FIV 122

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:


adina, danyalo, madalina ,kora dragele mele, ce bine e cand simti pe cineva alaturi de tine si te sustine neconditionat


De parca nu era de ajuns suspansul care incet, incet isi face loc, ieri am facut ceva cercetari sa vad unde pot face testul (sunt din BR), surprize, surprize, rezultaul nu-l pot primi mai devreme de 3, 4 zile (asta e pt ei urgenta) si nici pt asta nu garanteaza ca va fi gata la timp, in alt loc analiza nu se face decat joia, alti nici nu fac, si asa inca o bataie de cap.
Azi mai fac niste cercetari, si uite asa cred ca va trbui sa fac un drum de Buc. pt un test, ca de provincia e coana mare, ce-i tr bhcg-uri, ce-s alea? doar exista testele de sarcina, nu? De ce nu faceti unul dintre acelea? m-a intrebat una dintre asistente ieri.

Sa revenim, la buc. prin urgenta, ce se intelege? analiza tr facuta nemancata, nebauta sau nu are importanta?

Multi pupici la fetite si burtici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

P.S. ieri am observ. un punctulet de secretie vascoasa, alba pe tampon, si sigur nu e de la utrogest pt ca aceea e diferita.
Voi ati avut ceva asemanator, deja ma duce gandul sa nu fie cumva .... stiti voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ladyxe analiza bhcg poti sa o faci in Bucuresti in mai multe locuri.Poti sa mananci sau se bei inainte ( nu alcool , glumesc ),lasa gandurile negative,embrionasii nu se pot vedea decat la microscop la aceasta varsta,ceea ce ai vazut tu pe tampon e de la secretia vaginala care se modifica in aceasta perioada datorita hormonilor.Stai cumintica, mai e putin , iti tin pumnii stransi!
bebi f ce mai faci?Cand faci testul?Bafta multaaaaaaa!!!
Tin pumnii tuturor fetelor aflate in asteptare!Doamne ajuta!

alina _ alexandra mult succes la urmatoarea eco si la analize.Progesteron injectabil iti poti face rost?Bafta si tie si tuturor fetelor in plina procedura!

Fetelor am emotii pentru fiecare dintre voi de parca as fi eu insami "in focuri"!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

meda- maya mult succes, puiutii tai sa te faca fericita toata viata!
aty bine ai venit printre noi!Eu nu vreau sa te influentez in nici un fel.In Bucuresti ,dar si in alte orase din tara sunt multi doctori care practica FIV ,e important ca tu sa simti incredere fata de dr. ales si asta o poti avea doar incercand cateva opinii,cateva consultatii,documentandu-te etc.Eu am un dr. mai "icepator" in FIV desi f. cunoscut in Buc. in domeniul laparoscopiei,ginecologiei ,gravidutelor etc.Nu am reusit la primul FIV dar nu cred ca a fost vina cuiva ,doar ca nu a fost sa fie asa ca la toamna voi face FIV nr. 2 cu aceeasi echipa de doctori.
Sa iti dea DD gandul cel bun si sa faci alegerea norocoasa!Multa bafta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

... fetelor sa ma ierta-ti ca nu am mai dat nici un semn de mult dar am fost in butoi rau.La primul fiv parca mi-am revenit mai repede, acum este mai greu!Toata lumea ma intreaba cu sunt( cred ca fata mea spune multe...),nici eu nu stiu!?!?Ieri am fost la Cocei, saracuta mai avea un pic si incepea sa planga cand ma vazut.M-a dat pe spate OMUL asta, este asa de implicata, buna, sensibila...noroc , cu draguta de Ana care nu ne-a lasat ca eu una daca ma puneam pe plans nu stiu daca ma mai putea opri ceva!Am puricat toate trei fiecare punct al procedurii...DAR?????Poate as accepta mai usor daca as fi aflat ca ceva nu a mers!Asta este, din toamna o luam de la capat cu vointa si incredere in DD(constat ca inca la mai am,undeva intr-un ungher mic al sufletului!)
Va pupic pe toate!

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Anto ce as putea sa iti spun decat lucruri pe care le stii deja?Adica faptul ca numai incercand putem avea sansa de a castiga....renuntand sigur nu am fi fericite...Uite chiar azi denisa73 mi-a povestit ca ea a avut 3 FIV-uri nereusite dupa care a urmat ET cu embrioni congelati si astfel are cea mai de pret comoara pe baietelul ei Cristian.Sunt convinsa ca si ea a avut momente de deznadejde, de suferinta ca si noi,dar acum privindu-si copilasul isi da seama ca a meritat din plin,toate acele momente sunt pasii pe care a trebuit sa ii urmeze pentru a-si implini visul!Tocmai de aceea acum se straduieste sa ii daruiasca un fratior sau o surioara.Exemple din acestea mai sunt si trebuie sa avem speranta ca si noi intr-o buna zi vom fi coplesite de mila lui DD si vom fi mamici,cel mai de pret dar din partea Lui.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:


Trec si pe la voi, pe fugutza, ca ma alearga vara, cu bucuriile ei.........
Koricikaia eu mi-s bine, sanatoasa, voioasa si cu carnetul recuperat, caci vinerea trecuta a dat examen Sherica la Tribunel si mi-am recuperat permisul sifonat aiurea inaintea primului FIV, de mi-am dat peste cap toata procedura. Acum sunt cumintica si sper sa nu mai am niciun stres cu masinelu (in ziua in care mi-am introdus dosarul la Giuly era sa ajung cu bijuteria in service, inainte de FIV am si ajuns, asa ca e timpul sa trec si eu la un FIV fara alte probleme colaterale ).
Sherica e cu familionul la mare, ii arata Alesiei colectia de costume de vara 2007, sa vina copilul pregatit pe lume.
Aldolina super interesant link-ul tau, eu una dupa reusita FIV-ului si oprirea din evolutie a sarcinii le-am cam facut pe toate, si fosfolipidicii si lupicul si nucleari si trombina III si muuuulte altele, toate iesindu-mi de nota 10, dar vad ca mereu apar alte analize si parca m-as mai intepa, poate aflu de unde mi se trage. Acum m-ar tenta sa verific celule Natural Killer, chiar am sa caut sa vaz cat costa, ca mi s-a pus o vrabiuta pe creier pe tema asta.....
Deocamdata astept sa vad daca a doua luna dupa FIV e cea norocoasa, daca nu voi trage lozul, sigur ma mai arunc la niste cautari prin venele mele.
Andrada si KItta stiti ca nu pot refuza o intalnire, Herastraul e plin de restaurante care ne pot hrani cu salate de sezon, asa ca ramane sa-mi comunicati doar ora si locul exact.
Avaloane deci tot cu nemtii votezi, dupa ce storci de la romanasi toate informatiile posibile. Concendiu de vis si sa ne comunici tot ce-au descoperit nemtii, ca avem nevoie de spioni pe toate fronturile, poate asa, din furtisaguri, aflam cheia succesului.

Chiar daca stau mai mult pe fundul lacului si nu prea ies la suprafata, sunt cu sufletul alaturi de voi, va citesc, dar pana sa raspund ma apuca plecatul din fata calculatorului. Eu intre sesiuni nu prea pun burta pe carte, dar in perioada de sesiune stiti ca nu mai scapati de mine.....

DANY frumoasa productie ai avut, ai asteptat tu mult, te-ai analizat pe toate partile, nu ti-a scapat nimic si uite ce figura frumoasa ai facut. Ai cugetat excelent si ai si congelat, astfel incat sa mai fie de o speranta, acolo. Iar endometrul de 17 mm bate toate recordurile forumistice, aici chiar sunt curioasa de unde ti s-a tras, tre' sa ne vedem si sa-mi spui care a fost formula magica. BAFTA PROFA'!!!!!!

Meda, Alina, Lady toate temerile prin care treceti sunt absolut normale, toate am simtit ca asteptam in zadar, ca nu mai e nimic prin burticutele noastre, toate ne-am pus zeci de intrebari, ne-am facut milioane de temeri, iar asta a insemnat un stres in plus pentru embrionas. Cand testul mi-a iesit pozitiv in ziua 10 de la ET am inceput sa regret fiecare temere, fiecare lacrima si mi-am dat seama ca bebicul meu (bebicii, ca au fost 2) au avut parte de cea mai urata prima saptamana de viata pe care puteam sa le-o ofer. Data viitoare poate ca nu voi fi la fel de baftoasa sa se prinda, insa sigur voi gandi mult mai optimist si imi voi oferi dupa ET o alta stare de spirit, ca asa e mai intelept, chiar daca pesimismul, de la atatia hormoni, cam pune stapanire pe noi.......

Va sarut pe obrajori si ma duc sa ma bucur de aceasta zi superba...... Ma asteapta niste petunii superbe la un pret excelent, niste vase de zinc pentru gradina, niste clopotei din fier forjat in stil provensal si multe alte minunatii..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Oana sa ai o zi superba cu gradinaritul!Ma bucur ca toate s-au rezolvat pt tine si acum se intrevede o perioada buna pentru tine,ai moralul foarte bun si asta e cel mai important !In iulie am sa iau si eu o pauza destul de lunga probabil de pe forum ,vom pleca si noi in concediu,abia astept...relaxare,deconectare si poate reusim sa ne indeplinim si planul sa ne lasam de fumat Te si daca mai vorbesti cu Sherica transmite-i toate cele bune din partea mea,i-am trimis un sms cu un special pt Alessia!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Multumesc tututror care ma incurajati, sinteti tare dragute,sa dea DD sa ne vedem cu toate visul cu ochii.

meda rusu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi_f spune:

Buna tuturor!
Felicitari celor mai noi gravidute Cellu, Adina si Madalina.Sa dea DD sa fiti sanatoase si mamici pt tot restul vietii.
Apoi, mii de multumiri celor care va ganditi si la mine cand faceti galerie.Eu sunt in ziua 9 de la ET-ul in urma caruia am devenit fericita posesoare a 3 embrioni in burtik si 4 congelati.
Kora acum am terminat de citit din urma si vreau sa iti multumesc ca esti alaturi de mine.Testul ar trebui sa-l fac luni.Asa a spus d-na dr.Dar acum cand vad ca celelalte fete il fac la 12 zile, parca l-as face si eu sambata.
Va rog sa-mi spuneti si mie ce laborator face Bhcg sambata, in urgenta?La mine sambata ar fi ziua 12.Cred ca numar bine zilele daca am facut ET pe 5, iar sambata suntem in 16.
Ca tratament de sustinere eu am primit: 9 utrogestan /zi, 1 aspirin(100mg)/zi si acid folic/zi.
Acum ma voi alatura si eu puternicei galerii a echipei "FIV-oaselor" si tin pumnii atat celor care sunt "in plin proces de stimulare", cat si celor in "grea asteptare".
aurelcris, ladyxe, andrao, zoe, luck, danyalo, meda si daca am uitat pe cineva imi cer scuze.

pe toata lumea.

Mergi la inceput