Copilasi din 2002 (34)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, macar stau afara atata. Asta e bine.
Sinzi, ce dragut cu tocul!

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dagelor! Am simtit azi la mine canicula din plin, cu doi copii dupa mine sa rezolv in sfarsit (sperr) treaba cu dosarul de indemnizatie. O nebunie si o birocratie, ca am ramas cu un gust super-amar (am nevoie de tort de la Tamyra sa mi-l indulcesc). Am iesit la 11 din casa, sa le prind mai relaxate pe doamnele de la mine de la job, apoi la primarie, apoi iar la mine... ca nu au fost atente, apoi iar la primarie... pana cand Gabi a inceput sa planga/tipe/urle, timp de 1 ora in parc, de nu stiam ce sa ii fac si cum sa o potolesc. Atat e de rau cand nu ai pe cineva sa te ajute cateva ore, parca atunci toate merg aiurea, cand esti si mai ocupat. De abia la 4.30 am intrat in casa, George e terminat, stia si usile unde avem de intrat... nu mai vrea afara azi, pana se mai odihneste putin...
L-am masurat pe George, tot la tocul usii unde mai avem vreo 2 semne, si are 115 cm (desi eu cred ca nu a stat el chiar foarte bine, mi se pare mai inalt), iar la cantarit, sapt. trecuta avea aproape 19 kg. Mananca foarte rau, ma rog de el, nu stiu ce are, ii fac ce ii place si tot nu vrea. I-am luat ieri un sirop de vitamine si ca, sa vad daca se schimba ceva!
Va pup, e asa racoare la mine in casa... nu mai vreau nicaieri!
O zi buna mai departe! Elena

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaghe spune:

Buna la toate mamicile, nu stiu daca va mai amintiti de mine, nu am mai postat de ffff.mult timp, am fost ocupati cu casa, constructie, dar am terminat si cu toate ca va citesc mereu nu am mai avut timp si sa postez.Noi sintembine, cel mare Andrei care are 10ani, merge la camp iar matthew mai merge la gradinita unde au programe de vara.Creste pe zi ce trece si l-am cintarit d ecurind avea 48 inches si 49pounds, nu mai luam vitamine acum pe per. d evara, am totluat.In rest incercam sa organizam dif. activitati, simbata am fost la piscina si mare bucurie ca a inceput s ainnoate fara vesta si se poate da si pe topogan.cE frumos va fi sa va intilniti in Cismigiu, mi-as dori sa fiu si eu acolo, dar abia anul viitor avem in plan sa ajungem in tara.Mi-am propus sa intru mai des si sa tin leg cu voi.Am si eu o intrebare cum sa pun poze in interiorul unuimesaj (inca nu am reusit acest lucru).?Multumesc ca m-ati ascultat si o zi buna
gabriela, mama lui matthew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Fetelor aseara l-am masurat si eu pe Rares, are 114 cm si 20 kg.
Bine ai revenit gabrielaghe. Pentru a pune poze in mesaj, copiezi link-ul cu pozele si ii dai "paste" in mesaj.
Noi avem o zi foarte plina astazxi. dimineata gradi, de la 17,00 engleza si e atat de cald aici....
O zi buna tuturor,

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Gabriela, bine ai revenit. Te asteptam cu povesti despre copiii tai.
Elena, imi pare rau ca treci prin asta, si mie imi era greu cu un copil... cand trebuia sa platesc diverse... Asta este, vor creste si va fi mai usor. George este inalt, eu l-am masurat pe Stefan, are abia 106 cm :(. Tot mi se parea ca a crescut, insa este doar parerea mea.
A tusit destul de rau aseara, tuse seaca si sparta, dar azi de dimineata tusea mai putin. Sper sa ii treaca repede, ca e stresant sa il tin din scurt, sa nu alerge... sa nu iasa afara decat cu noi..
De maine aflu si eu cum e cu 2 copii, sotul pleaca la Cluj pana vineri, o am si pe sora mea la mine, sper sa ma descurc... saptamana viitoare suntem iar fara tati... Sper sa nu plece de la mine gandul de al doilea copil, vazand acum cum e cu 2... insa sora mea e mare, are 11 ani.
Si la noi acasa e racoare dupa-amiaza, si noaptea e bine, doar stam langa padure! Dupa pranz soarele bate in bucatarie si sufragerie.

Va doresc o zi buna.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

pupici de la Constanta!
noi aseara am ajuns acasa cu bine.suntem cam obositi ..noi.. ca Mariuca e fresh.azi a reinceput antrenamentul la dans.joi are spectacol in Mamaia .voi reveni cu povesti.
Elena nu am uitat de poze.promit ca in curand le voi face.
anelis4u La multi ani pentru Mircea!!sanatate si numai bine!

www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&AID=4426358&IID=154054961" target="_blank">poze de aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am fost la ORL si nu am sinuzita. Insa am o rinita vasomotorie. Sper sa scap de ea... Maine merg si cu Stefan, poate reusim sa ii facem o endoscopie sa vedem exact ce e cu sinusurile lui. Si cu polipii.
Sa ne tineti pumnii.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta succes maine!!!!

http://community.webshots.com/album/559727188FkyePp

am mai pus si noi ceva poze de vacanta!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna,
Sinzi, frumoase poze, imi place ce tuns e David, cam asa l-am tuns si noi, ca se cocea la ce calduri au fost pe aici.
Gabriela, bine ai revenit pe la noi.

Nicoleta, iti tinem pumnii, sanatate multa si tie si lui Stefan!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Buna fetelor....caldura asta ma inebuneste....desi a tras o rafala de ploaie tot cald e....si am mai fiert si o dulceata de visine care mi-a fiert si creieri in cap
Acu o sapt i-am masurat pe spiridusi:ROBERT are 120 cm si 21 kg iar DARIA 115 cm si 18 kg . Mandra ne cam da de furca cu mancatul ...pe cand praslea e in permanenta cautare de ceva bun
Elena draga tocmai ma pregatesc sa fac un tortulet cu crema de visine si atunci esti invitata mea..adresa e simpla SIRET/ANL/garsoniera gemenilor
Sanziana eu sunt o mare devoratoare de dulciuriimi plac....si i-am transmis asta si lui Robert ,tati a invatat sa manance ...gustand iar Daria mananca de gura lui frate-su.....si asa mi-am facut singura de lucru ceia ce pe la noi se numeste....lucru manual
....cum la Buc nu pot ajunge ...poate ajungeti voi la SV via Siret si va astept cu ceva bun ....(voi faceti doar comanda)
multumesc Nicoleta
...sa aveti o seara frumoasa
http://new.photos.yahoo.com/tamyrarotaru/album/576460762404766830

mamy de gemeny : ROBERT ARMIN SI DARIA REBECA

Mergi la inceput