Copilasi din 2002 (34)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Nicoleta M-am mai linistit cand l-am vazut pe Stefan cu limba afara. Si Rares scoate limba sau se tine de puta, cu precadere cand e foarte concentrat intr-o activitate.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, e in judetul Harghita, langa Sovata.
Cornelia, si eu retinusem ca Rares tine limba scoasa cand e concentrat, lui Stefan "ii trecuse" intr-o vreme. Mi se pare ca seamana copiii astia así nostri :). Si tu ziceai ca e vorbaret, ca se baga in seama... asa e si al meu. Si mai e si un bun regizor :)). Vrea ca toata lumea sa stea sau sa faca dupa regulile lui orice.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Ema lucreaza de la ora 8.30 pana la ora 17.30, in timpul asta mai are si ora de joaca afara si ora de masa.

lectiile ei sunt FUN, o lectie dureaza cateva minute si apoi are pauza de joaca..., in pauza se joaca cu fata care face lectii cu ea...
si eu fac cate ceva cu ea, kiar daca nu o pun la masuta...
in fiecare zi Ema trebuie sa invete, ceilalti copii prind informatia din zbor, Ema trebuie intai sa o fragmenteze pana ajunge la actiunea finala.
sper ca m-am facut inteleasa...

va pup


www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Foarte frumoase poze, Nicoleta!
Acum am vazut si eu ptr. prima data cum e intr-o salina!
Si al meu pitic sta cu limba pe afara cand picteaza sau se concentreaza sa faca ceva! Asa ca nimic nou!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Gata, vine George acasa, a internat-o pe mama azi, nu s-a simtit bine de dimineata. Era suparat, tocmai isi intrase in ritm. Acum intram in altul... Sper sa se faca repede bine si sa il mai poata lua vacanta asta, sunt singurii bunici la care poate merge si se iubesc reciproc prea mult.
va pup, trebuie sa ajung si la vaccin cu asta mica si... alergatura de maine pentru dosarul de indemnizatie, cu amandoi copiii! Sper sa nu fie la fel de cald ca si azi!
Va pup, poate vor veni si zile mai racoroase!
Elena

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Imi pare rau, Elena, ca nu e mama ta bine! Ii urez insanatosire grabnica!Aveti grija de ea! Probabil de la caldura, nu?

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Elena-sanatate mamei tale!

Am fost la un control oftalmologic cu Andrei. S-a comportat ca un baiat mare, a fost tare cooperant. NU are probleme cu ochii, mi-am luat o piatra de pe inima.Tatal lui este miop si mai are si o discromantie usoara, iar unii medici ne tot atrageau atentia ca s-ar putea sa mosteneasca si copilul.

In rest, Andrei este un munte de energie. Toata ziua ar sta in parc, la joaca, apoi il mai taram si noi dupa noi, in alergaturile noastre, iar seara cade lat, mai ales ca nu doarme la pranz. Azi noapte mi-a dormit mai bine de 12 ore!

Ai vostri cu ce isi mai ocupa timpul?

SANATATE!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Elena, imi pare rau ca aveti probleme, dar lasa cae mai bine ca s-a internat, acolo este sub supraveghere medicala. Si mama mea a fost internata, ceva probleme cu inima, acum este insa mai bine.

Cristina, felicitari pentru curajos. Stefan nu ar fi cooperat nicicum :(.

Apropo de activitati, Stefan are program de voie momentan, planurile de a-l duce la inot au picat... nu are voie anul asta din cauza sinuzitei lui. Apoi, am fi vrut sa il ducem la niste cursuri de engleza, insa fiind intensive si el nemaiparticipand la asa cursuri, iarasi am renuntat.
Asa ca acum se joaca toata ziua, afara sau in casa, cum si cu ce vrea el. Sper numai sa nu se plictiseasca, ieri vroia sa mergem la bazin, sa inotam (desi nu intelege ce presupune asta). Normal ca nu ne-am dus... I se citesc povesti, mai picteaza, mai taie cu forfecuta (nu se poate numi decupat...), uneori ne mai uitam si pe cartile pe care au lucrat anul acesta la gradi acolo unde nu au avut ei timp sa lucreze... mate, cunoasterea mediului... Cam atat, lejera de tot vara asta la noi. Poate din toamna il dam la un curs de engleza, de 2 ori pe saptamana, dar sa vedem daca o vrea, oricum se plateste in avans pe tot anul, deci ar fi destul de ciudat sa nu-l putem duce ca refuza.
M-am intins ca o placinta :).
La noi ploua tare, sper sa se mai domoleasca, e cam furtuna cu tunete si fulgere. Dimineata a fost cam torentiala.
La voi cum este?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi, asta simt si eu ca nu vreau sa renunt la inot, insa acum pare mult prea speriat si repeta zilnic " nu mai vreau la inot in apa adanca" si in plus sincer, nu imi place deloc metoda. Ok, nu cu mama in bazi, dar macar instructorul sa aiba timp sa il ia incet cu binisorul. Dar se vede ca e supraaglomerat, copilul sta si plange disperat pe marginea bazinului iar eu nici macar nu am voie langa el acolo pe mal.Si desi i-am spus ca nu il mai ducem cel putin in perioada asta, e f speriat si in fiecare zi isi aminteste si incepe sa planga si spune ca nu vrea si nu vrea niciodata sa mai faca inot. Asa ca nu vad vreo sansa la momentul asta desi sincer, imi doream tare mult si speram sa fie si el ca si DAvid si sa poata face de acum incolo mereu inot si asta cu mare placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Mamici, am intrat sa va salut, sper ca sunteti bine si voi si copilasii.

Elena, multa sanatate mamei tale!

Ieri l-am dus pe Robert la un cabinet de logopedie din München si-o sa mearga de acum o ora pe saptamana. Logopeda a zis ca e foarte vorbaret si cooperant si ca mai mult ca sigur o sa se rezolve problema cu "sh"-ul pana implineste 5 ani. A mai facut si alte teste - de logica, memorie, inteligenta, vocabular si le-a trecut cu brio ( l-a si laudat logopeda si tare m-am bucurat!).

Problema "mare" va fi lunea viitoare cand trebuie sa-l duc la medicul de familie sa-i ia sange din vena (pentru testul ASLO). Am emotii pentru ca stiu ca ii e tare frica de ace, intepaturi, etc, dar trebuie sa faca testul asta pentru ca, asa cum, poate, v-am spus mai demult, a fost suspect de scarlatina (si acum e scarlatina la gradi, nu stiu cand o sa se termine epidemia asta!!)

La noi pe strada e o debandada, e plin de masini de santier pentru ca si-au propus sa ridice o casa in numai 3 zile! Eu ma gandeam ca dureaza macar o liuna, dar se misca incredibil de repede!




Mergi la inceput