sot egoist

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns principe spune:

saphir,

ai inteles gresit mesajul meu.
era un raspuns dat lui GUESTUS,la parerea lui ,ca barbarii nu pre-a trec pe la saloane.
la care i-am raspuns ca exista f multi barbati care se preocupa de felul cum arata.
si asta este de laudat ,ca doar am trecut de timpurile cind barbatii trebuiau sa miroasa a sudoare.
ce nu-mi place ,si asta nu are legatura stricta doar cu barbatii ,cind trebuie sa astepti la salon(de multe ori sunt mai meticulosi ca femeile)este alta chestie ,cred ca nimanui ii face placre sa stai sa astepti intr-un salon,darasta nu are legatura cu ei.
metrosexual ,este un barbat (indiferent de orientare sexuala ),care se foloseste de cosmetica(infrumusetare).
chiar asta este profesia mea ,formulez linii cosmetice,iar proiectele mele cele mai indraznete sunt legate de liniile masculine,si datorita lor traiesc bine.
pentru toti barbatii care au grija de infatisarea lor
pentru tine deasemenea ca-ti incurajezi sotul sa aiba grija de infatisarea lui,de multe ori barbatii nu o fac pentru ca le este teama ca o sa fie criticati ,etichetati,dar este f bine sa fie incurajati de noi femeile.
carei femei nu-i face placere ca obrazul sau miinile iubitului sa fie fine ,si nu un glaspapir,sau sa miroasa bine?????

monica mami de print.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by Guestus

da tu cind ai fost rufus la pedichiura ultima oara...



N-am asa ceva...dar daca ai burta, te astept s-o dai jos...

Florinutza, eu aveam unele ganduri de acest gen inainte sa divortez. Ma deranja cam tot ce facea doamna. Nu ma manifestam, ca nu se cadea, si nici nu cred ca prea aveam motive. Dar nu-mi mai trebuia, mi se luase...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

[quote
doamne fereste sa ajungi la salon si sa se nimereasca unul inaintea ta ,ca astepti pina isi depileazapina si parul din urechi.... la modul cel mai serios.
a trecut timpul cind barbatul trebuia sa miroasa a sudoare si sa fie cu trasaturi aride ca sa fie barbat,acum unii barbatii au miinile si fata mai ingrijite ca multe dudui.


[/quote]



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

quote:
Originally posted by buli

eu i-as explica la sot ca nu are decit de cistigat daca eu sint vesela si ma simt bine in pielea mea
si el, si casnicia in general



De multe ori i-am explicat chestia asta si desi se parea ca a inteles,cand il apuca crizele uita tot ce-a spus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

quote:
Originally posted by Rufus

quote:
Originally posted by saphir

OFF TOPIC: Nu inteleg ce e atat de anomal sa vezi un barbat la salonul de cosmetica.
Nu mi se pare deloc anormal ca un barbat sa mearga la manichiura si la pedichiura. Oare barbatii nu fac si ei babaturi la picioare, calcaiele lor nu trebuiesc curatate, le strica un masaj relaxant...sau numai noi, doamnele suntem finute...ei trebuie sa aiba "copite" inloc de calcaie??


Ma repet, ca am tot facut-o in ultima vreme, mentalitatea romaneasca nu se schimba usor deloc, in bine...dar in rau, ohooo.

Saphir, Amos si Ailish

pozele noastre



Stai linistita...sunt destui barbati in saloane. Ba chiar sunt saloane speciale doar pentru barbati. Nu te-ai obisnuit inca cu Guestus?

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde




Si eu m-am obisnuit cu GUSETUS,asa ca ii dau IGNORE cand ma enerveaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

quote:
Originally posted by larissa_79
Probabil ca te considera unul din aparatele electrocasnice din casa...si te trateaza ca atare. Tu trebuie sa faci mancare, curat dar mai nimic pentru tine.


Asta cred si eu.Drept urmare in seara aceea,dupa ce au adormit copiii am avut o discutie foarte serioasa pe aceasta tema si se pare ca {iar}m-a inteles.A incepus sa se schimbe in bine,ma ajuta mai mult si cu copiii si cu casa si nu mai face crize.Nu stiu cat va dura pacea si armonia asta,dar deocamdata incerc sa ma bucur cat mai mult de ea.
Pe de alta parte ,citind parerile voastre cred ca am gresit si eu.Probabil s-a simtit neglijat.Data viitoare cand o sa-mi mai cumpar ceva pt mine,o sa iau ceva si pt el si o sa ma gandesc la o recompensa pt el atunci cand e vorba de mers la coafor sau la bazin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

quote:
Originally posted by florinutza26

quote:
Originally posted by buli

eu i-as explica la sot ca nu are decit de cistigat daca eu sint vesela si ma simt bine in pielea mea
si el, si casnicia in general



De multe ori i-am explicat chestia asta si desi se parea ca a inteles,cand il apuca crizele uita tot ce-a spus.


pai nu-i mai explica. arata-i ce inseamna asta. fa-l sa simta diferenta.
adica, fa mutre/figuri cind se paorta aiurea si fii nice cind e si el.
dupa aia explica-i. daca nici asa nu pricepe ....

Mergi la inceput