FIV 122

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

MRL, discutia dintre mine si Kora cu privire la compensarea gonalului o gasesti la pag.13 din capitolul trecut.Daca mai ai nelamuriri,iti raspund.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

nusy, multumesc mult. De saptamana care vine incep sa umblu dupa retete pe Giulesti, apoi la medicul de familie (sper sa nu fie probleme) dupa care atac farmaciile.
Mikisor, cred ca tropaie hormonii in tine. Ce sunt gandurile astea? Mergi inainte cu incredere, ai sa vezi ca totul o sa fie bine. Nici nu ai inceput bine batalia ca vrei deja sa renunti la arme? Nu te lasa coplesita de emotii de pe acum, trebuie sa ajungi la cele 2 saptamani de asteptare ca apoi sa ne faci si sa ne dai gata cu o valoare mare la test. Hai, suntem alaturi de tine si daca este nevoie te tinem si de manuta, sau preferi o bataita cu . te dulce
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

nusy si MRL va multumesc din suflet, cred ca am nevoie de o bataie. Dar eu ma gandesc ca am prea putini foliculi, daca nu sunt buni? De ce ma dor sanii de pe acum? Sunt intr-o incertitudine totala. Oricum va multumesc, stiu ca este o sansa, dar imi este ca risipesc banii degeaba. Va pup

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

MRL:

Micky, nu te mai ingrijora atat in legatura cu sanii,pentru ca durerea nu are nici o relevanta in acest moment.Te dor de la tratament,asa reactioneaza organismul tau, dar , in etapa in care esti tu,nu reprezinta nici un semn sau semnal.Stai linistita,ai incredere in sansa ta!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

madalina felicitari,un bebe sanatos si numai bine iti doresc.Esti primul caz de CryoET reusit de care stiu.
Eu in continuare sunt in ceata,cum v-am zis am continuat tratamentul pana ieri cand am fost la Buc valoarea=2,sunt inca derutata.
Abia azi am primit raspunsul si am vb cu Proful care mi-a zis intai ca val nu e zero,deci e ceva(nu stie ce inca)mi-a zis sa continui tratamentul inca 10 zile si sa refac BHCG pe 14-15 iunie ;asa e cica protocolul la Cryo ET daca nu e zero se continua.
Eu l-am intrebat daca poate fi extrauterina si mi-a zis ca la val asta (adica val mica)poate fi...
Daca poate cineva sa-mi raspunda la intrebarile urmatoare:
va rog e urgent:
-Extrauterina se vede la eco?
-la cate sapt se vede o sarcina normala (ma refer la sapt de la conceptie)?
pt ca maine ma gandesc sa fac un eco si in functie de el sa reiau sau nu tratamentul.
INCA mai cred in minuni.(desi sunt constienta ca daca ar fi o sarcina n-ar fi una viabila) DAR mai e ceva nu e valoarea ZERO adica e un pas inainte (La primul FIV a fost zero in ziua 16)

Inca ceva,valorile aalizelor in Z16 au fost:
-estradiol=17
-progesteron=17.82
Cum sunt ?avand in vedere ca eu luam 12 utrogestan pe zi nu e prea mica valoarea progesteronului?
ma bate gandul ca data viitoare sa fac progesteron injectabil ca poate nu-l asimilez prea bine din ovule.
M-am intins cam mult cu vorba,dar inca o data va rog poate sa-mi raspunda cineva la intrebari .Please

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by rubia

madalina felicitari,un bebe sanatos si numai bine iti doresc.Esti primul caz de CryoET reusit de care stiu.
Eu in continuare sunt in ceata,cum v-am zis am continuat tratamentul pana ieri cand am fost la Buc valoarea=2,sunt inca derutata.
Abia azi am primit raspunsul si am vb cu Proful care mi-a zis intai ca val nu e zero,deci e ceva(nu stie ce inca)mi-a zis sa continui tratamentul inca 10 zile si sa refac BHCG pe 14-15 iunie ;asa e cica protocolul la Cryo ET daca nu e zero se continua.
Eu l-am intrebat daca poate fi extrauterina si mi-a zis ca la val asta (adica val mica)poate fi...
Daca poate cineva sa-mi raspunda la intrebarile urmatoare:
va rog e urgent:
-Extrauterina se vede la eco?
-la cate sapt se vede o sarcina normala (ma refer la sapt de la conceptie)?
pt ca maine ma gandesc sa fac un eco si in functie de el sa reiau sau nu tratamentul.
INCA mai cred in minuni.(desi sunt constienta ca daca ar fi o sarcina n-ar fi una viabila) DAR mai e ceva nu e valoarea ZERO adica e un pas inainte (La primul FIV a fost zero in ziua 16)

Inca ceva,valorile aalizelor in Z16 au fost:
-estradiol=17
-progesteron=17.82
Cum sunt ?avand in vedere ca eu luam 12 utrogestan pe zi nu e prea mica valoarea progesteronului?
ma bate gandul ca data viitoare sa fac progesteron injectabil ca poate nu-l asimilez prea bine din ovule.
M-am intins cam mult cu vorba,dar inca o data va rog poate sa-mi raspunda cineva la intrebari .Please



eu am vazut Titici la eco in Z 12 dupa Et! Atunci am aflat ca-s 21! Valoare BHCG-ului nu era inca foarte ridicata!bafta!!



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

MADALINA felicitari si sa ne tragi si pe noi dupa tine
spune-mi si mie te rog stateai cu perna sub fund tot timpul cat stateai in pat adica si noaptea dormeai tot asa ?
eu incep stimularea vineri ..
Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Madalina - draga mea ma bucur enorm ca am fost alaturi de tine...ca am plans alaturi de tine parca ar fi fost reusita mea!Eu am asteptat-o azi pe Cocei o vesnicie...sa vb. cu ea in legat. cu punctia..nush ce sa spuna fiecarei paciente...si am asteptat asa pret de vreo 3-4 ore...de mi-au taiat si orele la scoala...si in final nu am mai putut astepta si am plecat! Voi merge din nou maine poate voi avea mai mult noroc sa o prind! Eu nu tineam musai sa vb. cu ea...dar Flori asistenta zice ca-i musai...de ce ..nush!!Probabil ca asa o fi protocolul!
Si stand eu asa in fata usii...cum stiti ca se sta...intra Madalina...intra intreaba ceva-iese si plange instant..coboara scarile..si plange pe un scaun acolo!!Eu am recunoscut-o...dar cum imediat a inceput sa planga...zic sa o las...sa ma lamuresc daca plange de necaz sau de bucurie...apoi suna pe cineva..si plange si plange...si dintr-o data rade! Imi fac curaj cobor scarile si o intreb de vorba! Plangea de fericire...si eu am plans alaturi de ea...a fost ceva super emotionant!-Sarcina usoara iubita si multi pupici de la mine pt. tine!
aurel_cris- cum a fost?? stai in patuc cuminte!
zouzou- multumim frumos pt. capitol....sa dea DD sa fie unul norocos pt. multe fete!
Sherry- scuze pt. azi..tel. meu era descarcat...eram la Giuly sa o astept pe Cocei..care era...super aglomerata( Punctii...cosultatii...si ce mai avea ea)...poate reusim sa vorbim !
Despre mine...maine la ora 21 pregnyl 2 de 5000.
Vineri la ora 7 la spital pt punctie( suna tare rau ora....in fine vad eu)
Am primit de la Flory...asistenta..medrol pana luni...jumate de pastila...la 12 ore parca...mi-a dat de maine pana luni..si apoi a zis ca-mi da reteta sa-mi cumpar...
Plus tot de maine tetraciclina...una la 6 ore...
acid folic . Acesta observ ca e tratamentul Giulestiului pt. ICSI. Nu stiu daca se da si la Fiv normal acelasi tratament!
Am uitat sa spun despre foliculi...2 sunt de 20, 2 de 19, unul de 18,3, vreo 4 de 18, doi sau trei nu mai stiu de 16... restul mai mici de 12...10...8... fara numar!Total...sincer nu mai stiu...ca ce era acolo...m-a speriat!Deh..ovare micropolichistice... care la un tratament normal cu clomifen...scot ca productie unul sau niciun folicul!
va pup
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Madalina, felicitari din tot sufletul. Ce ma bucur... Bravo!!!

Eu am fost azi la Cocei. E super.

Mi-a dat tratment pentru ureaplasma si mi-a zis ca la ce valoare am, nu as fi ramas insarcinata in veci. Asa ca, cine stie de cand o am si eu am bagat inseminari si tratamente la greu.
Mi-a dat sa mai fac niste analize si mi-a zis ca vom incerca, in principiu cu menogon si gonal cate o fiola/zi. Nu e cam putin???

Eu am dat comanda azi de 20 fiole menogon. Am zis ca mai bine sa ramana decat sa nu ajunga. Cine stie???

Urmatoarea intalnire: iulie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Anca- ai incredere in ea...stie ce face!
Multa bafta in continuare...sa dea DD sa-ti implinesti visul cat mai curand!
Nu cred ca e prea putin..acum depinde si ce analize hormonale ai...tratamentele se dau in functie de hormonale, varsta, pb. pe la ovare- uter..etc..
Ai incredere..si margi mai departe pana la reusita!

dany

Mergi la inceput