, dar eu una nu cred in nici un tratament minune in afra de sport si mincat sanatos in permanenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Diablette, tu recunosti ca minteai doar ca sa raspunzi la un topic? De ce ai face asta?


Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Din experienta mea si a unei vecine: bani risipiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diablette spune:

Clover, "nu minteam" pe acest forum, imi exprimam o opinie nedocumentata si complet falsa in discutii cu prieteni/amici/cunostinte, cand venea vorba... Si faceam asta din prejudecata, pentru ca nu credeam in varianta HL, si asta pentru ca in acel moment NU IMI PERMITEAM dpdv financiar! Asta se intampla acum cativa ani. In prezent mi-am alocat o anumita suma pt. HL, am de gand sa tin si programul de intretinere si dupa o sa vorbesc din proprie experienta. Sper sa ma pot mentine la o greutate ideala (pentru mine ), cert este ca ma ajuta sa-mi schimb modul de viata (cred eu). Daca vreti, va pot spune si cam ce mananc si cum. Eu nu consider acum ca tin un regim, vreau sa mananc in continuare asa toata viatza, si cel putin in acest moment, imi este foarte usor. Si repet, fara sport - si daca se poate zilnic - rezultatele sunt slabe, in primul rand pierzi si masa musculara nu numai grasime, si nu asta este ideea! Singura problema cu care ma confrunt in acest moment este scaderea in volum a bustului si a partii dorsale . Practic, revin la dimensiunile de acum 9 ani, cand eram in floarea varstei, dar cam scandurica
zi buna

Mergi la inceput