homosexualismul ,tendinta ,moda sau maladie

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Nici eu nu am nimic cu homosexualii, ca suntem oameni si trebuie sa ne toleram, mai ales ca locuim pe acelasi pamant!

Homosexualitatea nu are nici o legatura cu genetica, molestarea sexuala sau alte motive. Este demonica, dintotdeauna a fost asa! Chiar in Biblie spune ca sunt lucruri facute "impotriva firii!!"
OMUL, a decazut atat de mult incat a ajuns sa practice astfel de lucruri si sa dea vina pe genetica, asa m-am nascut!" si alte motive la fel de false. Si ce e mai rau si mai rau ca se cauta explicatii, se incurajeaza de catre medici astfel de comportamente, in loc sa se gaseasca solutii pentru diminuarea homosexualitatii. Sa nu uitam ca actori renumiti care au fost homosexuali au murit de boli cumplite, sida, cancer.

Este periculos pentru societate?? Intr-o anumita masura da, este, iar casatoria intre doi barbati sau doua femei este iarasi anormala!!!!

Fiecare homosexual are povestea lui, cum a ajuns asa, si sunt multe povesti triste dar nu trebuie luate ca exemplu ci din contra invatat din experienta lor si prevenit, ca sa nu ajunga si alti tineri asa!!

ASTA E PAREREA MEA!!!

Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

Eu n-am nimic impotriva, dar nici in comun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by anca74

quote:
Originally posted by vandal

Nu te face nimeni homosexual...este chestie genetica. Poate sa iti spuna tie oricine si pentru ani de zile ca esti fata/barbat. Daca ti se aprinde numai la sexul opus/acelasi, aste e.

[...]

Homosexualitate nu este o alegere si topicul asta dovedeste inca o data (daca mai era nevoie) ca rasa umana inca n-a ajuns la un nivel acceptabil de toleranta.



Imi pare rau, dar te inseli aici. Sau nu esti bine informat.
Homosexualitatea poate fi si de conjunctura.

Am un prieten gay si mi-a spus sincer ca a ajuns (in halul asta ) din cauza ca a imigrat singur in Canada si a nimerit, in primele luni de proaspat imigrant, la niste "amici" homosexuali. Nu stia limba cand a venit incoace, nu putea sa se descurce singur si... iote ca nimerit din lac in put, vorba aia. De la frageda varsta de 17 ani de cand locuieste aici este gay si-i pare rau adeseori. Mi-a spus ca parintii lui sunt negri de suparare pe chestia asta fiindca pentru ei este o mare rusine, si si-ar dori sa incerce si cu o femeie, dar mediul in care evolueaza acum (cartierul gay, baruri gay, etc.) este de asa natura incat nu poate intalni o femeie straight, ci numai lesbi. Si nu-i plac alea lesbi.
Mai mult, vrea babies. Nu stiu cum ii va face, dar vrea babies.


io

http://tac.families.com/ezb/874526.png





Homosexualitatea nu este de conjunctura. Orientarea era acolo. Prietenul tau nu e batut in cuie acolo unde sta. Nu il obliga nimeni sa 'evolueze' in acel mediu. Este o alegere motivata de ceea ce este si ce simte.

In alta ordine de idei cum a facut de a emigrat singur la 17 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by kariguld

Nici eu nu am nimic cu homosexualii, ca suntem oameni si trebuie sa ne toleram, mai ales ca locuim pe acelasi pamant!

Homosexualitatea nu are nici o legatura cu genetica, molestarea sexuala sau alte motive. Este demonica, dintotdeauna a fost asa! Chiar in Biblie spune ca sunt lucruri facute "impotriva firii!!"
OMUL, a decazut atat de mult incat a ajuns sa practice astfel de lucruri si sa dea vina pe genetica, asa m-am nascut!" si alte motive la fel de false. Si ce e mai rau si mai rau ca se cauta explicatii, se incurajeaza de catre medici astfel de comportamente, in loc sa se gaseasca solutii pentru diminuarea homosexualitatii. Sa nu uitam ca actori renumiti care au fost homosexuali au murit de boli cumplite, sida, cancer.

Este periculos pentru societate?? Intr-o anumita masura da, este, iar casatoria intre doi barbati sau doua femei este iarasi anormala!!!!

Fiecare homosexual are povestea lui, cum a ajuns asa, si sunt multe povesti triste dar nu trebuie luate ca exemplu ci din contra invatat din experienta lor si prevenit, ca sa nu ajunga si alti tineri asa!!

ASTA E PAREREA MEA!!!

Kari




Chiar iti da voie preotul sa utilizezi un computer? Mare lucru...cu internetii astia nu stii niciodata peste ce site poti sa dai....

Mda... trebe sa prevenim homosexualitatea...mare pacat ca prostia nu se poate preveni....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

Au, frige! Sa inteleg ca, ori de cate ori apare pe'' firmamentul'' patriei(care o fi ea, pentru fiecare dintre noi )o parada tip gay fest, se deschide iar acest subiect. Caci, sincera sa fiu, cred ca ar trebui sa fim, fiecare dintre noi, mai intai, ceva mai toleranti unii cu ceilalti, si abia apoi sa ne punem problema cine pe cine accepta, care este cauza care genereaza tot felul de comportamente. Stiti ce nu incetez sa ma intreb? Cum se face ca, in teorie, toata lumea este toleranta, adaptabila la schimbarile din societate(ma refer la evolutia in mentalitate), nimeni nu are a invinui pe nimeni pentru nimic, si cu toate acestea continuam ''sa dam cu pietre'' in cei care nu sunt ca noi, continuam sa credem, de exemplu, ca a fi homosexual este echivalent cu a fi tzoapa( vezi-i pe minunatii de Naomi si compania , din Romania). Mi-a placut intotdeauna sa cunosc oameni altfel decat mine(NU criminali, violatori, talhari, pedofili si nu neaparat in aceasta ordine insirati!), dar nu m-am gandit niciodata sa ii judec pentru ''pozitiile'' din dormitorul lor; pur si simplu, nu cred ca un om este mai prost sau mai destept, mai talentat sau mai lipsit de talent in functie de orientarea sexuala.
Astept acum sa vad si reactiile acelea dure, care, de obicei, apeleaza la precepte religioase drept argument. Insa, prinsi in focul discutiilor pro si contra homosexualitate vom constata cat suntem de intoleranti unii cu ceilalti, deoarece , pe masura ce discutia va evolua, nu ne vom mai accepta parerile divergente, ci vom incerca, pe rand, sa ne demonstram superioritatea.
Eu mi-as dori sa pot vedea ''o linie de discutie'' deschisa de persoane cu orientare homosexuala si care sa dezbata problema acceptarii celor cu orientare heterosexuala in comunitatea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Trebuie ca e o mutatie genetica la mijloc, in cea mai mare parte cel putin. Acum, sigur ca fiind vorba de o anomalie genetica, nu pot spune ca e "normal". Nu e normal, dar daca asta e situatia, ei ce sa faca? Eu ii inteleg si n-am absolut nimic cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by kariguld

Si ce e mai rau si mai rau ca se cauta explicatii, se incurajeaza de catre medici astfel de comportamente, in loc sa se gaseasca solutii pentru diminuarea homosexualitatii.

Kari





Da! sa-i prindem pe toti si sa le facem lobotomie!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cum sa vorbim despre percepte religioase din moment ce sant atatia calugari si preoti gay ? Astia nu mai sant din nascare, conjunctura! La fel si multi baieti care au crescut in orfelinate, tot conjunctura!Cred ca nu are rost subiectul asta, nu schimbam lumea...

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki
http://www.dropshots.com/maraki1
http://www.dropshots.com/maraki2
http://www.dropshots.com/maraki3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emma_ spune:

Right on,Vandal !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Trebuie ca e o mutatie genetica la mijloc, in cea mai mare parte cel putin. Acum, sigur ca fiind vorba de o anomalie genetica, nu pot spune ca e "normal". Nu e normal, dar daca asta e situatia, ei ce sa faca? Eu ii inteleg si n-am absolut nimic cu ei.




Pai daca o iei cu mutatii genetice totul e o mutatie genetica....

Ce e normal pentru tine? Stiai ca homosexualitate exista natural la animale? La alea ce conjuctura mai este? Sau m utatii...Pacat ca nu au Biblie sa le spuna in ce pacat se afunda si nu pot sa-si caute metode sa previna...

Mergi la inceput