FIV 122

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

MADALINA28 felicitari, ai reusit sa ai parte de sarcina usoara si de un frumos si sanatos.

Eu va citesc in continuare dar noutati nu prea am. Astept inca sa-mi vina CM, am deja 11 zile intarziere, gravi nu sunt ptr. ca am 2 teste de urina negative.

toate FIV-oasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Madalina28, ma bucur tare mult pentru reusita ta, felicitari inca o data, mamico . Sa ne vedem sa sarbatorim.

Bafta multa fetelor aflate in focuri.

Danyalo, iti tin pumnii stransi, stransi...sa fie bine.

Andreea 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Fetelor,Madalina este a doua reusita de pe forum cu embrioni congelati, prima este Denisa 73, care-l are pe Cristian deja marisor( este si in lista de pe prima pagina).

Rubia,din cate stiu,extrauterina se vede la eco.Insa,nu stiu sa-ti spun la cate saptamani de la conceptie( daca nu ma insel,5...dar nu stiu sigur).Progesteronul mi se pare si mie mic.Limitele normale care sunt?

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

nusy limitele la progesteron pe analiza erau 9-39,5
ma gandesc ca la cat utrogestan am luat trebuia sa fie mai aproape de limita superioara sau ma rog...dar nu doar 17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Dany,Micky tin pumnii sa fie bine la punctie si sa aveti super rezultate.

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Mda,Rubia,asa cred si eu...s-ar putea sa nu-l asimilezi prea bine si sa-ti trebuiasca injectabil.

Anca: ma bucur ca ai demarat actiunea si ca esti multumita de dr.ta.Multa bafta!Asa cum ti-a zis si Dany,tratamentul se da in functie de analize,asa ca ...stie ea ce face.

Dany: eu am facut tot ICSI,dar nu mi-a dat asa de devreme medrolul si tetraciclina.Mi le-a dat chiar in ziua punctiei, pana la ET,inclusiv.Deci,vad ca nu e ceva standard pentru ICSI.Tin pumnii pentru vineri,sa ai multe ovocite si sa se fecundeze toate!

Aurel: tu chiar nu ne zici nimic? Cati puiuti ai la purtator???

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicia spune:

fetelor, stiti cumva daca trebuie sa mai fac HSG acum inainte de FIV daca am mai incercat un FIV anul trecut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Felicitari Madalina si sarcina usoara.

Madalina este a patra reusita pe forum cu embrioni congelati, prima a fost Gabid cu Monica de 5 anisori si mai este si Nicole74 care o are pe Ioana-Alexandra din primul fiv si cu embrioni congelati a ramas anul asta dar din pacate a pierdut sarcina.

Rubia o sa incerc eu sa iti raspund - la mine sarcina s-a vazut la eco transvaginala facuta tot de dr cu care am facut fivul la 3 saptamani de la ET.La 5 saptamani deja se vedea cum ii bate inimioara. Si da extrauterina se vede la eco de catre un medic bun. Cat despre valoarea progesteronului este mica la mine a fost de ordinul a 5000 unitati de masura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Madalinus ma inclin cu respect si declar in fata intregii comunitati ca ma simt mandra ca am dejunat cu tine, la ziua Ioanei, in timp ce bebelul tau se pregatea sa-ti faca o asemenea surpriza.
Toate incercarile noastre au in ele o doza de MISTER, o doza de SANSA, care ne motiveaza sa gasim in noi forta de a o lua de capat, de a nu ne pierde speranta, de a trece peste toate procedurile, caci niciodata nu se stie in ce conditii vom reusi si care este calea catre IMPLINIREA VISULUI..........
Dany iti mai amintesti cand tremurai doar la gandul de a te injecta singura? Ne-am julit noi suncile prin baruri pentru a-ti demonstra ca mai stangace decat noi (mine) nu poti fi si uite in ce moment inaintat ai ajuns. Bravos, recolta e buna, timpii sunt buni, mai ramane chestia cu BAFTA si sa vezi cum treci pe malul celalalt si cum venim sa bem in cinstea REUSITEI TALE.
Felicia nu exista un raspuns general valabil. Daca ai un HSG bun poti scapa de histero, eu aici m-am incadrat la primul FIV, dar tine de multi alti parametrii. Ideea e sa mergi cu toate investigatiile tale din cele mai vechi timpuri si pana in prezent la cel care te va FIV-ui, cu toata povestea ta scrisa frumos pe o fituica, sa nu cumva sa uiti ceva (poti face fituici de palma, ca pe vremuri, eu inca mai pastrez niste astfel de exemplare, sunt din colectia de aur a familiei, ca multe note de 10 au adus in palmares) si impreuna cu doctorul veti stabili pasii.

Va imbratisez virtualiceste pe toate si va doresc relaxare maxima, ca e gratuita, tine exclusiv de noi si cica ar face si bine pe la infertilitaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Madalina FELICITARI sa ai o sarcina usoara , sa fi ceea mai fericita graviduta, si sa fi ce amai fericita mamica unui bebik sanatos si frumos.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput