Copilasi din 2002 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

quote:
Originally posted by HelleneC
Si asta mica e maraita si tot in brate vrea, s-a invatat sa isi tina capul si vrea sus sa "inspecteze" ce e in jur. I-am explicat, asa.. la varsta ei de 8 saptamani, ca e cam devreme de asa explorari, ca are o coloana care trebuie protejata. Ser pare ca am vorbit alta limba!Elena Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
Sanatate si numai bine si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Tinem pumnii la serbare, Nicoleta!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

DA, a venit si sotul meu, cu Stefan inca nu s-a intalnit, sigur va fi fericit, de fapt amandoi vor fi fericiti, si eu, vazandu-i, voi fi si mai fericita :).
Elena, tine-o pe micuta in brate (daca nu-i face rau la coloana), dupa ce se maresc rar mai vin sa se cuibareasca. Stii si tu de fapt.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Elena, ce dulce trebuie sa fie Gabriela!!! Am si uitat de achizitiile bebelusilor de 8 saptamani!!! Cred ca e un deliciu sa le retraiesti!!! Mai ales ca acum esti mai relaxat si cu experienta!!!

Nicoleta, de abia astept vesti de la serbare!!! Cred ca va fi emotionanta revederea cu tati!!! David dupa ce ne-am despartit de tati la aeroport, era asa vesel ca merge in Romania, si apoi s-a intristat dintr-o data si s-a intors ca o sa ii fie dor de tati!!!!


Nina, asa e sistemul sa lucreze cu copii amestecati de varsta? La noi, la montessori asa se lucreaza, si e foarte eficient si pt cei mici de varsta, dar si pt cei mari pentru care e f important sa ii ajute pe cei mici sa invete ceva ce ei stiu deja!!!


Lucia, ma bucur ca Liviu e mai bine. V-ati interesat de inot? Ai prefera un bazin in aer liber, sau acoperit? Cand ati vrea sa incepeti?


Katty, ma astept sa treaca ceva timp pana se acomodeaza!!! Imi aduc aminte ce poezii le dadeau si aici la gradi de invatat...chiar ma minunam ca copii pot sa invete asa ceva!!! haha!!! La noi la gradi nici nu viseaza sa faca scenete cu copii asa mici, le ajunge un cantec, o poezie in grup si ceva dans!!!!


David e mai bine cu somnul, in schimb nu si cu limba...si a devenit tare tacut, el care vorbeste non stop, acum cred ca se abtine sa vorbeasca si se prosteste!!!

Copiii vostrii se prostesc? Ca eu uneori imi vine sa il dau pe sf Nicolae jos din cui cand se prosetste si exagereaza !!!! Si inca ceva...cand il intreaba cineva ceva se face ca nu aude, nu raspunde si nu baga in seama...
A devenit un razgaiat si un nepoliticos...
Nu stiu cum sa ma comport cu el...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana


Copiii vostrii se prostesc? Ca eu uneori imi vine sa il dau pe sf Nicolae jos din cui cand se prosetste si exagereaza !!!! Si inca ceva...cand il intreaba cineva ceva se face ca nu aude, nu raspunde si nu baga in seama...
A devenit un razgaiat si un nepoliticos...
Nu stiu cum sa ma comport cu el...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David






Ei, cum sa nu se prosteasca? Si se mai face ca nu aude, merge pe principiul: cu dreapta nu aud, cu stanga nu inteleg. Insa daca dupa ce se face ca nu aude pronunt "ou kinder", imediat percuteaza: "pentru mine?" Asa ca nu iti fa probleme, ca si noi avem figuri in cap! Eu am zis ca o sa cobor militaria din pod, ca nu mai rezist, mai ales ca sunt si foarte obosita si cred ca rabdarea da semne ca ma cam ocoleste... dar are noroc ca nu am cheia de la pod!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_s spune:

Pentru toti parintii bucuresteni care au copii de gradinita, in acest week-end (8-10 iunie) va fi un targ de gradinite particulare la Palatul Copiilor, cu multe surprize si petrceri pentru copii!

Este si un topic deschis pe aceasta tema: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101711

Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Salut!

Duminica trecuta Robert s-a trezit cu febra 40, dureri puternice de gat, de burta, voma, asa ca am asteptat sa se faca ora 9 si am alergat la medicul de servici, intamplator chiar pediatrul lui. I-a facut pe loc exudat si a iesit pozitiv la streptococ. In ultima vreme la gradinita a fost scarlatina, asa ca l-am suspectat de scarlatina, si doctorul a zis la fel. I-a dat o cefalosporina (Cefaclor) 7 zile si maine mergem iar sa vedem daca iese negativ exudatul. Treatamentul a mers foarte bine, a doua zi nu mai avea febra si nici eruptie nu i-a aparut, doar in gat l-a durut vreo cateva zile (inghitea greu).

Saptamana asta a fost si vacanta la gradinita, de luni va merge iar pana pe 20 iulie, cand zburam in Romania. Aici e o vreme superba, azi am fost toata dupa amiaza la un lac si ne-am bronzat un pic, iar Robert s-a jucat cu barcuta cu motor pana i-au cedat bateriile (barcutei).

Si noi avem probleme cu disciplina, mai ales seara. Foarte greu se lasa convins sa mearga la culcare, nu stiu de unde mai are energie, ca ar trebui sa fie obosit! Nu ne mai asculta deloc si in final trebuie sa-l amenintam ca sa se calmeze cat de cat. Ii spunem nu-l mai ducem la gradina zoologica, sau ca nu-i mai cumparam roboti (mai nou il pasioneaza robotii din lego).



poza Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Cristina imi pare rau ca va confruntati si voi cu probleme, va dorim insanatosire grabnica.Sinzi, si Liviu se prosteste, si uneori exagereaza si el dar avand in vedere ca in general ne intelegem bine, mai trec si eu cu vederea.De inot, stiu de anul trecut de la prietena mea care si-a dus pustiul pe stadionul Dinamo, la bazin in aer liber, si a fost foarte multumita de conditii. Asa ca probabil in iulie, dupa gradinita vom merge si noi. Pana in iulie nu avem cum, cursurile se tin dimineata iar noi speram sa fim sanatosi si sa mergem la gradi pana la sfarsitul lui iunie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

SALUTARE SI SANATATE MULTA!
Azi a fost prima data in viata gradinarului meu, cand nu a vrut sa intre in grupa. A refuzat pur si simplu, ,motivand ca la gradinita nu sunt jucarii mari si el pe acestea le prefera.
Dar cred ca a fost doar o scuza, pt ca era suparat de ieri cand d-na educatoare l-a amenintat ca nu-l primeste la serbare daca nu mananca si atunci Andrei a inceput sa planga.
OFF, probleme de baiat mare!!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Iata ca s-a terminat si serbarea noastra. A fost foarte fain, Stefan s-a comportat ca de obicei,bine, statisticile spun (unii dintre parinti) ca Stefan si-a reciata cel mai frumos versurile. Avem si filmuletele care sa certifice :). Si i-a stat foarte bine in costumul de print.
Sper sa am timp sa pun niste poze.
Nicoleta

Edit: am pus poze aici http://new.photos.yahoo.com/copiii_din_2002/album/576460762373000345/photo/294928804418077848/100

Mergi la inceput