sot egoist

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns principe spune:

florinutza,

dar si daca te-ai duce "toata ziua buna ziua" la coafor asta nu insemna nimic rau ba dimpotriva ca esti cocheta si asta este placerea ta.
una din placerile mele este sa ma duc sa-mi fac manichiura si pedichiuara ,mai ales pedichiura,i-mi face mare placere sa-mi maseze degetele sa m-i le bibileasca,ajung si de 2 ori pe saptamina sa fac lucrul asta ,este exact aceeasi placere pe care poate altul o simte sa fumeze o tigara ,sau sa manince o bomboana,sa bea un coniac cind ajunge de la servici.( nu ia nici mai mult timp ,nici bani ,decit oricare alta placere)

eu cred ca viata este scurta ,si nu sunt atit de multe lucruri care sa ne faca adevarata placere ,ca sa ignoram aceste momente pe care ni le putem oferi ca sa fim fericiti.
incearca si arata-i ca ptru tine x lucru este la fel de important ,cum pentru el este de ex sa se barbiereasca.


monica mami de print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Trecand peste raspunsurile amuzante pe care le-ai primit, cred ca trebuie sa te gandesti bine cand au inceput problemele. Spui ca din totdeauna a fost asa, dar si ca descoperi pe zi ce trece acest lucru.
Din ce povestesti, domnul are o problema, veche sau noua, nerezolvata si, din pacate, asa gaseste de cuviinta sa se manifeste. Eu nu am sa-ti spun de cate ori "ai dreptul" sa mergi la coafor sau bazin, dar daca mergi pe premiza ca viata e scurta, incepe prin aflarea si apoi rezolvarea problemei de cuplu dintre voi. Astfel vei petrece mai putin timp traind in nesiguranta sau vei alege o cale noua, fara factorul de stres. Oricum, sa faci ce vrei (vorba vine) si dupa sa urmeze taifunul, nu e o placere.

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

lui ce ii place sa faca? creiaza-i conditii sa isi cultive placerile, cumpara-i un bilet la meci sau trimite-l la pescuit, sau chiar trimite-l la coafor/frizer sau la masaj daca asta ii place... , pune-l in fotoliu cu o bere rece sa urmareasca emisiunea preferata, pe scurt fa-l sa inteleaga ca pentru tine conteaza ca si el sa se simta bine...poate pana la urma incepe si el sa fie satisfacut cand vede ca te simti bine

poate el nu e la fel de grijuliu cu propria persoana asa cum esti tu, nu stie sa isi ofere mici placeri si e frustrat tot timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by meg67
pune-l in fotoliu cu o bere rece sa urmareasca emisiunea preferata, pe scurt fa-l sa inteleaga ca pentru tine conteaza ca si el sa se simta bine...



pai ea sta calare pe "betty cea urita" si pe "mala mujer"...cind sa mai stea si omul relaxat cu 1 bere in mina?...
cred ca e normal sa-l apuce nebuniile si sa caute nod in papura...incearca sa renunti la telenovele si o sa vezi ca se imbunatateste viata ta de cuplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Poate ca, asa cum spunea cineva mai devreme, sotul tau simte si el nevoia sa fie bagat in seama, asa ca atunci cand tu mergi la coafor, fa-i si lui, pentru a doua zi, programare la pedichiura sau altceva ce stii ca i-ar place.
Daca mergi la sala tu, fa-i si lui un abonament pentru o alta zi decat cea in care mergi tu.
Daca iti cumperi ceva, cumpara-i si lui ceva minor, dar sa simta ca tr-ai gandit si la el.

Si eu procedez asa uneori, nu pt ca sotul mi-ar reprosa, dar pur si simplu nu vreau ca el sa se simta neglijat sau ca numai persoana mea conteaza cand e vorba de relaxare. De curand am comandat pe internet, un parfum si ca sa nu fie numai pt mine cadoul i-am cumparat si lui un gel de dus care e de 5 ori mai ieftin decat parfumul eu...dar important este ca v-a primi si el ceva.

Saphir, Amos si Ailish

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by saphir

Poate ca, asa cum spunea cineva mai devreme, sotul tau simte si el nevoia sa fie bagat in seama, asa ca atunci cand tu mergi la coafor, fa-i si lui, pentru a doua zi, programare la pedichiura sau altceva ce stii ca i-ar place.
Daca mergi la sala tu, fa-i si lui un abonament pentru o alta zi decat cea in care mergi tu.
Daca iti cumperi ceva, cumpara-i si lui ceva minor, dar sa simta ca tr-ai gandit si la el.




domnii nu prea merg la pedichiura...dar cred ca nu ar spune NU la un epilat clasic cu ceara.
in loc de un "minor" pentru el ...mai bine o "minora" de 17 ani...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

quote:
Originally posted by Guestus

quote:
Originally posted by saphir

Poate ca, asa cum spunea cineva mai devreme, sotul tau simte si el nevoia sa fie bagat in seama, asa ca atunci cand tu mergi la coafor, fa-i si lui, pentru a doua zi, programare la pedichiura sau altceva ce stii ca i-ar place.
Daca mergi la sala tu, fa-i si lui un abonament pentru o alta zi decat cea in care mergi tu.
Daca iti cumperi ceva, cumpara-i si lui ceva minor, dar sa simta ca tr-ai gandit si la el.




domnii nu prea merg la pedichiura...dar cred ca nu ar spune NU la un epilat clasic cu ceara.
in loc de un "minor" pentru el ...mai bine o "minora" de 17 ani...






Poate domnii pe care ii cunosti tu nu merg la pedichiura,dar domnul meu sot, merge, nu foarte des, dar merge, trimis de mine ...ce? ...ii strica sa ii curete calcaiele sau sa ii taie unghiile frumos sau sa ii faca masaj la picioare o tanti???

Saphir, Amos si Ailish

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Hai ma saphir...la tine e alta situatia acolo in israel... e sotu militar si ii trebuie pedichiura dupa ce sta in cizme toata ziua..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Hai ma saphir...la tine e alta situatia acolo in israel... e sotu militar si ii trebuie pedichiura dupa ce sta in cizme toata ziua..




Nu mai...kiar nu e.

Saphir, Amos si Ailish

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

domnii nu prea merg la pedichiura...dar cred ca nu ar spune NU la un epilat clasic cu ceara.


pai sunt metrosexuali ,care ne lasa in uram la capitolul masti ,creme,
unghii,epilari,pe noi femeile.
doamne fereste sa ajungi la salon si sa se nimereasca unul inaintea ta ,ca astepti pina isi depileazapina si parul din urechi.... la modul cel mai serios.
a trecut timpul cind barbatul trebuia sa miroasa a sudoare si sa fie cu trasaturi aride ca sa fie barbat,acum unii barbatii au miinile si fata mai ingrijite ca multe dudui.

Mergi la inceput