FIV 122

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

ALINA_ALEXANDRA eu am facut decapeptyl 3,75 care este diphereline in Ronania pe 19.04, am terminat AC pe 23.04, mi-a venit CM pe 28.04,si am inceput stimularea pe 3.05 cand CM se terminase. Am intrerupt stimularea dupa 10 zile ptr. ca aveam un singur folicul de 18 mm. Acum astept inca CM ca trebuia sa-mi vina pe 26.05 si inca nimic.
Sa mai intamplat la careva sa-i intarzie asa mult CM dupa
tratament?

Eu va citesc in fiecare zi si sunt alaturi de voi, dar deocamdata nu am noutati.

Tin pumnii la toate fetele care sunt in focuri si sa speram cat mai multe reusite.

toate FIV-oasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Alina_Alexandra
azi sunt in z 5 de stimulare (respectiv z6 de la CM) si am avut o sangerare mult mai mare decat ma asteptam eu avand in vedere ca in ultimele doua zile nu am mai sangerat , dar acum vad ca s-a oprit.
Tie iti vine CM normal ?
Fetelor
va rog sa-mi spuneti si mie dc am voie astazi sa prestez cevapt ca dr.nu mi-a spus nimic in legatura cu asta.
Daca va intereseaza am un ramas cu un Dipherelin de 3.75 pe care am dat 460 RON.
tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Danylao bafta , ti pumnii sa fie bine .
AndradaP vad ca te pregatesti pt toamna bine. Va "invidiez" pt intalnelile voastre, dar la toamna voi participa si eu.
Sheri sa-ti fie de bine la mare.
Kitta pacat ca n-a fost sa fie nici de data asta .
Bafta fetelor ce sunt in asteptare sau in focuri. Fiti increzatoare totul este posibil cu ajutorul lui DD.
Va pup cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

huski, mie mi-a spus dr. T la ultima intalnire pe care am avut-o cu el si dr. Matei ca pleaca de la sfarsitul lui iunie (27, parca) pana pe 5 iulie si apoi mai zicea ca mai e plecat cateva zile in sept-oct. Pe mine ma interesa fiindca voi incepe inibare/stimulare la sfarsitul lui iulie cand vine si dr. M.
Bafta tuturor!

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Ana, multumesc mult pentru informatii

holly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Doris_71unde ai facut tratament tot la MNL? Ti-au urmarit si evolutia hormonalelor si cum a fost pt. 1 folicul. Te intreb, fiindca poate ai citit si eu am avut aceeasi problema.
Alina_alexandraam anuntat gresit ca marti, adica s-a inteles ca ieri ar fi trebuit sa merg la dr., dar de fapt merg martea viitoare ca atunci e in tara.
MOanatinem legatura pe tel.
Fetelorcine mai vine la intalneala, cine mai doreste, cine mai pofteste? Vad ca sunt cateva pofticioase, dar nu de prin Bucuresti...
Sherioare se intoarce pana vineri? Cat despre Lackinu o vedem si noi cu burta mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
AndradaP. ma bucur ca esti bine!
Madalina28 felicitari mamico pentru cel de-al doilea betaHCG, asteptam vesti marti de la eco!
Aurel_Cris, Danyalo va tin pumnii stransi dragelor, multa bafta!!
Aniast72, Sheritra distractie placuta la mare!!

Din pacate eu nu cred ca pot ajunge la intalnire de data asta, pentru ca am ceva filmari joi si vineri. Maine suntem invitati la postul Euforia, mergem cu bucatarul si prezentam ceva retete pentru emisiunea Zodia Fluturelui: "Sa mancam sanatos....", cam aceasta e tema emisiunii de maine de la ora 17 si ceva pina pe la ora 19. Asa ca daca vreti sa vedeti retete mongoleze uitati-va maine, voi fi si eu pe acolo prin sala, dar sotul va fi cel care va vorbi despre mancare, pe langa bucatar. E in direct si avem deja emotii pentru maine! Si pe urma filmam vineri la TVRM la o emisiune cu Turism la rubrica "retete culinare", pentru sambata, dar va spun eu atunci cand va fi exact si cealalta emisiune. Va pup pe toate si distractie placuta la intalnire, data viitoare promit ca o sa vin!!!

http://tt.lilypie.com/50m8p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Miha2004 sincer imi pare deosebit de rau pentru esec...dar nu te lasa si mergi mai departe pentru Fiv 3 cel norocos...te-ai gindit cumva sa mergi si tu la Szeghed?din cite am citit medicul de acolo e super bun..si mai sint fete care au facut cite unul sau doua fiv-uri la Timisoara,nereusite,iar al treilea la Szeghed cu succes...cred ca ar merita,mai ales ca e si aproape..iti doresc numai bine
Kitta cind am gasit site-ul.mi-a fugit gindul la tine ca un click...am asa o presimtire foarte buna...mai multe nu zic ca sa nu folosesc vorbe mari...mie azi mi-a raspuns si mi-a explicat ce si cum foarte detaliat...si ma va ajuta ca si a doua parere...imi va trimite pina si schema de tratament pe care daca as fi pacienta lui mi=ar da-o...eu am sa-i raspund azi sa-i dau mai multe date...te pup si iti urez succes
pentru fetele care sint in asteptari,multa,multa bafta va doresc:
Andrao,Aurel_Cris,Bebi_f,Zoe,Luck,Ladyxe,Danyalo
Andicule ma gindesc mult la tine...stiu ca se apropie ziua cea mare...de abea astept sa ne povestesti cum a fost prima ta intilnire cu Filip Gabriel
ce mai fac gravidutele noastre???s-au mai linistit?
Antosit ce ma bucur ca "te vad"...macar tu ai posibilitatea sa despici firul in 4 cu medicii..la mine e mai greu,dar am sa-l bombardez cu e-mailuri si am sa-i pun in tema toate nelinistile mele...mai ales acum cind am si a doua parere...te pup si nu te mai macina,ca si asa nu poti schimba ceea ce a fost...fi optimista ca data viitoare va fi cea norocoasa
numai bine tuturor...

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Feteloram uitat sa va spun, ieri pe calea telefonului la programari FIV am fost respinsa caci pana in Septembrie nu se mai fac nici un fel de programari la Prof. M si trebuie sa revin la inceputul lunii. si la cab. banuiesc ca e la fel. Poate doar sa ma duc cu ceva la Fraila si poate imi gaseste o portita in locul cuiva sau pur si simplu zice ca eram pe lista doar sa imi vada dosarul si vad ce zice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Kitta succes cu Fraila...stiu de pe acum ca te vei descurca...o zi buna tuturor


"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput