homosexualismul ,tendinta ,moda sau maladie

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

"deci de fapt era vorba de pedeaspa divina aici...nicidecum ca ar avea vreo legatura cancerul cu orientarea sexuala...doar ca homo sunt pedespiti cu una bucata cancer..."
flaviutza, eu nu am spus asta, interpreteaza cum vrei!!!


Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Traiesc intr-o tara in care homosexualii si travestitii/transsexualii sint acceptati fara probleme. Am colegi homosexuali la servici cu care ma inteleg bine. La inceput mi se pareau ciudati pentru ca se vedea ca sint diferiti de la o posta: gesturile, mersul, parca erau impinse la extrem. Am invatat sa-i accept si sa nu mi se mai para cine stie ce. Nici unul din cei pe care ii cunosc n-a fost homosexual de cind se stie, nu, unii au fost abuzati in copilarie, altii au vrut sa experimenteze si au ramas asa. Imi este greu sa cred ca homosexualitatea este ceva genetic, cel putin in Tailanda cred ca vine mai degraba din dorinta de a fi altfel, de a iesi in evidenta, de a face lumea sa se uite dupa ei pe strada.

www.wrongspelling.com" target="_blank">Blog * www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

quote:
Originally posted by reiki


Nu ne dorim noi sau copii nostri sa avem o relatie homosexuala. Daca s-ar intampla ca ei sa devina homosexuali parerea mea este ca ne-ar soca in prima faza si poate ca in timp am accepta situatia asa cum este dar in nici un caz nu am sari in sus de bucurie.




oare ce ne deranjeaza mai mult cand descoperim ca avem un copil homosexual? nu cumva acel "vaaai, ce o sa zica lumea" e pus in fata fericirii copilului? sau..ne consideram ratati ca parinti? am intalnit parinti care ziceau ca mai bine si-ar stii copilul mort decat sa il stie homosexual...
nu e absurd totusi ca toleram mai mult la un strain in comparatie cu propriul copil?

homosexualitatea e o varianta a sexualitatii si nu una dintre cele mai extreme...zic eu

nu stiu daca e conditionata genetic insa daca ar fi cum ne explicam transmiterea informatiei genetice din generatie in generatie daca cei mai multi homosexuali nu..fac copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by kariguld

"deci de fapt era vorba de pedeaspa divina aici...nicidecum ca ar avea vreo legatura cancerul cu orientarea sexuala...doar ca homo sunt pedespiti cu una bucata cancer..."
flaviutza, eu nu am spus asta, interpreteaza cum vrei!!!


Kari




pai atunci spune-mi ce ai vrut sa spui cu asta:



"Sa nu uitam ca actori renumiti care au fost homosexuali au murit de boli cumplite, sida, cancer"

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

quote:
Originally posted by flaviutza

Aoleu Miss ...dar cum fac sex doi gay?

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale



In ureche ...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by meg67


oare ce ne deranjeaza mai mult cand descoperim ca avem un copil homosexual? nu cumva acel "vaaai, ce o sa zica lumea" e pus in fata fericirii copilului? sau..ne consideram ratati ca parinti? am intalnit parinti care ziceau ca mai bine si-ar stii copilul mort decat sa il stie homosexual...
nu e absurd totusi ca toleram mai mult la un strain in comparatie cu propriul copil?




Pai toleram la un strain tocmai ptr ca nu stim si nu ne pasa prin ce trece. Mie nu mi se pare o fericire sa fii homosexual, de la gasirea unui partener, crearea unei familii, pina la felul in care esti privit pe strada, de prieteni...etc. Viata unui homosexual nu se opreste la "gay parades", tristetea e dupa. ( e adevarat ca nici viata unui hetero nu e usoara, dar parca e mai usoara)
Care parinte ar vrea ca propriul copil sa treaca prin atitea??
Si e normal sa te preocupe ce zic ceilalti atita timp cit copilul se va lovi de opinia publica toata viata..
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

mihai


bine ai venit!!
felicitari pentru sinceritate.
poti sa ne dumiresti un pic ,daca vrei??
esti de parere ca heterosexualii dupa ce probeaza homosexualismul nu mai au cale de intoarcere ,si daca se intorc traiesc frustrati... nu ma refer daca o faci din fantezie , ca fantezia poate fi defapt orientarea care isi cere drepturile,ci sa zicem a proba din impuls ,pentru a vede ce este ??
cunosti persoane care au probat si au zis nu este pentru mine nu-mi place??(nu ma refer la abuzatii sexual)

nu vreau sa probez ca sa aflu ce si cum ,ca daca este adevarat?? cine nu gusta ,zice ca nu-i bun ,si decit sa traiesc frustata mai bine nu gust....just???

esti un gay simpaaatic, ??? modest in ceace priveste conditia ta sexula ?? sau vrei sa fii vazut,luat in seama pentru conditia ta??
te simti in largul tau in socirtate ,ce doresti de la societate ???



monica mami de print.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stralucitor1 spune:

quote:
Originally posted by principe

mihai

esti un gay simpaaatic, ??? modest in ceace priveste conditia ta sexula ?? sau vrei sa fii vazut,luat in seama pentru conditia ta??
te simti in largul tau in socirtate ,ce doresti de la societate ???


monica mami de print.



Da' tu cine esti, Torquemada?


'Success' comes before 'work' only in the dictionary

To and Me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

notquiteso,


eu nu l-am facut prost pe einstein ,eu sustin ca prosti nu cunosc.
pe einstein l-au facut altii prost,cit despre daca stia sa-si lege sau nu sireturile ,da a invatat dar mai greu ca alte lucruri, asta inseamna ca daca a invatat mai greu ,adica daca nu avea aceasta abilitate era un...ce
mai uitate pe discovery si vezi ca se fac documentare interesante ,in care se afirma ca a fost inchis la nebuni ,ca ,a convulsionat in copilarie,ca era epileptic ,ca era autist de aceea si pozitia lui antisociala.cit despre viata lui amoroasa ,nu prea este luata ca o chestie super iesita din comun ,creierul da este ff cercetat ,si aici toate aspectele sanatatii sale ,dar daca era curvar era dreptul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

stralucitor



cine este torqqq?? (scuze indifernta ,chiar nu stiu ce sau cine este)

sunt in disputa cu prietenii mei,sunt anumite lucruri la care i.mi raspund ,fiindca eu sunt curioasa din fire si nu stiu cit de obiectivi sunt.

Mergi la inceput