homosexualismul ,tendinta ,moda sau maladie

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Am asteptat sa termin mica bijuterie de subiect inainte sa ii pun capat. Traim in secolul 21 da' am avut parte de niste mostre de ev mediu in cele 20 de pagini glorioase. Imi pare rau, intoleranta mea se opreste cand vine vorba de pseudo-moralitate invocata pe baza unei lecturi gen : Biblia for dummies sau pe baza spuselor preotului din chilia X care abia isi duce propriile pacate sau pe baza putinelor filme de categoria B pe care le-ati vazut la viata voastra. Nu ma impresioneaza nici urcare pe stindard a valorilor religioase si nici scoaterea la inaintare a lui Iisus ca funia de usturoi in fata vampirilor. Este obtuzitate. Credinta nu are nimic de-a face cu intoleranta. Poate doar in timpul inchizitiei, timp care se pare ca nu este atat de indepartat. Dovada sta reactia oamenilor la parada.

Homosexualii, asa cum a spus si Mihai si multi alti participanti la discutie, au ACELEASI drepturi ca orice alt om pe aceasta planeta. Drepturile lor nu incalca drepturile altora. Iar daca printr-o supozitie fantezista, ei reprezinta o amenitara pentru valorile voastre morale, afective sau mai stiu eu ce (bazate cum am spus pe principii adanc ingropate- atat de adanc ca nici voi nu mai stiti de unde), atunci dereglarea genetica, comportamentala se afla in voi.

Nici nu ma amagesc ca ochelarii de cal vor putea fi dati jos vreodata, dar asta nu ma impiedica sa manifest aceasi intoleranta fata de obtuzitate, pe care o manifestati voi fata de niste oameni despre care habar nu aveti. Din pacate voi nu va ascundeti "dereglarile" si va trebui de foarte multe ori sa asist si sa ma confrunt cu ele. In fiecare zi, oamenii ca voi organizeaza "parade" si totusi nu sta nimeni sa va desfiinteze si sa va fure drepturile.

Acestea fiind zise.

Punct
Edit: (la cererea autoarei)

Nuka si Mama la Nuka

Mergi la inceput