FIV 122

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Luck, bafta multa! Eu pe perioada stimularii nu am facut decat estradiolul.
danyalo, sa fie intr-un ceas bun!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
Adina1967 felicitari mamico, cred ca ai gemeni la valoarea pe care ne-ai spus-o!!
Danyalo felicitari pentru embrionii frumosi obtinuti si mult noroc i-ti doresc! Ai grija de puiuti si asculta-l pe sot ca stie el ce stie!!
Kitta i-mi pare rau iubita pentru aceasta noua incercare nereusita! Buna ideea cu schimbatul clinicii, sigur va fi de bun augur!!
Huski bine ai venit si multa bafta la FIV-ul urmator, sa fie cu noroc!

http://tt.lilypie.com/50m8p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

DANYALO sa dea DD sa ramina acolo la mami ambi emrionasi prinsi bine
LUCK bafta multa la stimulare
KIITA imi pare rau dar cred ca fetele zic bine poate ar fi bine sa incerci si alta clinica
la toate fetele fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

KITTA,
Imi pare tare rau ca nu s-a putut de data asta. De fiecare data cind mi se intimpla sa se "amine" ceva ce pregateam sa fac, ma gindesc ca sigur nu am rezolvat ceva ce trebuia facut inainte. Poate la tine e schimbarea clinicii... Cred totusi ca ar trebui sa mai stai de vorba o data cu Ron El sa iti spuna parerea lui, in afara de solutia cu donatia.
Eu am schimbat destul de multi doctori pina acum (cu tratam pt endometrioza) si imi dau seama ca nu am facut tocmai bine pt ca nici acum nu stiu ce grad de endo am avut...
La inceput m-am gindit si eu daca sa merg la Marinescu sau la MNL si am ales MNL pentru ca puteam sa incerc mai devreme. La Marinescu probabil m-ar fi programat in toamna ori eu vroiam sa incerc acum...
Numai DD stie ce se va intimpla dar asa cum am mai zis, eu sunt in ceata totala.

Habar nu am sa dau PM si pina invat...iti spun ca voi face FIV cu dr. Fredler. Este intr-adevar nou la MNL si am inteles ca este mina dreapta a dr. Ron EL. Din cite spuneau angajatele de acolo sunt multe solicitari la MNL si au fost nevoiti sa suplimenteze doctorii. Eu iau decapeptyl de 11 zile si mai am de luat in continuare pina pe 19 iar incepind din 1 iunie iau menogon, 3 fiole/zi. Am facut un prim set de analize dupa decapeptyl si rezultatele au fost: estradiol 9 si progfesteron 0,43. Eu am si endometrioza asa ca inainte de decapeptyl am mai luat un diphereline de 3,75 si vreo 10 zile microgynon.
Avind in vedere ca habar n-am care sunt valorile normale ale analizelor nu mi-am batut capul cu ele, mai ales ca Ioana a zis ca sunt bune... Miine dimineata am al doilea set de analize care habar n-am in ce consta. Saptamina trecuta am facut si eco iar dr. Albu tot numara acolo niste "boabe", zicea el ca sunt foliculi, dar asta inainte de menogon. Nu mai zic ca la o zi dupa eco a inceput si un fel de CM despre care povesteam data trecuta. Oricum nu mai inteleg nimic din ce se intimpla asa ca nici nu o sa imi mai bat capul.
Miine daca ne dau si rezultatele o sa intru din nou. Am senzatia ca nu au mare relevanta toti indicii astia de la analize pt ca organismul raspunde cum vrea DD.
Ma invatati si pe mine sa transmit mesaje private, va rog?
Bafta fetelor pentru miine!
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

P.S. Am citit undeva pe net dar nu imi mai amintesc unde, ca la Londra este un centru medical unde au o rata de reusita a FIV de peste 60% ceea ce e foarte bine.
Nu stiu mai multe date despre centru si nici care ar fi preturile pe acolo dar nu cred ca le depaseste cu mult pe cele de la MNL.

Pupici

A.A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

uitati fetelor ce am gasit despre ESECUL IN FIV...
www.drmalpani.com/failedivf.htm" target="_blank">AICI
tot la acest site puteti discuta cu medicul despre problema voastra...
va pup fug la culcare, ca risc sa ma transform in liliac

"A-I multumi lui Dumnezeu când vântul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi însa când este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

Buna dimineata dragele mele
Intru fuguta sa vad ce e nou, ce mai faceti si sa vapupic pe toate ca sunteti super dargute, sufletiste si optimiste (mai putin eu).
Azi e z9 de la ET si ma simt super, de parca in ultimul timp nu s-a intamplat nimic. Nu tu dureri de sani sau de altceva, nimic, doar faptul ca trebuie sa-mi pun utrogestan imi aminteste de toata procedura fiv,nu mai spun ca mi-au aparut si cosuri pe fata cum imi apareau pe CM. Sa fie din cauza hormonilor?
Nu ma luati la rost pt ce va zic, dar cred ca sunt putin indiferenta, de fapt sunt aproape convinsa ca nu e nimic acolo in burtica.
Vi s-a intamplat asa ceva si voua? sau ati preferat tacerea? De obicei gandesc negativ si doar in adancul sufletului am un licar de speranta ca pana la urma va fi o reusita.

