Intimitatea dupa "furtuna"...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hanna10 spune:

Buna dimineata tuturor,

Multumesc mult pt toate raspunsurile voastre. Le-am gasit pe toate foarte folositoare si constructive.

Sa va dau si un update al situatiei: vineri el nu a lucrat si eu am iesit la un pahar de vin cu colegii dupa servici ca era ziua unuia dintre ei. Eu si sotul meu ne-am intalnit pe la 8:30 pm si am iesit la un restaurant din initiativa lui. Noi iesim mereu sa mancam in oras pt ca ne place la amandoi, deci nu a fost ceva deosebit ca am iesit...insa era intr-o stare in care il vedeam ca vrea sa discute. Am vorbit (de fapt mai mult am ascultat) mult toata seara despre problemele astea. Mi-a zis camotivul pt care a stat toata ziua sa se gandeasca la chestia asta este pt ca recunoaste ca intimitatea e importanta atunci cand incerci sa reconstruiesti o relatia care era aproape de final acuma 3 luni. Mi-a explicat motivele pt care s-a simtit asa si pt care crede el libidoul era scazut. L-am inteles perfect si ma bucur enorm ca s-a deschis in felul acesta in fata mea pe un subiect atat de delicat (bausem o sticla de vin si un cognac dupa masa ce-i drept).

Idee e ca dupa discutia de vineri, m-am simtit mult mai relaxata in fata lui si fara sa simt ca imi ascunde ceva neaparat. Si pe el l-am simtit mult mult mai relaxat si am fost mai apropiati afectiv weekendul asta decat poate in momente mult mai bune. Stie ca are de lucrat cu el si problema lui e psihologica. Mi-a zis de asemenea ca i-a fost mult timp frica ca ma pierde si ca alt barbat o sa ma aiba dupa el. Nu e nimic fizic (credeti-ma pe cuvant), e totul in capul lui. In fine, ca sa nu ma lungesc, am inceput sa lucram la subiectul asta si am recunoscut amandoi ca este important pt noi sa il rezolvam.

Multumesc mult pt ajutor.

xxx

Mergi la inceput