Top destinatii favorite

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

...Bretania...
...si Venetia...





"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui g@bi

1. China
2. Tailanda
3. Italia - Venetia
4. Maldive


Noi suntem cam plimbareti. Nu mergem de doua ori in acelsi loc , dar as revedea cu drag Marele Zid Chinezesc si Taj Mahal. India nu e pe lista ca ... am fost dezamagita, cred ca ma asteptam sa vad la fiecare colt de strada cate un guru , dar Taj Mahal mi-a taiat respiratia .


Subscriu la partea cu mersul de dou ori in acelasi loc...si cu plimbaretii..
Unde ati fost la Marele zid Chinezesc( ce portiune)? Noi am fost la Ba Da Ling ( Real Man's Slope). Mi s-a parut fantastic dar ff greu de urcat...nu ma asteptam sa fie 'pantele' asa de abrupte..Mai ales ca am urcat cu bebe de 6 luni si fetita avea 2, 5 ani.Cel mai greu mi s-a parut 'sa sar' cu el in brate in telescaun si sotul cu fetita... A fost superb insa ...

India nu m-a impresionat nici pe mine in mod deosebit, Taj Mahalul e frumos dar aglomeratia si cozile...noi am intrat prin spate la o intrare care ar fi tb sa fie foarte rapida si tot cred ca a durat o ora ...stiu oameni care au stat si 3 ore la coada...Si atentia nedorita pe care a primit-o fiica mea...Suntem in Asia deS-E de peste 2 ani si tot nu ma pot obisnui cu faptul ca oameni necunoscuti vor sa iti atinga copiii ii fotografiaza non stop si se strang in jurul tau 'ca la urs'...
In India recomand pt o vacanta mai relaxanta ( poate dupa ce ati vizitat Taj-ul) : Goa. Cu toate ca plajele publice sunt muul mai aglomerate de cat reclamele alea superbe de pe BBC International , este absolut superb.

Thailanda este o tara care va fi mereu aproape de inima mea- acolo s-a nasut fiul meu si ma duc destul de des fiind aproape de noi.
Subscriu si la Venetia si Maldive dar pt noi au fost alt gen de vacante- fara copii. Cu doi copii mici e putin mai restrictiv, insa cred ca reusim sa vedem aproape tot ce e de vazut in vacante, mai putin cu relaxarea.
Prima vacanta cu fiul meu ( in Thailanda ) a fost imediat dupa nastere- la 3 saptamani si cu toate ca e una dintre cele mai frumoase imi aduc aminte cum ma gandeam ca difera 100% de vacantele pe care in mod obisnuit le fac oamenii cand merg in Thailanda...

M-am intors de curand din Cabodia si Vietnam- recomand Cambodia cu mare caldura, ai ce vedea acolo. Angkor Wat m-a impresionat in mod deosebit si Killing Fields ( Unde a avut loc genocidul sub conducerea lui Pol Pot). Vietnamul e frumos de asemenea , plaje superbe, dar am preferat Cambodia ..

Acum planuim Sri Lanka la sfarsitul anului sau inceputul anului viitor si marea vacanta de care intrebam mai sus in 2012- Australia, Noua zeelanda si Bora Bora..Inca suntem la faza de planificare .


Lara mami de Errie si Jamie

Hawaii MexicoUS*Europe_and US * Wedding * ErinnKendall*KUALA LUMPUR * Bangladesh_Singapore_Bali * India*Nepal*Thailand*Langkawi*



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luxe spune:

Lara.....iar eu o sa astept cu rabdare pozeeee :) ok????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui luxe

Lara.....iar eu o sa astept cu rabdare pozeeee :) ok????

www.flickr.com/photos/9734044@N08/" target="_blank">Jessica lui mami


Uite, am pus si pozele!
Pupici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Lasand la o parte pozele, pe care le-am savurat, eu vreau sa-ti spun ca arati bestial!Cumva, sora mai mare a copiilor!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Lasand la o parte pozele, pe care le-am savurat, eu vreau sa-ti spun ca arati bestial!Cumva, sora mai mare a copiilor!

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea


Valentina, iti multumesc frumos de complimente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada2021 spune:

BARCELONA

VIENA

ROMA si PARIS





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ewka spune:

Polinesia Franceza, Grecia si Peru

www.lumeaprichindeilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_lia spune:

Categoric pe primul loc este Grecia indiferent ca este vorba de Creta, Rhodos sau zona peninsulara cu Tolo. De altfel de cand ne-am casatorit in fiecare an am vizitat o locatie din Grecia, chiar si atunci cand fetita noastra avea 7 luni.
Viena - a doua locatie indragita de fetita si care ofera multe posibilitati de distractie pentru copii, inclusiv cei mici.
Paris
Florenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui ewka

Polinesia Franceza, Grecia si Peru

Mami de ricc si speram un cāt mai curānd cu bunatatea si slava lui Dumnezeu
www.lumeaprichindeilor.ro


Ewka, unde ai fost in Polinesia Franceza?

Noi asatazi sau cel tarziu maine rezervam Bora Bora. Nu am gasit nimic mai convenabil din toate punctele de vedere decat Sofitel.

Vrem un hotel cu toate facilitatile dar nu suntem pregatiti sa platim 2000 GBP pe noapte.
Mai ales ca noi facem o vacanta mai lunga - 6 saptamani (nu numai in Bora Bora).

Daca in Bora Bora ai fost, imi poti da o alta sugestie?

Mergi la inceput