Multa bafta celor aflate in focuri, sarcina usoare si la termen gravidutelor si tot ce e mai bun tuturor.

P.S. suna a superstitie, dar poate nu se inchide cap pana nu fac si eu testul, se pare ca e un cap norocos, tinand cont de rezultatele + care au fost anuntate, poate vin si eu cu unul pana la urma, speranta moare ultima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Denisa multa bafta la ET,sa ii faci o surioara sau un fratior lui Cristian!El a fost facut prin FIV?Bafta!
Kitta sunt alaturi de tine,acum chiar sunt revoltata ....trei incercari toate cu acelasi tratament.....hm....bani si timp pierduti ca sa nu mai zic de organismul tau supus totusi acestor medicamente,de starea emotionala,de sperantele tale si ale celor apropiati....inteleg sa fi fost prima incercare nereusita,oprita etc,dar la a doua incercare cu siguranta trebuia incercat alt tratament.Cat despre propunerea cu ovule donate sper ca ti-e clar ca atat timp cat tu mai produci foliculi chiar daca putini nici prin gand nu trebuie sa iti treaca.Poate cu alt tratament ai produce mai8 multi si ai avea si rezultatul dorit,pana nu incerci nimeni nu are dreptul sa iti spuna sa apelezi la donatoare.Intrebai de FSH de ce ne mai pun doctorii sa il facem daca nu prea tin cont de el,eh...m-am intrebat si eu si cred ca totusi acest FSH ne da un semnal de alarma ( sau dimpotriva),ofera o imagine oarecum a posibilitatilor de a avea succes stimularea,insa stiu cazuri recente care cu FSH mare au avut rezultate foarte bune la stimularea cea mai usoara ( cu 3 fiole de menogon) si cazuri cu FSH mai mic care nu au reactionat bine ( nu mai stiu tu cat ai FSH) asa ca primul FIV eu cred ca e un fel de test ,daca ai si noroc testul ti se potriveste si se trece cu brio,daca nu e clar ca trebuie schimbat tratamentul si la FIV nr 2 ai de trecut alt test.Daca insa se raspunde f bine la tratament ,dar rezultatul e negativ,normal ca se repeta tratamentul si la a doua incercare si deja aici medicii nu mai sunt vinovati....Totul e cum vrea DD!Te pup si sper ca DD sa te calauzeasca spre drumul cel bun!
Husky tu ai doar 4 mesaje postate,abia dupa cca 20 de mesaje vei putea sa iti activezi PM-ul ( deci nu am primit PM-ul pe care mi l-ai trimis)....pana atunci vorbim doar aici.Scrie si tu mai des pe forum Menogoanele din pacate le poti arunca,au expirat la sfarsitul lunii mai....dar vezi ca la FIV 2 tot cu menogon vei face insa probabil combinat cu gonal f,insa pe acestea nu le mai poti folosi.Te pup!
Moni cu medicamentele e ca si rezolvata treaba,nu ma mai agit f tare,important e ca am acum cel mai bun medic de familie : tata ( chiar daca e la capatul tarii),pana in septembrie-octombrie am sa am toate fiolele de gonal f,iar fostul medic de familie a pierdut doi pacienti ( pe mine si sotul meu),asa ii trebuie!Pupici
Danyalo stai linistita si roaga-l pe DD sa aiba grija de puiutii tai!Ce endometru mare si frumos!!!!Bafta multa!
Luck mult succes!Pe parcursul stimularii eu am facut din 3 in 3 zile LH,estradiol si progesteron.Estradiolul e cel mai important.Bafta si noroc ( asa cum iti spui tu)
Alina_ alexandra multa bafta in continuare!Ai tot dreptul sa ceri toate explicatiile doctorilor tai,e viata ta,corpul tau si banii tai asa ca…..dar ai dreptate,totul depinde de DD insa EL ne-a dat judecata si ne-a lasat in aceasta lume sa facem totul dupa capul nostru stii vorba aceea ”DD ne da, dar nu ne baga in sac”.Scrie-ne si pe viitor cum merg analizele,ecografiile,cum te simti etc.Succes!
Ladyxe eu sunt alaturi de tine,parca vineri faci testul,nu?Unde il faci?Lasa gandirea negativa,ca nu te ajuta ( acum stiu sa dau sfaturi...)Bafta!

Tuturor va doresc o zi minunata si abia astept sa citesc numai vesti bune cu II pe aici!


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kora, pentru mine partea dificila in a procura medicamentul e cand ajungi la farmacie si ti se zice ca reteta depaseste 300 ron, iar in cel mai bun caz te trimite cu ea la vizat la Casa de Asigurari de Sanatate. Acolo poate dai de o alta persoana care habar nu are de gonalul compensat si de FIV si de tot sistemul .

De Avalon nimeni nu stie nimic?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Fetelor, am gasit un studiu foarte interesant, in special pentru cele diagnosticate cu infertilitate inexplicabila, cele care au pierdut sarcini, sau in caz de FIV-uri repetate nereusite.

Pagina este:

http://www.presspro-gineco.ro/article--x-Etiopatogenie-Patologia_imunologica_a_implantarii_oului--611.html

Multi tuturor.

Mergi la inceput